Uzturs caurejas laikā - ko ēst, ja ir caureja?

Uzturs caurejas laikā - ko ēst, ja ir caureja?

Akūta caureja var būt ne tikai mokoša, bet arī ilgt no pāris dienām līdz pat divām nedēļām. Neatbilstošs uzturs tās laikā pastiprinās simptomus, tādēļ zināšanas par to, ko ēst, ja ir caureja, mazinās diskomfortu un uzlabos kopējo pašsajūtu.

Kā sevi pasargāt no caurejas?

Saindēšanās ar pārtiku vai medikamentiem, stress, alerģiskas reakcijas, kā arī bakteriālas un vīrusu infekcijas ir visizplatītākie akūtas caurejas cēloņi. Tās laikā tiek zaudēts daudz šķidruma un sāļu, kas var izraisīt organisma atūdeņošanos, un neārstējot novest līdz nopietniem iekšējo orgānu bojājumiem. Rūpes par roku higiēnu, ūdens un pārtikas kvalitāti ir efektīvs veids, kā samazināt caurejas rašanās riskus. Taču, ja tā ir parādījusies, ir svarīgi uzņemt pietiekami daudz šķidruma un vērsties pie ārsta, lai saņemtu atbilstošu ārstēšanu. Plašāku informāciju par to, kā rīkoties, saskaroties ar caureju, atradīsi InternetAptieka.lv bloga rakstā par caurejas procesu, tā ierosinātājiem un vēlamo rīcību ar gastroenterologa komentāriem.

Kā pareizi ēst caurejas laikā?

Akūta caureja visbiežāk ilgst aptuveni trīs līdz septiņas dienas, taču atsevišķos gadījumos var ilgt līdz divām nedēļām un pat ilgāk, ja hroniska caureja ir simptoms citām veselības problēmām. Caurejas laikā ir jālieto daudz šķidruma un var ēst tikai zarnu traktu nekairinošu pārtiku, piemēram:

  • Banānus - ar kāliju bagātie banāni var palīdzēt atjaunot elektrolītu līdzsvaru organismā.
  • Rīsus - baltie rīsi ir maigi kuņģim un palīdz absorbēt lieko šķidrumu zarnu traktā.
  • Vārītus vai tvaicētus dārzeņus - tādi dārzeņi kā burkāni un cukīnī ir viegli sagremojami un nekairina zarnu traktu.
  • Zupas un buljonus - vieglas zupas un buljoni ar spēcinošām sastāvdaļām palīdzēs atjaunot ķermenim zaudēto šķidrumu.

Taukaini, pikanti vai ļoti saldi ēdieni nebūs īstie, ko ēst, ja ir caureja. Tāpat nav ieteicami kofeīnu saturoši dzērieni, piens un produkti, kas var pasliktināt simptomus.

Kā efektīvi samazināt caurejas simptomus?

Efektīvi samazināt caurejas radīto diskomfortu un novērst iespējamās komplikācijas var piemēroti medikamenti, kas var palīdzēt ne tikai ātrāk atgūt kontroli pār simptomiem, bet arī ķermenim pilnvērtīgāk atgūties no caurejas. InternetAptieka.lv savā medikamentu klāstā piedāvā tādus efektīvus līdzekļus pret caureju un sliktu dūšu kā:

  • Smecta pulveri ar apelsīna garšu. Smecta satur aktīvo vielu diosmektītu, kas palīdz pārklāt un aizsargāt gļotādu no patogēniem, baktērijām, vīrusiem un toksīniem. Smecta tiek ieteikta simptomātiskai akūtas caurejas ārstēšanai bērniem no divu gadu vecuma un hroniskas caurejas ārstēšanai pieaugušajiem. Ieteicamā dienas deva bērniem no 12 gadu vecuma ir 2 Smecta pulvera paciņas, bet pieaugušajiem – 3 paciņas. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā. Neskaidrību gadījumā vaicā ārstam vai farmaceitam.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu instrukciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

  • Enterol pulveri ar aktīvo vielu Saccharomyces boulardii. Enterol ir pretcaurejas līdzeklis, kas paredzēts infekciozu baktēriju, vīrusu, antibiotiku terapijas un kolīta izraisītas akūtas caurejas ārstēšanai. Ieteicamā deva ir 1-2 paciņas divas reizes dienā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā. Neskaidrību gadījumā vaicā ārstam vai farmaceitam.                                                                                                 

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu instrukciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

  • Linex kapsulas ar trīs veidu liofilizētas pienskābes baktērijām (Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium infantis). Linex palīdz atjaunot zarnu mikrofloras līdzsvaru un funkcijas. Linex kā profilaktisku līdzekli izmanto caurejas, meteorisma un citu gremošanas traucējumu gadījumos. Ieteicamā dienas deva bērniem no 2 līdz 12 gadiem ir 1-2 kapsulas trīs reizes dienā, bet pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 12 gadiem – 2 kapsulas trīs reizes dienā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā. Neskaidrību gadījumā vaicā ārstam vai farmaceitam.                                                                                                 

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu instrukciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Noderīgi zināt

Pirms medikamentu lietošanas rūpīgi izlasi lietošanas instrukciju vai konsultējies ar farmaceitu vai ārstu! Ja nepieciešama palīdzība, InternetAptieka.lv piedāvā iespēju sazināties ar farmaceitu telefoniski vai Whatsapp lietotnē.

InternetAptieka.lv nodrošina ne tikai daudzveidīgu produktu klāstu par izdevīgām cenām, bet arī ērtus piegādes noteikumus uz jebkuru vietu Latvijā. Pasūti un saņem produktus ar kurjeru vai Latvijas Pasta pakomātos Rīgā un Pierīgā jau tajā pašā dienā!

Reklāma. Reklāmas devējs SIA “PANPHARMACY”.

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk