Dzīvei BEZ stresa!

Dzīvei BEZ stresa!

JAUNUMS! CLARIWELL® NERVOKLER  -

100 % dabīgs un efektīvs uztura bagātinātājs nervu sistēmas darbībai paaugstinātas spriedzes apstākļos, normālai psiholoģiskai funkcijai un nespēka un noguruma mazināšanai

 

Kas ir stress?

Viens no lielākajiem satricinājumiem un pārbaudījumiem mūsu nervu sistēmai ir stress.

Stress ir tas, kā mēs reaģējam uz apkārtējās vides kairinājumiem, kad jūtamies apdraudēti vai esam spriedzes apstākļos. Parasti šādā situācijā mēs jūtam, ka nespējam ne pārvaldīt, ne kontrolēt radušos situāciju.

Reakcija uz stresu var izpausties divos dažādos veidos, līdz ar to arī stresu varam iedalīt divās kategorijās:

  • fizioloģiskais stress, kuru izsauc fizioloģiskie kairinātāji, piemēram, sāpes, elpošanas grūtības, pārmērīga fiziskās slodze, atmosfēras spiediena un laikapstākļu krasas maiņas utt.;
  • psiholoģiskais stress, kuru izsauc dažādi sociālās vides kairinātāji, piemēram, neziņa par nākotni, laika trūkums, draudi, slikts novērtējums darbā, saspīlētas attiecības ģimenē, kad jāizdara smaga izvēles utt.

Katru dienu mēs saskaramies ar lielākām vai mazākām stresa situācijām un tā mūsdienu steidzīgajā laikmetā nu jau ir kļuvusi par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Piemēram, Latvijā 59 % aptaujāto cilvēku vecumā no 18 līdz 39 gadiem norāda, ka darbā izjūt paaugstinātu spriedzi un stresu.[1] Savukārt, Eiropā vidēji 75 % iedzīvotāju izjūt dažādas stresa situācijas un tas negatīvi ietekmē ikdienas uzvedību – 46 % uzskata, ka stresa dēļ ir sākuši pārāk daudz ēst vai ēst neveselīgi, 29 % sākuši dzert vai palielinājuši izdzertā alkohola daudzumu un 16 % sākuši smēķēt vai pastiprināti smēķējuši.

Vai un kad stress ir problēma?

Dažreiz neliels stress var palīdzēt mums paveikt uzdevumus un justies enerģiskākiem, dod uzmundrinājumu un pamudināt kaut ko izdarīt, kam neesam spējuši pievērst pietiekami sava laika vai enerģijas. Varam to pat nosaukt par “veselīgo stresu”. Bet stress var kļūt par problēmu jeb neveselīgu, ja tas ilgst ilgu laiku vai ir ļoti intensīvs. Tādos gadījumos stress var ietekmēt mūsu fizisko un garīgo veselību.

 

 

Tāpat, atkarībā no intensitātes un ilguma, stresu varam iedalīt akūtajā stresā, hroniskajā stresā un posttraumatiskajā stresā:

  • akūts stress rodas dažu minūšu līdz dažu stundu laikā pēc notikuma. Tas ilgst īsu laiku, parasti līdz dažām nedēļām, un ir ļoti intensīvs. Šāds stress var būt pēc satraucoša vai negaidīta notikuma, piemēram, tuvinieka pēkšņas nāves, dabas katastrofas vai mantiskās vērtības pēkšņa zaudējuma;
  • hronisks stress ilgst ilgu laiku vai nemitīgi atkārtojas. Piemēram, ir saspīlētas attiecības darbā vai ģimenē, kuras neredzat iespēju atrisināt, ir ilgstoša krīzes situācija, neziņa par nākotni, ilgstošas finansiālās problēmas u.c.;
  • posttraumatiskais stress ir vissarežģītākais, tas izpaužas kā cilvēku psiholoģiskās sekas pēc ekstremālu situāciju pārdzīvojumiem, piemēram, fiziskas vai seksuālas vardarbības, ceļu satiksmes negadījuma, dabas katastrofas un citiem līdzīga rakstura notikumiem, kuru laikā cilvēks izjutis spēcīgas bailes par savu vai apkārtējo cilvēku dzīvību.

Stress nav garīgās veselības problēma, taču tas var kļūt par garīgo veselības problēmu izraisītāju un otrādi. Līdz ar to stresu, īpaši hronisku un posttraumatisku stresu, atstāt bez ievērības nekādā gadījumā nedrīkst. Ja stress rada nopietnas veselības problēmas, ir noteikti jāvēršas pie ārsta.

Taču ikdienā, lai mazinātu stresa ietekmi, būtu jāievēro trīs pamatprincipi: regulāras fiziskas aktivitātes un uzturēšanās svaigā gaisā un dabā, kvalitatīvs un pietiekams miegs un sociālā atbalsta tīkla uzturēšana. Būtiski ir arī uzņemt pilnvērtīgu uzturu un nervu sistēmai palīdzēt ar dažādiem dabiskiem līdzekļiem.

Normālai nervu sistēmas darbībai, īpaši spriedzes un stresa gadījumos, esam radījuši 100 % dabīgu, Latvijā radītu un ražotu uztura bagātinātāju CLARIWELL® NERVOKLER. Produkts, kura sastāvā ir magnijs, L-teanīns, pasiflora un vitamīns B6, sekmē fizisko un garīgo labsajūtu paaugstinātas spriedzes apstākļos, palīdz novērst neirozi, neirastēniju, nemieru, hronisku nogurumu, nervu sistēmas traucējumus.

 

Uztura bagātinātāja CLARIWELL® NERVOKLER unikālā sastāva aktīvās vielas labvelīgi ietekmē cilvēku stresa situācijās:

 

 

CLARIWELL® NERVOKLER uztura bagātinātājam ar vislielāko atbildību tika izvēlētas produkta izejvielas. Tām piemīt augsta biopieejamība un efektivitāte. Produktu ražošanā tiek izmantotas dabīgas izcelsmes sastāvdaļas. Augu valsts aktīvās vielas ir izvēlētas, ņemot vērā to tīrību, formu un standartizāciju, lai klientiem nodrošinātu kvalitatīvāko un iespējami labāko risinājumu.

 

 

Vairāk par produkta CLARIWELL® NERVOKLER sastāvdaļām varat uzzināt šeit: http://www.clariwell.com

 

[1] Uzņēmuma “Evolution Latvia” jauniešu un darba tirgus indeksa “Jaunatne. Darbs. Vide” ietvaros veiktajā pētījumā sadarbībā ar kompāniju “Norstat”

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk