Atmiņas uzlabošana – svarīga ikvienā vecumā!

Atmiņas uzlabošana – svarīga ikvienā vecumā!

Atmiņai ir būtiska nozīme ikviena cilvēka dzīvē – slikta atmiņa apgrūtina dažādu darbību veikšanu, radot būtiskas problēmas pat pavisam vienkāršās ikdienas situācijās. Ikvienam ik pa laikam gadās aizmirst kaut ko, īpaši tad, ja ikdiena ir aizņemta. Ja tas notiek retos gadījumos, to varam pat neievērot, taču tie var būt kaitinoši un pat nomācoši. Kādos veidos paša spēkiem veicama atmiņas uzlabošana? Lasi un uzzini 4 ieteikumus!

Atmiņas uzlabošana mājas apstākļos: 4 ieteikumi, kas noderēs arī Tev!

1. Maini ikdienas paradumus

Veselīgs dzīvesveids ir būtisks ķermeņa labsajūtai, un tas ir viens no labākajiem veidiem, kā uzturēt kā prātu, tā ķermeni kopumā labā stāvoklī. Pievērsties vērtīgiem ikdienas paradumiem, lai uzlabotu atmiņu, piemēram:

  1. nodrošini pietiekamu miega daudzumu. Miega trūkums tiek uzskatīts par vienu no faktoriem, kas veicina atmiņas pasliktināšanos. Ieteicams pieturēties pie vismaz 8 stundu gara, regulāra miega;
  2. samazini stresu. Stress ilgtermiņā var atstāt sekas uz atmiņu. Lai mazinātu to, vari nodarboties, piemēram, ar meditāciju vai jogu. Tas atslābinās un nomierinās ķermeni un prātu.

2. Trenē ķermeni

Noteikti ieteicams nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Tas palīdzēs novērst aptaukošanās risku, kas tiek saistīts kā viens no faktoriem atmiņas pasliktināšanās gadījumā, un apgādās smadzenes ar skābekli.

3. Trenē atmiņu

Lai uzlabotu atmiņu, nepieciešams to regulāri piepūlēt, mācoties ko jaunu – kāda mūzikas instrumenta spēli, valodu vai pat tekstu. Tas viss trenēs atmiņu un uzlabos to ilgtermiņā.

4. Uzņem pilnvērtīgu uzturu

Noteikti esi dzirdējis teicienu par biezpiena ēšanu, kas šķietami palīdzēs uzlabot atmiņu. Labas atmiņas priekšnosacījums patiesi ir svarīgu vitamīnu un minerālvielu uzņemšana, taču kādas vielas un vitamīni jālieto, lai nodrošinātu labu smadzeņu darbību un uzlabotu atmiņu?

  • Omega-3 taukskābes – piedalās nervu šūnu veidošanā, kā arī baro smadzenes.
  • Koenzīms Q10 – būtisks antioksidants, kas palīdz veidot enerģiju organismā.
  • Dzelzs – apgādā smadzenes ar skābekli.
  • Folskābe – svarīgas smadzeņu šūnu veselībai.
  • D vitamīns – ļauj saglabāt stabilitāti nervu sistēmai.
  • E vitamīns – aizsargā smadzenes un uzlabo to darbību.
  • Lecitīns, kura sastāvā ir fosfolipīdi – ļauj saglabāt labu atmiņu.

Atmiņas uzlabošana ir svarīga ikvienam cilvēkam – jebkurā dzīves laikā. Sāc to jau šodien, ielāgojot veselīgus dzīves paradumus, saudzējot veselību un uzņemot visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas!

Atceries, ka uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk