5 iedarbīgi veidi, kā ārstēt klepu

5 iedarbīgi veidi, kā ārstēt klepu

Klepošana ir normāls un dabisks reflekss, kas palīdz ķermenim attīrīt elpceļus aizrīšanās vai slimības gadījumā. Bieži vien klepus iemesls ir kāds elpceļu iekaisums, kas visbiežāk mūs piemeklē rudenī vai ziemā. Ja ir ilgstošs klepus un to pavada citi nepatīkami simptomi, noteikti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, tomēr vieglākos gadījumos klepu var mēģināt ārstēt arī mājās.

Gadījumos, kad piemeklējis sauss klepus, nevajag uzreiz domāt, ka to jāmēģina mīkstināt, un nav jāķeras pie kādiem atklepošanu veicinošiem līdzekļiem. Iespējams, ka tie pat pastiprinās klepu un paildzinās slimības norisi. Labāk vispirms censties uzņemt daudz šķidruma un iespējams, ka tad klepus pats atmaigs. Ja piemeklējis sauss klepus līdz vemšanai, tad gan noteikti konsultējies ar ārstu, lai izslēgtu nopietnu infekciju vai citu slimību iespēju. 

Dažādi veidi, kā ārstēt klepu mājās

Pirmā lieta, ko darīt, kad kādu no mājiniekiem piemeklējis klepus, ir pievērst uzmanību ūdens patēriņam. Par labu nāks ūdens, siltas zāļu tējas, kā arī citi negāzēti dzērieni. Vēl vairāk šķidrumu var uzņemt arī caur ēdienu, piemēram, siltām zupām un buljoniem, kā arī augļiem un dārzeņiem. Ūdens palīdzēs tavam organismam funkcionēt labāk, kā arī piedalīsies krēpu šķidrināšanas un izvadīšanas procesā.

Vēl par labu var nākt arī gaisa mitrināšana telpā, lai iekaisušajai elpceļu gļotādai tiek vairāk mitruma. To var darīt ar īpaši tam paredzētiem mitrinātājiem, ko atradīsi elektronikas preču veikalos. Pieejami arī mazāki un lētāki varianti, ko sauc arī par aromātiskajiem dizuforiem, un šajos līdz ar ūdeni tvertnē vari iepilināt nelielu daudzumu ēterisko eļļu garastāvokļa un telpas aromāta uzlabošanai. Ja mājās nav nevienas no šīm iekārtām, līdzēt var arī vanniņa ar kādas zāļu tējas tvaikiem, kas izplatīsies telpā.

Vēl viens veids, kā mitrināt elpceļus klepus gadījumā, ir inhalācijas. Agrāk ļoti populārs paņēmiens bija tvaika inhalācijas mājas apstākļos, ielejot kādā traukā karstu ūdeni un pārliecoties tam pāri, dziļi elpojot tvaikus, kamēr galva apsegta ar dvieli. Ar šo metodi gan jābūt ļoti uzmanīgiem, jo pastāv applaucēšanās risks. Mūsdienās aptiekās pieejami speciāli elpceļu mitrināšanai pieejami inhalatori, kuros var lietot dažādus uzlējumus, ēteriskās eļļas, sāls šķīdumu vai jebkurus citus ārsta nozīmētus inhalāciju medikamentus.

Kad piemeklējis klepus, atceries, ka nav uzreiz jālieto nopietnas zāles, bet sākumam varbūt pietiks tikai ar iekšķīgi lietojamiem dabiskiem līdzekļiem. Silta zāļu tēja ar medu un ingveru var uzlabot pašsajūtu, tāpat arī sūkājamās Islandes ķērpja tabletes var atvieglot niezošo sajūtu kaklā. Papildus var uzņemt arī C vitamīnu. Pirms ķeries pie aptieciņas, dod iespēju savam organismam pacīnīties un pašam tikt galā ar saaukstēšanos.

Ļoti vienkārša lieta, par ko diemžēl bieži vien aizmirstam, ir kārtīga atpūta un miegs jebkuras slimības un iekaisuma gadījumā. Centies gulēt vairāk nekā parasti un nebaidies atteikties no kādiem darbiem uz dažām dienām, līdz organisms atgūstas un atkal tiek uz kājām. Ja ķermenis būs noslogots, ārstēšanās var aizņemt ilgāku laiku. Atceries, ka pirmajā vietā vienmēr būs tava veselība!

Lai izvairītos no smagas saslimšanas, galvenais tomēr ir veselīgs dzīvesveids. Ja ikdienā kārtīgi izgulēsies, lietosi sabalansētu uzturu un uzņemsi gana daudz šķidruma, kā arī neaizmirsīsi par fiziskām aktivitātēm, pat ja slimība tevi piemeklēs, organismam ar to tikt galā būs daudz vieglāks uzdevums! Tomēr ja gadījies tikt pie ilgstoša klepus, kam it nekas nepalīdz un tas nepāriet nedēļas laikā, neatliec sarunu ar savu ģimenes ārstu.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk