Reimatologs: Sāpot locītavām, nesteidzieties lietot tabletes

Reimatologs: Sāpot locītavām, nesteidzieties lietot tabletes

Sāpes locītavās ir ārkārtīgi nogurdinošas, bieži rodas naktī, neļauj kvalitatīvi atpūsties un beigās sarežģī gan ikdienas darbu, gan parastās aktivitātes. 67 gadus vecā Valērija stāsta, ka cieš no atkārtotām plecu, elkoņu un pirkstu locītavu sāpēm. Locītavas sāka sāpēt, kad sievietei piesūcās ērce. Sāpes īpaši pastiprinās, mainoties laika apstākļiem.

„Pēc ērces koduma sāku just sāpes locītavās, bet ārsti neko konkrētu neatrada. Esmu arī ievērojusi, ka sāpes pastiprinās, ja laiks ir auksts vai mitrs. Jau tikai nedaudz nosalstot rokām uzreiz sāk sāpēt locītavas,“ stāsta Valērija. Viņasprāt, temperatūras atšķirībām ir būtiska ietekme. Viņa sāpes nejūt visu laiku, bet locītavas sāk sāpēt naktīs, no rīta rokas ir notirpušas, kas ļoti apgrūtina parastās aktivitātes.

Sieviete jūt pulsējošas sāpes, īpaši mazajās plaukstu locītavās. Viņa ir konsultējusies ar ārstiem, veikusi izmeklējumus, bet tie izmaiņas locītavās neuzrādīja. Lai gan Valērijas kundzei šīs sāpes ir traucējošas, viņa negribētu lietot tabletes, tāpēc meklē citus veidus, kā mazināt simptomus. Pēc drauga ieteikuma viņa izmēģināja “Flexiseq” gelu: „Es biju ļoti pārsteigta, jo pietika tikai uzklāt gelu un sāpes mazinājās. Vairs nav jāsilda vai jāmasē. Pieceļos no rītiem un varu strādāt it kā nekas nebūtu,“ pieredzē dalās sieviete.

„Piesūkusies ērce var pārnest tādu sarežģītu slimību kā Laima slimība. Tā ir hroniska vai atkārtota infekcijas slimība, kas var bojāt dažādus orgānus un sistēmas. Tāpēc var rasties arī locītavu sāpes vai pat Laima artrīts,“ saka ārste reimatoloģe Jūrate Eidžūniene. Viņa piebilst, ka, zinot, ka ērce ir inficēta, ir jāveic Laimas slimības izmeklējumi un tikai tad jāizlemj par ārstēšanas taktiku.

Ārste norāda, ka locītavu sāpes un slimības var rasties visu vecumu cilvēkiem. Artrīts var skart bērnus, jauniešus un vecāka gadagājuma cilvēkus. „Gados vecāki cilvēki parasti sūdzas par deģeneratīvas izcelsmes locītavu slimībām, tas ir, locītavu skrimšļa nodilumu, traumu izraisītām izmaiņām locītavu skrimšļos. Šādas slimības parasti rodas vecumdienās, lai gan pēdējā laikā artrīta diagnoze arvien biežāk tiek noteikta maziem pacientiem,“ stāsta J. Eidžūniene.

Ārste apstiprina, ka laika apstākļi ietekmē locītavas. Pēc viņas teiktā, locītavu sāpes un smeldze bieži jūtama mitrā vai aukstā laikā, mainoties atmosfēras spiedienam. Izmainīts atmosfēras spiediens palielina spiedienu locītavās un sinoviālais šķidrums tajās pārvietojas uz subhondrālo kaulu. Tas rada spiedienu locītavas iekšienē, kas tieši ietekmē nervu galus. Lielākā vecumā sāpes locītavās jūtamas spēcīgāk, jo līdz ar vecumu samazinās muskuļu masa, asinsvadu sienas ir mazāk elastīgas, un asinsrite nedaudz pasliktinājusies. 

J. Eidžūniene norāda, ka, lai izvairītos no locītavu sāpēm, vajadzētu regulāri un atbildīgi vingrot — veikt muskuļu stiepšanās vingrinājumus, izkustināt jostasvietu, plecus, pēdas. Ikdienas vingrinājumam vajadzētu ilgt vismaz 15 minūtes. Vingrinājumi uzlabo asinsriti un locītavu audu barošanu, kas var palīdzēt novērst sāpes.

Ārste iesaka, jūtot locītavu sāpes, nelietot medikamentus, bet iekaisušās vietas ieziest ar gelu locītavām, kas ne tikai atvieglos nepatīkamās sajūtas, bet arī samazinās locītavu berzi, uzlabos skrimšļa kvalitāti un sinoviālo šķidrumu.

 

Locītavu gels “Flexiseq sāpju mazināšanai

Sāpes locītavās un stīvums brīdina par nopietnām problēmām. Nedrīkst ignorēt ķermeņa raidītos signālus, jo veselīgas un elastīgas locītavas ir pārvietošanās brīvības pamats. Lai mazinātu locītavu sāpes, ir izstrādāts nekaitīgs, ārstniecisks gels “Flexiseq”.

“Flexiseq” gelu var lietot kombinācijā ar hialuronskābes injekcijām vai kā vienīgo līdzekli. “Flexiseq” ir piemērots pēcoperācijas rehabilitācijai. Gels, kas satur mikrokapsulētu nanostrukturētu „Sequessome“, kas cilvēka organismā dabiski ietilpst molekulās, ko sauc par fosfolipīdiem. Mikrokapsulas iekļūst ādā un saistās tieši ar locītavu skrimšļa virsmu, tādējādi samazinot berzi uz locītavu virsmām, uzlabojot sinoviālā šķidruma kvalitāti un samazinot sāpes. Gels “Flexiseq”  ir pilnīgi drošs lietošanai — tas nesatur farmaceitiski aktīvās sastāvdaļas, kas var mijiedarboties ar citām zālēm, kuras lietojat. Gelu var lietot arī ar recepšu pretiekaisuma līdzekļiem.

Lietojot gelu uz jebkuras problemātiskas locītavas, tajā esošie fosfolipīdi starpšūnu intervālos iekļūst locītavas kapsulas sinoviālajā šķidrumā. Pēc 2–4 dienu lietošanas sāpes un locītavu stīvums samazinās, un ilgstoša lietošana uzlabo skrimšļa kvalitāti, mazina osteoartrīta simptomus un atvieglo fizisko slodzi.

Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju un, ja rodas kādi jautājumi, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Saistīti raksti

Kā pasargāt sevi no traumām, esot aktīvam

Lasīt vairāk

Acu sāpes un kā ar tām tikt galā

Lasīt vairāk

Traumas vasarā!? Jā, tās var piemeklēt arī tevi!

Lasīt vairāk