Novājinātu matu stiprināšanai un cīņai pret matu izkrišanu

Novājinātu matu stiprināšanai un cīņai pret matu izkrišanu

Šampūns, kondicionieris, pīlings - intensīvi kopjoši līdzekļi novājinātu matu stiprināšanai un cīņai pret matu izkrišanu.

Matus var novājināt dažādi faktori. Tos traumē kopšanas laikā pieļautas kļūdas, nepietiekams uzturvielu daudzums, kā arī slimību vēsture. Tāpēc matu novērošana ļoti palīdz izvērtēt ķermeņa veselības stāvokli. Ja jūsu mati ir vāji, tie intensīvi izkrīt, lūzt un ataug lēnām, jums viennozīmīgi ir nepieciešams parūpēties par sevi labāk. Uzziniet, kā spēcināt matus, lai tie atkal kļūtu pasakaini mirdzoši, apjomīgi un elastīgi.

SATRAUC MATU ZUDUMS - KĀ ZINĀT, KA MATI IZKRĪT PĀRĀK DAUDZ?

Matu izkrišana ir dabisks process. Lai jauniem matiem būtu iespēja augt, ir jāatbrīvojas no vecajiem, tāpēc šis ir nebeidzams cikls. Ja interesējaties par šo tēmu, būsiet droši vien neskaitāmas reizes dzirdējuši, ka ir normāli, ja izkrīt līdz 100 matiem dienā. Protams, ir ļoti maz cilvēku, kas skaita izkritušos matus, bet ir diezgan viegli konstatēt, ka izkrīt vairāk matu nekā vajadzētu. Daudz matu paliek ķemmē, izkritušie mati ir redzami uz apģērba, matu gumijā, sprādzēs, uz spilvena, krēsla vai dīvāna atzveltnes. Rodas sajūta, ka izkritušie mati ir burtiski visur, tas var radīt apkaunojošas situācijas un raisīt bažas, ka ar ķermeni kaut kas nav kārtībā. Ja šāds stāvoklis ilgst vairākas nedēļas, tā var būt pazīme, ka cilvēkam ir medicīniskas dabas traucējums.

Kad izkrīt ļoti vāji mati lielā daudzumā, bet to vietā neataug jauni mati, mati laika gaitā kļūst plānāki, panīkuši, un izskata uzlabošanai var būt nepieciešams pat radikāli īss griezums. Tas ir spēcīgs signāls, ka jums ir jāpievērš lielāka uzmanība saviem matiem un pat jāapmeklē trihologa kabinets, lai noskaidrotu problēmas cēloni un ļautu speciālistam atrast individuālu risinājumu.

VĀJI MATI – KĀDI VAR BŪT IEMESLI

Novājināti mati ir simptoms, kam var būt daudzi cēloņi. Iepriekšēja slimošana (piemēram, Covid-19 vīrusa izraisīta slimība), anēmija, noteiktu medikamentu (piemēram, citostatisko līdzekļu, beta blokatoru) lietošana, zemas enerģētiskās vērtības diēta, olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu trūkums, stress, smēķēšana, hormonālie traucējumi, hroniskas slimības (piem., hipotireoze)… tas viss var izraisīt pārāk intensīvu matu izkrišanu. Runājot par iekšējiem cēloņiem, obligāti jāpiemin gēni, jo mēs jau piedzimstam ar noslieci uz vājiem un plāniem, vai tieši pretēji - bieziem un spēcīgiem matiem.

Papildus tam var būt kopšanas kļūdas, kuras bieži vien neapzināti pieļaujam. Vājiem matiem ir nepieciešami specializēti, spēcinoši šampūni un kondicionieri, kā arī maiga kopšana. Ir svarīgi saprast, kas matiem nodara kaitējumu - varbūt nepareizs šampūns, pārāk barojoša maska, matu plēšana žāvēšanas un ķemmēšanas laikā (tādā gadījumā ir vērts iegādāties labu ķemmi ar plaši izvietotiem sariņiem vai speciālu suku, kas nesamezglos matus).

Starp veselīgu un mirdzošu matu kaitniekiem var minēt arī matu krāsas, balinātājus un nesaudzīgus matu ieveidošanas paņēmienus - ir pavisam viegli novērot, ka pēc šādu līdzekļu vai procedūru lietošanas mati izkrīt vairāk. Arī atsevišķi ieradumi tieši veicina to, ka mati tiek izrauti kopā ar sakni, piemēram, spēlēšanās ar šķipsnām, to raušana, cieša savilkšana zirgastē vai copē. Mati jūtas vislabāk, kad tie ir izlaisti vai brīvi sasprausti ar matadatām, kas tos nenovājina tik ļoti, kā ciešas un augsti savilktas zirgastes.

VĀJI MATI - KĀ TOS PADARĪT SPĒCĪGUS?

Mati ir mūsu rota neatkarīgi no vecuma un dzimuma, tāpēc ir vērts veltīt tiem laiku un pienācīgu uzmanību. Tā vietā, lai eksperimentētu ar nekvalitatīviem produktiem, izvēlies profesionālus matu līdzekļus, kas radīti speciālistu uzraudzībā, piemēram, Pharmaceris H līnijas produktus.

Kā padarīt matus spēcīgākus? Sākumā izvēlieties pareizo šampūnu, piemēram, H-STIMUPURIN, lai stimulētu matu augšanu, ataugšanu un biezumu. Tā sastāvā jūs atradīsiet divas unikālas sastāvdaļas: dabisko augšanas faktoru FGF un kofeīnu. Šai patentētajai formulai ir efektīva un zinātniski pierādīta iedarbība, kas kavē matu izkrišanas procesu un stimulē matu ataugšanu. Rūpīgi izvēlētas sastāvdaļas: niacīnamīds (PP vitamīns), D-pantenols un biotīns iedarbojas nomierinoši un atjauno galvas ādas fizioloģisko līdzsvaru. Šampūns ir paredzēts sievietēm un vīriešiem, kas cieš no intensīvas periodiskas un priekšlaicīgas matu izkrišanas. Vismaz trīs reizes nedēļā matu mazgāšanu ieteicams pabeigt, lietojot H-STIMULINUM kondicionieri, kas pastiprinās šampūna iedarbību.

KĀ SPĒCINĀT PLĀNUS UN VĀJUS MATUS, NEPADAROT TOS SMAGNĒJUS?

Intensīvs matu augšanu stimulējošs līdzeklis var būt pieejams ērtā veidā. Pietiek ar tā iesmidzināšanu un iemasēšanu galvas ādā, to nav jānoskalo, un tas iedarbojas tieši uz galvas ādu. H-STIMUFORTEN satur FGF un kofeīna kombināciju, kas stiprinās matus un padarīs tos biezākus. Tam ir neitrāls ādas pH līmenis, un āda un mati to labi panes. Tā regulāra lietošana padara matus biezākus, spēcīgākus un tie aug ātrāk. Līdzeklis aizkavē priekšlaicīgu matu izkrišanu, novājināšanos un dažādu etioloģiju alopēciju. Labākam rezultātam lietojiet to katru rītu un vakaru līdz simptomi izzūd.

IEDARBĪGĀKS PAR ATTĪRĪŠANU - PROFESIONĀLS TRIHOLOĢISKAIS PĪLINGS

Uzkrātais sebums un netīrumi, nolobījusies epiderma, aizsērējuši matu folikuli - arī šie faktori veicina matu izkrišanu. Kā spēcināt vājus matus, tos attīrot? Izvēlieties profesionālo H-STIMUPEEL triholoģisko pīlingu, tas efektīvi noloba sacietējušu epidermu un likvidē uzkrāto sebumu, kas veido tā saukto kristalizācijas slāni. Šis pīlings ir balstīts uz enzīmu un mehānisku eksfoliējošo sastāvdaļu (papaīna, aprikožu kauliņu pulvera) papildu iedarbību, tas rūpīgi attīra galvas ādu, mazinot noslieci uz taukainiem matiem. Tā formula satur arī urīnvielu, kas nodrošina atbilstošu galvas ādas mitrināšanu. Lai gan mēs bieži neveicam pīlingu, tas ir ļoti svarīgs cīņā pret matu izkrišanu. Lietojiet produktu vismaz reizi nedēļā, un jūs noteikti ar laiku pamanīsiet, kā uzlabojas jūsu matu stāvoklis.

KO LIETOT UZTURĀ, LAI SPĒCINĀTU MATUS?

Papildus profesionāliem preparātiem jūs varat stiprināt matus arī no iekšpuses. Galvenās uzturvielas, kas spēcina matus un uzlabo to vispārējo stāvokli, ir: dzelzs, cinks, niacīns, nepiesātinātās taukskābes, selēns, A, D, E vitamīns, biotīns, aminoskābes, olbaltumvielas un antioksidanti, kas neitralizē brīvos radikāļus. Vai ir vērts pievienot īpašu ēdienu kategorijas ikdienas ēdienkartei? Speciālisti iesaka lietot uzturā šādus produktus:

  • olas;
  • spinātus;
  • meža augļus;
  • avokado;
  • riekstus un sēklas (piem., linsēklas);
  • saldos kartupeļus;
  • piparus;
  • pākšaugus;
  • zivis ar augstu tauku saturu (piem., lasi) 4

Tāpat ir ieteicams dzert ārstniecības augu novārījumus, piemēram, kosas un nātres tējas. 5 Dietologs noteikti palīdzēs jums izveidot veselīgu ēdienkarti.

Ja matus spēcināsiet visaptveroši, jūs noteikti ātri pamanīsiet pirmos rezultātus.

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kāds ir biežākais iemesls matu izkrišanai?

Matu izkrišana visbiežāk ir saistīta ar iedzimtību, hormonālām izmaiņām un sliktu veselības stāvokli. Tāpat arī mati pastiprināti izkrīt novecošanās ietekmē. Ar šo problēmu biežāk sastopas vīrieši, bet tā var skart jebkuru. Ja runājam par plikpaurību - visticamākais iemesls ir ģenētika.

Mani mati pēkšņi sākuši ļoti strauji izkrist. Kāds tam varētu būt iemesls?

Ja jūsu mati līdz šim ir bijuši veselīgi un spēcīgi, bet to stāvoklis ir pēkšņi pasliktinājies, šādu stāvokļa maiņu var būt pēkšņi veicinājusi slimība, ar ko cīnāties šobrīd vai kas jums bijusi iepriekš, piemēram, nopietna infekcija. Mati sāk izkrist arī ķermeņa novājināšanās rezultātā, būtiska stresa apstākļos vai ievērojot nepietiekamu uzturvielu diētu. Dažkārt mati novājinās gadalaiku maiņas ietekmē. Ja problēma turpinās vairākas nedēļas, ir ieteicams apmeklēt ārstu.

Vai diēta var ietekmēt matu izkrišanu?

Jā. It īpaši, ja uzņemat pārāk maz ēdiena attiecībā pret ķermeņa enerģētisko patēriņu. Mati arī paliek vājāki, lietojot novājēšanas līdzekļus. Turklāt matu izkrišanu veicina produkti, kas nodrošina tā saucamās tukšās kalorijas, t.i., saldumi, ātrās uzkodas, gāzētie dzērieni, alkohols. Jo kvalitatīvāk jūs ēdat, jo labāks būs jūsu matu stāvoklis.

 

BIBLIOGRĀFIJA:

Haczyk M. Excessive hair loss, part. 1 - reasons. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/nadmierne-wypadanie-wlosow-cz-1-przyczyny,12979 Access date: 25.01.2022.

Hair loss: who gets and causes. https://www.aad.org/public/diseases/hair-loss/causes/18-causes Access date: 25/01/2022.

Guo E.L., Katta R. Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use. Dermatol Pract Concept. 2017 Jan; 7 (1): 1-10.

raman R. The 14 Best Foods for Hair Growth. https://www.healthline.com/nutrition/foods-for-hair-growth#TOC_TITLE_HDR_15 Access date: 25/01/2022.

Błecha K. Excessive hair loss - rational phytotherapy and dietary supplementation. Post Phytoter 2021; 22 (1): 70-73.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk