Vēdera uzpūšanās iemesli un ārstēšana

Vēdera uzpūšanās iemesli un ārstēšana

Меteorisms t.s. gāzes vēderā-  pastiprināta gāzu uzkrāšanās zarnās. Меteorisms var būt dažādu kuņģa un zarnu trakta patoloģiju simptoms, kas bieži vien parādās arī veseliem cilvēkiem. Tā iemesls ir pārēšanās vai gāzu veicinošo produktu lietošana uzturā.

Kā risināt vēdera uzpūšanās problēmu, pastāstīsim zemāk.

Kāpēc uzpūšās vēders?

Galvenie patoloģiskie iemesli:

  1. Aizdomas par glutēna nepanesamību.
  2. Laktozes nepanesamība -  laktāzes  (laktozes sagremošanai nepieciešamā fermenta) līmeņa pazemināšanās.
  3. Zarnu trakta darbības traucējumi.
  4. Disbakterioze -  zarnu trakta mikrofloras līdzsvara traucējumi.
  5. Zarnu aizsprostojums - rodas aizcietējumi, kam seko vēdera uzpūšanās.

 Fizioloģiskie iemesli:

  1. Grūtniecība. 
  2. Gāzu veidošanos veicinošu produktu lietošana uzturā (graudaugi, pākšaugi).
  3. Vecuma meteorisms.

Paciest vai ārstēt?

Parasti vēdera uzpūšanās neprasa speciālu ārstēšanu. Simptomu mazināšanai palīdzēs uztura korekcija, izslēdzot no ikdienas ēdienkartes gāzu uzkrāšanos veicinošos produktus.

Citos gadījumos speciālists  var nozīmēt ārstniecības līdzekļus vai probiotikas.

Ir piedevas, kuras palīdz novērst vēdera uzpūšanos, būtiski nemainot dzīvesveidu. Viens no tādiem līdzekļiem, kas ātri un efektīvi palīdzēs atrisināt problēmu,  ir Lactoflorene.

Līdzekļa sastāvs lieliski palīdz cīnīties ar meteorisma problēmu.  Lactoflorene sastāvdaļas iedarbojas uz dažādiem uzpūšanās cēloņiem, sakārtojot zarnu trakta mikrofloru. 

 

Sastāvā ietilpst:

  • Аlfa-galaktozidāze – enzīms palīdz sašķelt saliktos ogļhidrātus, kuri provocē pastiprinātu gāzu veidošanos;
  • Augu izcelsmes ekstrakti - mazina gāzu veidošanos kuņģa un zarnu traktā, kā arī veicina to izvadīšanu, apveltīti ar stresa mazinošu efektu;
  • Probiotikas - dzīvas bifido- un laktobaktērijas, kas veicina kuņģa un zarnu trakta mikrofloraslīdzsvara atjaunošanos. Dzīvās baktērijas nomāc gāzes veidojošo baktēriju darbību;
  • Beta-galaktozidāze (laktāze) - ferments, kas katalizē laktozes sadalīšanos. Nepietiekams laktāzes daudzums var izraisīt laktozes nepanesamību. Rezultātā cilvēkam, lietojot uzturā piena produktus, rodas meteorisms, diskomforts, sāpes utt.;
  • Fermenti - sašķeļ smagu, grūti pārstrādājamu pārtiku.

Lactoflorene ir izstrādājis speciālu iepakojumu - DUOCAM®, kurš sastāv no divām atsevišķām kamerām. Paciņai ir 2 daļas, kas apzīmētas  ar marķējumu  “A” un “B”.

“А” daļa satur fermentus un augu izcelsmes ekstraktus, savukārt “B” daļa- bifidobaktērijas un laktobaktērijas.  Šāda pieeja neļauj sastāvdaļām mijiedarboties pirms noteiktā laika.  Sastāvdaļas tiek sajauktas tieši pirms produkta lietošanas, kas garantē efektīvu iedarbību.

Lactoflorene ļauj novērst vēdera uzpūšanos. Pietiek ar vienu paciņu DUOCAM dienā pirms ēšanas, izšķīdinot tā saturu glāzē ūdens. Lietošanas kurss -  no  10 līdz 30 dienām,  pēc tam var veikt  vēl vienu kursu.

Ir jāievēro arī vēdera uzpūšanās profilakse:

  • vēlams izslēgt no savas ēdienkartes produktus,  kuri izraisa uzpūšanos. Pie tiem pieder: pupas, piena produkti un produkti, kuri satur daudz šķiedrvielu;
  • ja pastāv laktozes nepanesamība, ir jāierobežo piena produktu lietošana;
  • pārmērīgi nelietojiet treknu, sāļu, ceptu pārtiku;
  • ieteicams pievienot savai ēdienkartei vairāk svaigu dārzeņu un augļu, tvaicētus ēdienus, putraimus un liesāku pārtiku;
  • ievērot ēdienreižu režīmu un ēst vienā un tajā pašā laikā;
  • laikus veikt organisma diagnostiku un apmeklēt gastroenterologu.

Ievērojot pavisam vienkāršus noteikumus, aktīva dzīvesveida piekopšana,  pareiza uztura izvēle un Lactoflorene integrēšana savā ikdienas ēdienkartē,  gremošanas trakts darbosies veselīgā režīmā, un pastiprināta gāzu veidošanās vairs Jūs nesatrauks. Viss augstākminētais ļaus saglabāt veselību un  atbrīvos Jūs no vēdera sāpēm un uzpūšanās. Neaizmirstiet pat profilaksi, jo daudz vienkāršāk ir nepieļaut problēmas rašanos nekā pēc tam cīnīties ar tās sekām.

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk