Plakans vēders - kā novērst vēdera uzpūšanos?

Plakans vēders - kā novērst vēdera uzpūšanos?

Vēdera uzpūšanās ir izplatīts un nepatīkams simptoms, kas ikdienā rodas pat biežāk nekā vēdera sāpes. Šajā gadījumā nav svarīgi, pie kāda dzīvesveida jūs pieturaties – ieturat diētu vai nemaz neierobežojat savus ēšanas paradumus, risks saskarties ar pastiprinātu gāzu veidošanos ir ikvienam. Šādu problēmu mēdz saukt arī par meteorismu.

Lūk, daži fakti par meteorismu:

- vidēji mēs izlaižam gāzes no 10 līdz 18 reizēm dienā

- lielāko daļu laika mēs neievērojam, kā tas notiek

Pastirpinātu gāzu veidošanās temats ir intīms, un ne visi cilvēki ir gatavi to apspriest pat ar speciālistu. Ja jums ir daži simptomi, ko esam norādījuši zemāk, iespējams šī problēma skar arī jūs:

• vēdera palielināšanās apmēros;

• spēcīga urdēšana;

• pēkšņas atraugas;

• nekontrolēta gāzu izplūde ar smaku;

• smagums;

• vēdera izejas traucējumi.

Salīdzinājumā ar vēdera sāpēm, meteorisma simptomi neizraisa lielu diskomfortu, jo tiem ir periodisks raksturs. Lielākā daļa cilvēku nemaz nepiešķir tam it nekādu nozīmi, lai gan šāds diskomforts ietekmē dzīves kvalitāti. Jebkurā gadījumā vēdera uzpūšanās ir simptoms, kas liecina, ka ar cilvēka gremošanas sistēmu kaut kas nav kārtībā, un labāk jau laikus zināt, kā sev palīdzēt, īpaši, ja runa ir par labu pašsajūtu svarīgos pasākumos.

Vēdera uzpūšanās iemesli

Laktozes vai piena cukura nepanesamība ir viens no vēdera uzpūšanās iemesliem. Tas ir saistīts ar faktu, ka cilvēks neražo laktāzi – fermentu, kas sadala piena cukura laktozi. Tas rada pārmērīgu piena cukura daudzumu kuņģa-zarnu traktā, kas var izraisīt vēdera uzpūšanos.

Vēl viens palielinātas gāzes ražošanas iemesls ir organisma nespēja sagremot lipekli (glutēnu), kviešu proteīnu.

Smagas, pārāk pikantas un treknas pārtikas ēšana neveicina gremošanu.

Stress arī izraisa kuņģa-zarnu trakta problēmas.


Vēdera uzpūšanās simptomu un cēloņu novēršana

Lūk, daži padomi, kas palīdzēs samazināt problēmas ar vēderu:

• ieturēt diētu, kas samazina gāzes veidošanās veicinošu produktu izmantošanu;

• nelietojiet laktozi vai glutēnu, ja ir gremošanas traucējumi;

• lietojot probiotikas, tiek atjaunots zarnu mikrofloras līdzsvars;

• vingrinājumi vēdera muskuļu nostiprināšanai.

Visu noteikumu ievērošana ir diezgan stingrs rāmis, ņemot vērā mūsdienu cilvēka intensīvo dzīvesveidu.

Mūsu tirgū ir parādījies jauns komplekss wellness-produkts no Itālijas Lactoflorene ® Pancia Piatta, kas jau ir ieguvis savu popularitāti itāļu vidū, ārstējot meteorismu. Produkta unikalitāte slēpjas tā visaptverošajā pieejā gremošanas problēmu risināšanai. Tajā vienlaikus ir probiotikas, gremošanas enzīmi un augu ekstrakti, kas palīdz novērst zarnu darbības traucējumu cēloņus un simptomus.

 

No probiotiķiem uz Lactoflorene ® Pancia Piatta satur Bifidobacterium lactis HN019TM 1 x 109 KOE * un laktobaktērijas Lactobacillus acidophilus NCFM (0,10 x 109 KOE). Bifidobaktērijām ir GRAS statuss (Generally Regarded as Safe), kas nozīmē bifidobacterium lactis HN019TM drošuma starptautisku atzīšanu, tostarp bērniem no pirmajām dzīves dienām, kā arī lietošanas ierobežojumu neesamību pārtikas un farmācijas rūpniecībā. Laktobaktērijas Lactobacillus acidophilus NCFM 0,10x109 KVV apjomā būtiski uzlabo zarnu tranzīta laiku, samazina funkcionālo kuņģa-zarnu trakta traucējumu simptomus.

Gremošanas fermenti. Alfa-galaktozidāze - palīdz sagremot kompleksos ogļhidrātus ar augstu gāzu veidošanās potenciālu (pākšaugi, graudi, eļļas augu sēklas, sakņu dārzeņi). Beta-galaktozidāze (laktāze) - katalizē laktozes sadalīšanos.

Augu sastāvdaļas: melisa, pasifloras zieds, kumelīte, ingvers, kas ir zāļu sastāvā, stimulē gremošanas procesus, palīdzot atjaunot regulāru kuņģa-zarnu trakta motoriku un samazināt gāzu veidošanos.
* KOE - koloniālā vienība (dzīvotspējīgu mikroorganismu skaita rādītājs)

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk