Rozācija - kā nomierināt ādu?

Rozācija - kā nomierināt ādu?

Rozācija ir problēma, kas parasti attīstās līdz ar vecumu, visbiežāk cilvēkiem ar jutīgu un izteikti vaskularizētu ādu. Simptomi ir apskārtusi āda, iekaisums un pustulas. Ikdienas kopšana kļūst par problēmu, jo lielākā daļa kosmētikas līdzekļu rada diskomfortu un dedzināšanas sajūtu. Kādus produktus drīkst droši izmantot? Mēs iesakām rozācijai piemērotu krēmu, lai stiprinātu ādu un sniegtu atbalstu dermatoloģiskajai ārstēšanai.


KAS IR ROZĀCIJA?

Rozācija (erythema rosacea, no latīņu valodas acne rosacea) ir hroniska, iekaisīga ādas slimība. Tās sākums visbiežāk ir saistīts ar paaugstinātu asinsvadu reaktivitāti. Problēma visbiežāk skar cilvēkus vecumā no 30 līdz 55 gadiem. Tiek lēsts, ka rozācija ir 10% no pieaugušo populācijas. Tās attīstību var ietekmēt sieviešu dzimumhormoni - estrogēni, tāpēc sievietēm rozācija ir daudz biežāk.

ROZĀCIJA - SĀKOTNĒJIE SIMPTOMI

Pirmais slimības simptoms ir niezošs apsārtums uz ādas, kas visbiežāk kļūst redzams stresa un saules staru ietekmē. Citi rozācijas simptomi ir veselas un bojātas ādas dedzināšana, centrāla sejas eritēma ar periodiskām papulām un pustulām. Pastāvīga eritēma, kas ir grūti noslēpjama estētiska problēma, kļūst īpaši apgrūtinoša.

ROZĀCIJA - KOPŠANA

Ja parādās slimības simptomi, dodieties pie dermatologa, kurš noteiks pareizu diagnozi. Dermatologs arī var piedāvāt lokālu ārstēšanu, piemēram, ziedi sejas eritēmai ar metronidazolu un perorālus medikamentus. Ārsts arī nozīmēs rozācijai piemērotu dermokosmētiku, t.sk. krēmu apsārtuma mazināšanai. Kāpēc piemērotas dermokosmētikas izvēle ir tik svarīga? Āda ar rozāciju ir ārkārtīgi maiga un pakļauta kairinājumiem.
Vajadzētu izvairīties no ādas berzēšanas, spēcīgiem tīrīšanas līdzekļiem vai sildošām procedūrām. Kosmētikā nedrīkst būt alerģiskas vielas, sastāvdaļas ar kairinošu vai vazodilatējošu (asinsvadus paplašinošu) potenciālu. Katru dienu ieteicams lietot specializētu krēmu pret apsārtumu un maigu gēlu sejas mazgāšanai.

KUR NOPIRKT ROZĀCIJAI PIEMĒROTĀKO GĒLU UN KRĒMU?

Kaut gan veikalos ir pieejami daudzi sejas krēmi, efektīvu krēmu ādai ar eritēmu vislabāk iegādāties aptiekā. Pharmaceris R kosmētikas efektivitāti ādai ar rozāciju, noslieci uz apsārtumu, pastāvīgu un paroksizmālu eritēmu un papulārām-pustulārām izmaiņām apstiprina pētījumi. Šajā līnijā ietilpst produkti, kuru formula stiprina un noslēdz asinsvadus, samazinot eritēmu un apsārtumu, piemēram, Puri-Rosalgin gels ādas mazgāšanai rozācijas gadījumā. Tā īpaši maigā formula ir piemērota arī acu zonas mazgāšanai. Tas satur alantoīnu un D-pantenolu, kas novērš iekaisuma reakciju rašanos, mazina kairinājumu un apsārtumu. Sejas mazgāšanas gelu PURI-ROSALGIN var lietot jebkurā vecumā, taču, lai uzlabotu tā efektivitāti, ieteicams to lietot kopā ar apsārtumu mazinošu krēmu, kas paredzēts sausai, jutīgai un kairinātai ādai. Piemērs ir vēl viens preparāts no Pharmaceris R sērijas - nakts krēms Calm-Rosalgin ādai ar rozāciju, kas izvada toksīnus no ādas šūnām, atbalsta intensīvu atjaunošanos un baro. Tas arī samazina pastāvīgu ādas apsārtumu un asinsvadu redzamību. Tas ir specializēts krēms pret rozāciju, kas samazina dedzinošo un niezošo sajūtu ādas bojājumos un novērš to atkārtošanos. Efektīvs ir arī Pharmaceris krēms LIPO-ROSALGIN ādai ar rozāciju. Tas atjauno epidermas mikrofloras līdzsvaru, mazinot akni un papulas, vienlaikus novēršot to atkārtošanos. Tas ir efektīvs sejas krēms pret apsārtumu, kas papildus nodrošina ikdienas aizsardzību pret saules stariem - vienu no cēloņiem un faktoriem, kas pastiprina rozācijas simptomus. Rozācija var šķist apkaunojoša. Tā ir izteikti redzama, tāpēc daudzas sievietes vēlas to paslēpt zem dekoratīvās kosmētikas slāņa. Tomēr ar to nepietiek. Svarīgākais ir atbilstoši izvēlēta dermatoloģiskā ārstēšana un modernu dermokosmētikas līdzekļu lietošana, kas ne tikai nomierinās ādu, bet arī mazinās kairinājumu. Lai terapija būtu efektīva, konsekventi jālieto atbilstošs sejas krēms ādai ar rozāciju un maigi attīrošie līdzekļi.

 

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk