SPA menstruāciju laikā
Ikvienai meitenei patīk apmeklēt SPA — tas ir lielisks veids, kā atpūsties un pavadīt laiku kopā ar draudzenēm. Bet ko darīt, ja menstruācijas sākās visnepiemērotākajā brīdī? Taču tā negribas atcelt! Izpētām kopā, vai menstruāciju laikā drīkst apmeklēt pirti un SPA.
Atbilde ir tvaikā
Ar ko saistīts liegums apmeklēt SPA menstruāciju laikā? Ginekologi parasti neiesaka apmeklēt pirti cikla pirmajās divās dienās. Tas saistīts ar to, ka pārāk augstas temperatūras var pastiprināt jau tā stipro asiņošanu.
Kad apmeklējam SPA, mūsu asinsvadi paplašinās, attiecīgi, tāpat palielinās asins pieplūdums mazā iegurņa orgāniem. Tādējādi palielinām slodzi sirdij un mūsu organisma asinsrites sistēmai. Tādēļ menstruāciju 1. un 2. dienā ir vēlams ierobežot pārmērīgi augstas temperatūras iedarbību uz sievietes organismu.
Kā tad samazināt slodzi? To iespējams panākt, vienkārši samazinot temperatūru. Pavadiet pirtī nedaudz mazāk laika nekā ierasts. Daudzos SPA kompleksos ir pieejama gan sauna, gan turku pirts. Tādā gadījumā ir labāk dot priekšroku otrajam variantam, jo tieši turku pirtī vidējā temperatūra ir aptuveni 35 grādi.
Daudzas meitenes rūp tieši estētiskā šī procesa puse, jo kā gan izdarīt tā, lai neviens, izņemot tevi pašu, nezinātu, ka tev ir kritiskās dienas? Palīgā steidz Freedom tamponi bez diedziņa. FREEDOM tiek ražoti Vācijā, un tos ir apstiprinājuši gan Eiropas, gan Krievijas ginekologi. Tie ir neticami maigi un komfortabli, tos absolūti nevar just, un speciāla iegriezuma esamība padara to izvilkšanu vienkāršu un ātru. Un neviens nemaz nenojautīs, ka tev ir “šīs dienas”. Var baudīt SPA apmeklējumu un neuztraukties, ka kāds ieraudzīs tampona diedziņu.
Pats svarīgākais, dodoties uz SPA kritisko dienu laikā, ir saprātīga pieeja. Jums ir jākoncentrējas uz savām sajūtām, nedrīkst pārkarst un tāpat arī nedrīkst pārlieku atdzist. Tādā gadījumā ūdens procedūras tev pat nāks par labu, jo tās atslābina muskuļus, stimulē vielmaiņas procesus, var palīdzēt mazināt sāpes. Un, protams, uzlabot garastāvokli!
Sauna menstruāciju laikā
Ir daži vienkārši noteikumi, kuri jāievēro kritisko dienu laikā, lai saunas apmeklējums būtu maksimāli drošs.
1. noteikums: sauss dvielis.
Paņem līdzi personīgo sauso dvieli, ko uzlikt uz lāvas. Un, protams, lāvu labāk izvēlēties no apakšas, lai temperatūra nebūtu pārāk augsta.
2. noteikums: silta duša.
Vēlams atlikt lēcienus aukstajā baseinā un labāk nomazgāt sviedrus zem siltas dušas. Tā tavs organisms netiks pakļauts straujām pārmaiņām un stresam.
3. noteikums: saprātīga pieeja.
Pats galvenais – ieklausīties savās sajūtās un laikā ieturēt pauzi, ja jūti, ka tā tev ir vajadzīga. Orientējies tikai uz sevi.
SPA menstruāciju laikā
Bieži vien pēc pirts apmeklējuma speciālisti iesaka dažādus masāžas veidus, īpaši anticelulīta. Tiešām pastāv iespēja, ka uz sakarsētas ādas tas iedarbosies labāk. Bet kritisko dienu laikā tev labāk atteikties no šādiem radikāliem pasākumiem. Savukārt masāža ar zāļu maisiņiem, kakla un apkakles zonas masāža, pēdu, plaukstu masāža – tas ir tas, ko tev šobrīd ne tikai var, bet pat vajag. Patīkams atslābums garantēts!
Tāpat populāra ir ietīšanas procedūra, to ir neskaitāms daudzums jebkurai gaumei. Šobrīd tev labāk izvairīties no karstās ietīšanas, tieši tamdēļ, lai lieku reizi nepaplašinātu asinsvadus, jo tas var pastiprināt asiņošanu. Savukārt aukstos ietīšanas veidus var izvēlēties bez sirdsapziņas pārmetumiem, tie palīdzēs samazināt tūsku, padarīt ādu mitrāku.
Arī no sāls istabas labāk uz laiku atteikties. Pats galvenais princips ir izvēlēties saudzējošas procedūras un ieklausīties savās izjūtās. Pamēģini pēc saunas aiziet uz galvas masāžu. Baudas tirpas garantētas!