Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Intervija ar Latvijas Diabēta federācijas prezidenti Dr. Med. Indru Štelmani.
 
 
 
 

 

Dakter, pastāstiet, lūdzu, ko vēl būtu svarīgi zināt cukura diabēta slimniekiem?

 

Diabēts ir kompleksa saslimšana un skar ne tikai aizkuņģa dziedzeri, nieres, asinsvadus, bet arī mutes dobumu.Lielākā daļa cukura diabēta slimnieku zina, ka regulāri ir jākontrolē cukura jeb glikozes līmenis asinīs, jāseko nieru un acu veselībai, lai neattīstītos diabēta nefropātija un retinopātija, taču praktiski visi sastopas arī ar nepatīkamām sajūtām mutes dobumā, bet nezina kā ar tām tikt galā.

 

Pastāstiet, vai ir kas jauns radīts, lai palīdzētu diabēta slimniekiem?

 

Jā, nesen ir radīts jauns produkts – zobu pasta, kas speciāli paredzēta cukura diabēta slimniekiem.Liela daļa no slimniekiem ikdienā saskaras ar sausumu mutē, dedzināšanas sajūtu mēlē, biežām sēnīšu infekcijām, siekalu dziedzeru darbības traucējumiem un mutes gļotādas iekaisumiem. Ar laiku var attīstīties periodontīts – slimība, kuras rezultātā iekaist smaganas un tiek bojāts kauls, kurā stiprinās zobi, kā rezultātā zobi izkrīt.

 

Kādēļ tas tā notiek?

 

Cukura diabēta slimniekiem ir samazināta siekalu veidošanās intensitāte un siekalās var būt arī paaugstināts cukura līmenis, pat tad, ja glikozes līmenis asinīs tiek efektīvi kontrolēts.Paaugstinātais cukura līmenis veicina mutes mikrofloras izmaiņas, kas ar laiku var izraisīt periodontītu un pastiprinātu zobu bojāšanos. Sausā mute ir otra problēma, kas izraisa mutes dobuma saslimšanas – mutes dobums ir vieglāk ievainojams un uzņēmīgāks pret sēnīšu infekcijām.Taču pats būtiskākais ir asinsrites mikrocirkulācijas traucējumi. To ietekmē nepietiekami ar uztura vielām un skābekli tiek apgādāti arī mutes dobuma audi, kas izraisa to pastiprinātu bojāšanos un atjaunošanās traucējumus.

 

Dakter, ko darīt, lai šīs likstas mani neskartu?

 

Pirmkārt jau regulāri ir jāapmeklē savu zobārstu, kas izmeklēs zobu un, īpaši cukura diabēta slimnieku gadījumā, smaganu veselību.

Otrkārt – personīgā higiēna – rūpīga mutes dobuma kopšana, vēlams ar speciāli diabēta slimniekiem paredzētiem līdzekļiem.

Patlaban  jau ir pieejama zobu pasta Eucryl Diabetic, kas ir radīta speciāli cukura diabēta slimniekiem, rūpīgi piemeklējot sastāvu, kas palīdz efektīvi novērst specifiskās problēmas.

 

Sakiet, vai tā ir iedarbīga?

 

Jā, klīniskie pētījumi pamato to, ka Eucryl Diabetic zobu pastas sastāvā esošie ingredienti spēj novērst samazināt nepatīkamās sajūtas, smaganu iekaisumu, palīdz izvairīties no sēnīšu infekcijām, zobu bojāšanās un izkrišanas.

Eucryl Diabetic sastāvā ir daudzu augu ingredienti, kuri nodrošina:

  • antimikrobo iedarbību;
  • pretiekaisuma iedarbību;
  • mikrocirkulācijas uzlabošanu asinsvados;
  • smaganu aizsardzību;
  • mutes ievainojumu sadzīšanas veicināšanu;
  • zobu veselības stiprināšanu.

Ieteikšu vēlreiz – rūpīgi kopjiet un sekojiet līdzi mutes dobuma veselībai – mūsu zobi ir mūsu bagātība, izkrišanas gadījumā jauni vairs neizaugs!

 

Eucryl Diabetic ir pieejama gan zobu pastas gan DentYucral zobu pulvera veidā Latvijas aptiekas.

 

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk