Augsts holesterīna līmenis sievietēm. Cēloņi un ārstēšana

Augsts holesterīna līmenis sievietēm. Cēloņi un ārstēšana
  1. NORMĀLS HOLESTERĪNA LĪMENIS SIEVIETĒM
  2. AR KO DRAUD PAAUGSTINĀTS HOLESTERĪNS
  3. HOLESTERĪNA LĪMEŅA PAAUGSTINĀŠANĀS CĒLOŅI
  4. AUGSTA KOPĒJĀ HOLESTERĪNA LĪMEŅA SIMPTOMI
  5. LĪDZEKĻI HOLESTERĪNA LĪMEŅA SAMAZINĀŠANAI

 

Augsts holesterīna līmenis sievietēm – aktuāla mūsdienu problēma. Daudzas sievietes nepievērš uzmanību šim asins ainas rādītājam, uzskatot to par mazsvarīgu. Taču mūsu organismā nekas nenotiek tāpat vien, un, ja holesterīna līmenis paaugstinās, nepieciešams meklēt cēloni un jāsaved organisms kārtībā.

NORMĀLS HOLESTERĪNA LĪMENIS SIEVIETĒM

Ja ieskatās dažādos avotos, tajos var atrast normas, kuras atšķiras cita no citas. Kādiem tad skaitļiem var ticēt un uz ko var paļauties? Atsevišķos gadījumos ir nelielas novirzes no pieteiktās normas, bet tie ir individuāli gadījumi. Ir galvenie lipidogrammas rādītāji, kuriem ir nozīme. Šo rādītāju diapazonā ietilpst kopējais holesterīns, augsta un zema blīvuma lipoproteīdi, triglicerīdi. Holesterīna norma sievietēm – no 3,3 līdz 5,0 mmoll/l, zema blīvuma lipoproteīdi – līdz 3,0 mmoll/l, augsta blīvuma lipoproteīdi – ne zemāki par 1,2 mmoll/l, triglicerīdi – līdz 1,7 mml/l.

AR KO DRAUD PAAUGSTINĀTS HOLESTERĪNS?

Augsts kopējā holesterīna līmenis sievietēm var izraisīt nopietnas sirds un asinsvadu sistēmas slimības. Šādu patoloģiju sarakstā ir ateroskleroze, išēmiskā sirds slimība, kas var izraisīt miokarda infarktu vai stenokardiju. Kad asinīs cirkulē pārmērīgs holesterīna daudzums, tas sāk nosēsties uz asinsvadu iekšējām sieniņām, veidojot aterosklerotisko pangu. Pangas sašaurina asinsvadus un traucē normālai asins plūsmai. Tas noved pie skābekļa trūkuma sirdī, un, kā rezultātā, miokarda infarkts. Tieši šī iemesla dēļ mūsdienās visi ārsti iesaka regulāri pārbaudīt kopējā holesterīna līmeni.

HOLESTERĪNA LĪMEŅA PAAUGSTINĀŠANĀS CĒLOŅI

 

Augsta holesterīna cēloņi nav specifiski un ir visai izplatīti, tie ir:

- mazkustīgs dzīvesveids;

- kaitīgie ieradumi, tādi kā smēķēšana un alkohola pārmērīga lietošana;

- paaugstināts ķermeņa masas indekss;

- abdominālā aptaukošanās (vidukļa apkārtmērs lielāks par 88cm un 80cm sievietēm ar cukura diabētu un arteriālo hipertensiju);

- nepareizs uzturs (trekns ēdiens, dārzeņu, augļu un zaļumu trūkums).

 

Augstākminētie iemesli noved ne tikai pie augsta holesterīna līmeņa, bet arī pie citām nopietnām problēmām, tādēļ ir vērts tam pievērst uzmanību.

 

AUGSTA KOPĒJĀ HOLESTERĪNA LĪMEŅA SIMPTOMI

 

Augsta holesterīna simptomi, tāpat kā tā iemesli, ir diezgan neviennozīmīgi. Ja jums ir paaugstināts holesterīns, taču nekādas citas patoloģiskas izmaiņas vēl nav iestājušās, simptomi netiek novēroti. Augsta holesterīna līmeņa izpausmes asinīs rodas tikai tad, kad ir jau parādījušās iepriekšminētās komplikācijas.

Tādēļ par netiešajiem augsta holesterīna līmeņa iemesliem var nosaukt:

- sāpes krūtīs, vairumā gadījumu fiziskās aktivitātes laikā;

- elpas trūkums;

- slikta pašsajūta slodzes laikā;

- galvassāpes vai reibonis.

 

LĪDZEKĻI HOLESTERĪNA LĪMEŅA SAMAZINĀŠANAI

 

Augsta holesterīna līmeņa ārstēšana nodrošina izcilu rezultātu, ja vien cēlonis tiek savlaicīgi noteikts un tiek uzsākta tā novēršana. Standarta līdzekļi augsta holesterīna ārstēšanai ir statīni, kas praktiski vienmēr tiek izmantoti paaugstināta holesterīna terapijas ietvaros. Citi preparāti ir atvasinātas fibroskābes, žultsērskābju sekventi, nikotīna skābes preparāti. Protams, visas zāles jālieto stingri pēc ārsta rekomendācijām, pēc izmeklēšanas un analīžu nodošanas, patstāvīga nekontrolēta preparātu uzņemšana var radīt negatīvas sekas.

 

Ja jums ir mēreni paaugstināts holesterīna līmenis vai arī jūs esat riska grupā, tad ir vērts pievērst uzmanību un iziet probiotiķu kompleksa Lactoflorene Colesterolo kursu. Kas tad tas ir?

Lactoflorene Colesterolo ir dabisko aktīvo vielu komplekss, kas nav zāļu preparāts, un tam ir minimālas pretindikācijas. Sastāvs ir gana vienkāršs, tajā ietilpst četri aktīvi komponenti:

- sarkanie fermentētie rīsi, kuriem ir slāpējoša darbība holesterīna sintēzē, samazina “sliktā holesterīna” koncentrāciju asinīs un paaugstinot “labā holesterīna” koncentrāciju;

- nikotīnamīds (vitamīns PP) – nikotīna skābes atvasinājums, stiprina sirds un asinsvadu sistēmu, pasargā aizkuņģa dziedzeri un nervu sistēmu;

- koenzīms Q10 palēnina novecošanos, normalizē lipīdu līmeni asinīs;

- bifidobaktērijas samazina holesterīna iesūkšanos, kas tiek pārstrādāta caur žulti, un normalizē zarnu mikrofloru.

 

Pilns Lactoflorene Colesterolo kurss ir 6-8 nedēļas, kursu var periodiski atkārtot, 2-3 reizes gadā. Dienā pietiek ar vienu paciņu, kas ir ļoti ērti, jo nav nepieciešamības to ņemt līdzi, var iedzert no rīta un doties savās ikdienas gaitās.

 

Augsts holesterīna līmenis sievietēm var izraisīt nopietnas problēmas un manāmi pasliktināt dzīves kvalitāti. Lai jūs būtu vesela, enerģiska un dzīvespriecīga, regulāri veiciet holesterīna līmeņa pārbaudi. Ja tas sāk paaugstināties, nekavējoties ķerieties šīs problēmas risinājumam klāt.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk