Pavasara alerģija - kā neļaut ziedputekšņiem sevi nomākt
Lai cik skaists būtu pavasaris, īpaši pēc drēgnās un vēsās ziemas, tas vienmēr sev līdzi atnes duci ar ziedputekšņiem un to izraisītām alerģijām. Atstāj tekošo degunu un sarkanās acis vakardienā un sāc cīnīties ar alerģijām kā nākas – iepazīsties ar pāris noderīgiem veidiem, kā nepakļauties skaistā pavasara neglītajai ietekmei un kā cīnīties ar alerģijām, ja tās jau ir sākušās.
Kā izvairīties no pavasara alerģijas
Plāno savas ikdienas gaitas rūpīgi. Visaugstākais ziedputekšņu daļiņu daudzums gaisā būs tieši tad, kad laukā būs sauss gaiss ar nelielu vēja plūsmu. Šādos apstākļos ziedputekšņiem ir visvieglāk pārvietoties, tai skaitā nonākt alerģiskas personas tuvumā. Lai cik paradoksāli tas nebūtu, visdrošākais laiks, kad doties laukā, ir lietus laikā vai tieši pēc lietus, jo putekšņi ir mitri un pārāk smagi, lai brīvi pārvietotos gaisā.
Lieliska vieta, kur doties brīvdienās pie dabas šajā laikā, ir pludmales, jo to apkārtnēs nereti ir ļoti maz augu, kuri varētu sagādāt ziedputekšņu draudus.
Ziedus atstājam aiz durvīm. Lai cik skaisti būtu ziedi, ko savāci piemājas dārziņā vai ko iegādājies tirdziņā, neļauj ziedputekšņiem ienākt mājoklī. Tas pats attiecās arī uz caurvēja iespējamības pieļaušanu – vējam viegli izskrienot cauri telpām, tas ienes istabās lielu skaitu putekšņu, kas vēlāk par sevi atgādinās aizpampušu acu un tekoša deguna veidā.
Bet ko darīt, ja ir jau par vēlu un alerģijas guvušas virsroku?
Metodes kā cīnīties ar pavasra alerģiju
Ūdens būs pirmā palīdzība. Ja jūti, ka alerģiskās reakcijas gūst virsroku, tad atceries, ka vispirms jāsniedzas pēc ūdens krāna – kārtīgi noskalo seju un atbrīvojies no putekšņiem, kas varētu būt nosēdušies deguna, acu un mutes rajonos. Ja sākusies deguna tecēšana vai pat aizlikums, tad pirms deguna pilienu lietošanas iesakām nāsis izskalot arī ar lielu daudzumu ūdens.
Deguna skalošanai iesakām sajaukt 3 tējkarotes vārāmā sāls ar 1 tējkaroti sodas un noglabāt nepieciešamības gadījumam. Kad alerģijas sit augstu vilni, sajauciet 1 tējkaroti maisījuma ar aptuveni 230 ml destilēta vai uzvārīta un atdzesēta ūdens. Pieejiet pie izlietnes un sāciet viegli pa vienai skalot nāsis.
Karstie tvaiki atvieglos elpošanu. Līdzīgi kā parasto iesnu gadījumā, arī alerģiskajām iesnām un elpceļu apgrūtinājumam var palīdzēt karstie tvaiki – vai nu tie būtu no karstas dušas vai vannas, vai arī izmantojot senču metodes un pārliecoties pāri traukam ar karstu ūdeni un dvieli pār galvu, tvaiki atvieglos elpošanu un palīdzēs ar putekšņiem noklātajai gļotādai pamest jūsu ķermeni.
Veselīgs uzturs ir daudz no svara. Tas, kā tavs ķermenis jūtas nosaka arī to, kādas būs reakcijas pret dažādām alerģijām, tai skaitā arī pret pavasara ziedputekšņu alerģijām. Jo veselīgāks būs tavs uzturs, jo vieglāk tiksi cauri nepatīkamajai alerģiju sezonai. Kā arī ir jāzina, no kādiem ēdieniem būtu labāk izvairīties alerģijas sezonas laikā, piemēram, no ananāsiem, melonēm, cukīnī, riekstiem, kviešiem, banāniem, sojas un citiem, jo dažādi pētījumi norāda, ka šādu un līdzīgu ēdienu lietošana var izraisīt alerģiskas reakcijas laikā, kad organisms ir novājinātāks jau esošo alerģiju iespaidā.
Ja tomēr tevi ir skārusi alerģija, atceries ka vienmēr ir iespējams atrast veidus, kā dienu padarīt patīkamāku arī ar tekošu degunu! Cīnīties ar alerģiju var, izvairoties no alergēniem, lietojot alerģijas medikamentus un ievērojot ārsta ieteikumus.