Magnija nozīme, kad esi fiziski aktīvs

Kad dzīvo kustībā, magnijs Tavam ķermenim ir patiesi būtisks, jo palīdz uzturēt normālu muskuļu darbību, enerģijas ieguves vielmaiņu un piedalās vairāk kā 600 procesos organismā.
Ikviens, kurš regulāri kustas sportojot, aktīvi strādājot vai vienkārši dzīvojot aktīvu un kustīgu dzīvi, zina, cik svarīgi ir rūpēties par savu ķermeni. Tomēr bieži vien aizmirstam, cik būtiska loma šajā procesā ir magnijam – minerālvielai, kas palīdz ķermenim tikt galā ar fizisko slodzi, veicina enerģijas ražošanu un atbalsta muskuļu darbību.
Kāpēc magnijs ir svarīgs fiziski aktīviem cilvēkiem?
Kustība ir mūsu ķermeņa dabiskais stāvoklis. Neatkarīgi no tā, vai vakaros dodies skriet, apmeklē sporta zāli, piedalies komandu sporta spēlēs vai daudz kusties darbā, katra aktivitāte patērē enerģiju un izraisa svīšanu. Atkarībā no slodzes intensitātes varam zaudēt no 0,8 līdz pat 3 litriem šķidruma stundā. Kopā ar sviedriem no organisma tiek izvadīts arī magnijs.
Fiziskas slodzes laikā mūsu muskuļi aktīvi saraujas un izstiepjas, katra muskuļu šķiedra intensīvi darbojas. Lai tas notiktu, ir nepieciešama enerģija – un magnijs ir viens no galvenajiem elementiem, kas nodrošina enerģijas ražošanas procesu. Tas piedalās enerģijas metabolismā un ir būtiska sastāvdaļa molekulā ATP (adenozīna trifosfāts) – mūsu ķermeņa galvenajā enerģijas nesējā.
Cik daudz magnija nepieciešams sportojot?
Pieaugušam cilvēkam ikdienā nepieciešami apmēram 300–350 mg magnija, taču fiziski aktīviem cilvēkiem šis daudzums var ievērojami pieaugt atkarībā no slodzes intensitātes.
Ja organisms nesaņem pietiekami daudz magnija:
- var veidoties muskuļu krampji un stīvums;
- palielinās pienskābes (laktāta) uzkrāšanās muskuļos, kas samazina to izturību;
- pasliktinās atjaunošanās pēc treniņa;
- pieaug risks nogurumam un pārslodzei.
Magnijs var palīdzēt samazināt laktāta līmeni, tādējādi uzlabojot izturību un sportisko sniegumu.
Kā nodrošināt pietiekamu magnija līmeni fizisko aktivitāšu laikā?
Visiem ir zināms – pēc fiziskas slodzes ir jāatjauno šķidruma rezerves. Taču kopā ar ūdeni ir svarīgi uzņemt arī elektrolītus, īpaši magniju.
Zelta likums: par katru litru zaudētu sviedru jāuzņem 1,5 litri šķidruma. Tajā pašā laikā jāņem vērā arī individuālās magnija vajadzības – jo intensīvāka slodze, jo lielāks magnija patēriņš.
Fiziski aktīviem cilvēkiem ieteicams izvēlēties produktus, kas palīdz ātri un efektīvi papildināt magnija krājumus. Piemēram, Magnesium-Diasporal® 400 EXTRA Direkt granulas nodrošina augstu magnija devu un ir ērts lietošanai pēc treniņa. Paciņas saturu vienkārši ieber mutē. Pati paciņa ir maza, ērti to paņemt līdzi uz treniņu.
Kas notiek ķermenī, kad trūkst magnija?
- Muskuļi kļūst stingri un sāpīgi;
- Kustības kļūst saraustītas vai nedrošas;
- Ķermenis ilgāk atgūstas pēc slodzes;
- Jūti nogurumu vai spēku zudumu.
Šie ir signāli, ka organismam trūkst nepieciešamo uzturvielu, un ir laiks pievērst uzmanību uzturam un magnija uzņemšanai.
Kusties, bet neaizmirsti par magniju!
Kustība ir veselības pamats, taču, lai saglabātu spēku, izturību un labu pašsajūtu, ķermenim ir nepieciešams atbalsts. Magnijs palīdz ne tikai enerģijas ražošanā, bet arī muskuļu atjaunošanai un to normālai darbībai.
Tāpēc, ja esi aktīvs cilvēks – trenējies regulāri, vai vienkārši dzīvo kustīgi –, pārliecinies, ka uzņem pietiekami daudz magnija. Tā Tu varēsi kustēties ilgāk, justies labāk un atjaunoties ātrāk.
Ieteikums: izvēlies uztura bagātinātājus ar augstu biopieejamību un piemērotu devu, piemēram, Magnesium-Diasporal® 400 EXTRA direkt, īpaši, ja jūti paaugstinātu vajadzību pēc magnija.
UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.