Kā cīnīties ar svīšanu

Svīšana ir normāls fizioloģisks process, kas nodrošina organisma termoregulāciju un izvada tā vielmaiņas galaproduktus, īpaši gada siltajos mēnešos, kad svīšana var pastiprināties. Lai uzturētu ķermeņa svaigumu un labsajūtu, pirmkārt, ir nepieciešama atbilstoša higiēna – mazgāšanās dušā vai vannā. Otrkārt, labsajūtas saglabāšanai un sviedru aromāta neitralizēšanai jālieto atbilstošs pretsviedru līdzeklis.

Svarīgi izvēlēties līdzekļus bez aromāta vai ar pavisam vāju aromātu: jo mazāk smaržvielu, jo niecīgāka individuālās nepanesības iespēja. Pēc konsistences līdzeklim jābūt pēc iespējas šķidrākam, lai tas klātos, cik vien iespējams, plānā slānītī. Pilnībā pietiek uzklāt vienu kārtu ar vienu rullīša apgriezienu, jo citādi var tikt pārslogota padušu jutīgā āda. Tāpat jāuzmanās pārkairināt ādu, ja paduses tiek izskūtas vai vaksētas. Tomēr tad, ja sviedri izdalās tik bagātīgi, ka pa galvu, seju un muguru līst straumītēm, ir jādodas pie ārsta, jo pastiprināta svīšana var norādīt uz kādiem organisma darbības traucējumiem.

Dezodoranti ir domāti sviedru nepatīkamā aromāta nomākšanai ar dažādu smaržvielu palīdzību. Vienlaikus to sastāvā esošās antibakteriālās vielas – visbiežāk etanols jeb etilspirts – nenozīmīgi palēnina sviedros esošo baktēriju noārdīšanos. Tāpēc dezodoranti neregulē sviedru daudzumu, bet novērš nepatīkamo aromātu, kas parādās, kad sviedri vairs nav svaigi. Atšķirībā no parastajiem dezodorantiem antiperspirantu iedarbība ietekmē ne tikai baktērijas, bet arī mitruma līmeni.

Aniperspiranti ir kosmētiskie līdzekļi, kas uz noteiktu laiku (parasti tas ir norādīts uz flakona – 12, 24 vai 48 stundas) aizsprosto sviedru dziedzeru izvadkanāliņus, neļaujot mitrumam izdalīties uz ādas, tādēļ pēc antiperspiranta uzklāšanas svīšana nav manāma – paduses ir sausas, un apģērbs nekļūst mikls. Antiperspirantu lietošana neietekmē organisma dabisko termoregulācijas mehānismu, jo vienmēr svīst viss ķermenis. Alumīnija sāls, ko satur antiperspiranti, ir daudz maigāks par citiem alumīnija sāļiem, un, tā kā tas minimāli ietekmē sviedru pH, kas ir līdzīgs ādas pH 5,5, ādas kairinājuma iespēja ir pavisam neliela.

SVARĪGI

* Uzklājiet antiperspirantu tikai uz sausas un tīras ādas.

* Nelietojiet antiperspirantu vismaz vienu stundu pēc padušu izskūšanas vai epilācijas.

* Ejot dušā, vannā vai saunā, nomazgājiet antiperspiranta paliekas.

* Nelietojiet antiperspirantu pirms lielas fiziskas slodzes vai pludmalē, kad ķermenis pastiprināti svīst.

* Neuzklājiet antiperspirantu biežāk kā vienu reizi diennaktī. Turklāt ir ieteicams laiku pa laikam tā lietošanu pārtraukt uz 2–3 dienām.

Rullīšveida antiperspirants nenotek, neizlīst un neizšķīst. Šis pretsviedru līdzeklis, kas tiek piedāvāts vai nu maiga krēma, vai šķidruma veidā, ir viegli uzklājams ar īpašu liegi slīdošu galviņu. Tas uz ādas izveido neredzamu aizsargkārtiņu, kas ātri nožūst, parasti neatstājot traipus. Ja tajā ir tauksaknes aktīvā viela alantoīns, šāds pretsviedru līdzeklis arī mazina ādas kairinājumu, iekaisumu, dziedē brūcītes un izsitumus un veicina šūnu atjaunošanos. Antiperspiranta sastāvā esošais etilspirts dezinficē sīkas brūcītes un ādas virsmu, mazina svīšanu, kā arī vājina vai pilnībā novērš sviedru nepatīkamo aromātu.

Antiperspirantu priekšrocības:

• tie ir kompakti, tāpēc ērti un noderīgi arī ceļojumā;

• īpaši piemēroti jutīgai padušu ādai;

• sniedz tūlītēju svaiguma sajūtu;

• ilgnoturīgs efekts;

• viegli uzklājami un ērti lietošanā;

• ar minimālu smaržu vai vispār bez tās, un tas ir svarīgi, ja cilvēks lieto parfīmu.

Raksts tapis sadarbībā ar LV zīmolu.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk

Pēdu kopšana ar Health and Beauty kosmētiku

Lasīt vairāk