Vēdera vīruss – simptomi un kā pareizi to ārstēt ?

Vēdera vīruss – simptomi un kā pareizi to ārstēt ?

Vēdera vīruss ir diezgan izplatīta saslimšana, jo īpaši rudens - ziemas periodā. Pēc aptuvenām mediķu aplēsēm, pēdējo trīs gadu laikā ar šo visai nepatīkamo veselības sarežģījumu ir saskārušies gandrīz puse iedzīvotāju.  

Visbiežāk vēdera vīruss izplatās, kontaktējoties ar citu inficēto vai aiztiekot viņa lietotos priekšmetus. Vislabākā profilakse pret to, līdzīgi kā citiem vīrusiem, ir – regulāri mazgāt rokas, traukus, augļus, dārzeņus un visu pārējo, kas ar mums nonāk tiešā saskarē.

Vēdera vīrusa simptomi

Ar nenomazgātu roku starpniecību vēdera vīruss caur muti nonāk kuņģa un zarnu traktā, kura tam ir labvēlīga vide, lai vairotos.

Vēdera vīrusa biežākie simptomi ir caureja, vemšana, slikta dūša, vēdera pūšanās, sāpes vēderā, paaugstināta ķermeņa temperatūra un nespēks. Vēdera vīruss cilvēkiem mēdz izpausties individuāli – kādam tā būs tikai viena caurejas reize, bet daudzi jutīsies sasirguši vairākas dienas.

Biežāk sastopamie vēdera vīrusu veidi ir norovīruss, rotavīruss un enterovīrusi.

Ieteikumi vēdera vīrusa ārstēšanai

Vēdera vīruss pats par sevi nav pārāk bīstams, taču nepatīkams gan. Tam nav specifiskas ārstēšanas, bet ir virkne ārstu ieteikumu, kā rīkoties, lai atvieglotu mokošās sajūtas, nenodarītu papildus kaitējumu organismam kopumā un izvairītos no citu personu inficēšanas. Ieteikumi:

  • Pēc vīrusa simptomu parādīšanās izslimojiet to un palieciet mājās vismaz trīs dienas. Nav laba doma mēģināt ātri apturēt caureju vai vemšanu un uzreiz doties uz darbu, skolu vai citu sabiedrisku vietu. Vīruss vēl joprojām atrodas organismā un var inficēt citus.

  • Dzert, dzert un vēlreiz dzert! Lai atjaunotu zaudēto ūdens daudzumu un skalotu organismu, slimības pirmajās dienās, sadalot pa nelielām devām, vajadzētu izdzert vismaz 3 litrus šķidruma, vislabāk – ūdeni vai zāļu tējas – kumelīšu, pelašķu, asinszāles.

  • Papildus cīņai pret organisma dehidrāciju var izmantot kādu no aptiekās nopērkamajiem līdzekļiem, arī minerālūdeni, kam pievienots pa šķipsniņai sodas un cukura. Labi derēs arī Borjomi vai Essentuki minerālūdens, bet to pirms lietošanas ieteicams mazliet atgāzēt.

  • Gan pret caureju, gan vemšanu ir pieejami arī bezrecepšu medikamenti, bet par to lietošanu konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. 

  • Uzmanieties ar pārāk aktīvu caurejas blokatoru lietošanu, jo tā tiek nobloķēta arī infekcijas izvadīšana no organisma. Ārsti iesaka tos izmantot tikai tādā gadījumā, ja caureja patiešām ir apjomīga – 10 un vairāk reizes dienā. Taču arī tad drošāk būs pirmajās 12 sliktas pašsajūtas stundās iztikt bez šīm zālēm, tā vietā labāk palietojot pulverīšus, kas pasargā zarnu sieniņas no vīrusa radīto toksīnu iedarbības.

  • Pret sāpēm un temperatūru vēdera vīrusa gadījumā ir pieļaujams lietot kādu bezrecepšu medikamentu.

  • Organisma stiprināšanai noteikti par ļaunu nenāks papildus C vitamīna deva – līdz 1000 mg diennaktī.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

InternetAptieka.lv populārākie produkti vēderam:

Pret vēdera pūšanos un kolikām ir Espumisan 40 mg, 50 kapsulas Espumisan kapsulas pieder pie zāļu grupas, ko sauc par “kuņģa un zarnu trakta līdzekļiem”. Aktīvā viela simetikons sadala kuņģī un zarnu traktā iesprostotos gāzu pūslīšus. Tādējādi atbrīvotās gāzes var tikt aizvadītas dabīgā veidā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Pret kuņģa dedzināšanu, sāpēm, diskomfortu ir Mezym 10000V, 10 tabletes Mezym 10 000 V tablešu sastāvā ir cūkas aizkuņģa dziedzera pulveris. Lieto gadījumos, kad ir aizkuņģa dziedzera gremošanas fermentu veidošanās un izdalīšanās traucējumi (enzīmu aizstājterapijai). Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Pret caureju un sliktu dūšu - Smecta pulveris, 30 paciņas Smecta lieto:- akūtas caurejas simptomātiskai ārstēšanai bērniem no 2 gadu vecuma. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

 

Ja ir vēdera vīruss bērnam

Ja ar vēdera vīrusu inficējies bērns, atlabšanas process un metodes ir līdzīgas kā pieaugušajiem. Protams, mazā pacienta stāvoklis ir jāvēro ar īpašu rūpību un jāsazinās ar ģimenes ārstu. Tomēr mediķi iesaka vecākiem pieiet situācijai ar vēsu prātu, nekrist panikā un nepārsteigties ar bērna vešanu uz slimnīcu, jo īpaši situācijā, kad joprojām pastāv augsts Covid inficēšanās risks.

Uz slimnīcu noteikti jādodas, ja caureja un vemšana ir nepārtraukta, bērns raud tā, ka grūti nomierināt, vai ja parādās apziņas traucējumi.   

Daudz derīgu padomu par šo tēmu atrodami arī Bērnu slimnīcas mājaslapā, kā arī vecākiem ir iespēja telefoniski konsultēties ar slimnīcas pediatru.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! 

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Saistīti raksti

Minerālviela Tavai veselībai – kas ir magnijs?

Minerālviela Tavai veselībai – kas ir magnijs?

    Samazinoties magnija apjomam organismā, tiek ietekmēta ne tikai nervu sistēmas un ...

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Speciāliste: Dzelzs deficīta anēmijas dēļ cilvēks var zaudēt saikni ar realitāti

Lasīt vairāk