Ikdiena bez hemoroīdu radīta diskomforta - kā ārstēt hemoroīdus mājas apstākļos?

Ikdiena bez hemoroīdu radīta diskomforta - kā ārstēt hemoroīdus mājas apstākļos?

Lai arī ar hemoroīdiem visbiežāk saistām tādus specifiskus un diskomfortu raisošus simptomus anālās atveres apvidū kā niezi, sāpes, tūsku, dedzināšnas sajūta un/vai asiņošanu, neatkarīgi no simptomu esamības hemoroīdi ir ikvienam cilvēkam. Dažādu dzīvesveida un veselības faktoru dēļ hemoroīdi var iekaist un radīt būtisku diskomfortu, tādēļ ir vērts zināt, kā ārstēt hemoroīdus mājas apstākļos.

 

Kādēļ hemoroīdi iekaist?

Ja ārējie vai iekšējie hemoroīdi, kas ir taisnās zarnas un anālās atveres asinsvadi, paplašinās vai iekaist, var parādīties hemoroīdiem raksturīgie simptomi - nieze, sāpes, tūska, dedzināšanas sajūta un/vai asiņošana. Visbiežāk par hemoroīdu un to aptverošo audu iekaisuma iemeslu var kļūt:

  • piepūle vēdera izejas laikā, it īpaši pacientiem ar hronisku aizcietējumu; 
  • ilgstoša stāvēšana kājās vai sēdēšana, kas traucē asiņu atteci, 
  • liekais svars; 
  • piepūle dzemdību laikā; 
  • grūtnieču dzemdes spiediens uz starpenes reģionu;
  • pārmērīga fiziska slodze, piemēram, regulāra dažādu smagumu cilāšana.

 

Kādēļ hemoroīdu ārstēšana ir jāuzsāk savlaicīgi?

Ja hemoroīdu ārstēšana netiek uzsākta savlaicīgi, hemoroīdi var iegūt progresējošu formu un kļūt par hronisku problēmu. Agrīnā stadijā visbiežāk ir piemērota hemoroīdu ārstēšana mājas apstākļos ar lokāli lietojamiem medikamentiem un dzīvesveida izmaiņām, taču, hemoroīdiem progresējot, būs nepieciešama ķirurģiska ārstēšana. Hemoroīdus neārstējot, būtiski pieaug arī audu infekciju un iekaisumu riski, kas vēl vairāk var pasliktināt veselības stāvokli un vispārējo labsajūtu, tādēļ, parādoties pirmajiem simptomiem, pēc iespējas ātrāk ir jāsazinās ar speciālistu, lai izvēlētos efektīvāko ārstēšanu.

Kā ārstēt hemoroīdus mājas apstākļos?

Lai arī profilaktiskie un ārstēšanas pasākumi abiem hemoroīdu tipiem ir līdzīgi, tomēr iekšējo un ārējo hemoroīdu ārstēšana atšķiras. Ārējie hemoroīdi biežāk izraisa sāpes, pietūkumu un niezi, bet iekšējie hemoroīdi – asiņošanu. Tādēļ, izvēloties piemērotāko ārstniecības metodi, tiek ņemta vērā gan hemoroīdu lokalizācija, gan simptomu smagums. Vieglu un vidēji smagu hemoroīdu ārstēšanai mājas apstākļos ir pieejami dažādi risinājumi – tabletes, svecītes, krēmi un ziedes. Lai iegūtu lielāku efektivitāti hemoroīdu ārstēšanā, ir pieejamas lokāli lietojamas zāles (svecītes un krēmi), kuras var kombinēt ar sistēmisko zāļu - venotonisko tablešu lietošanas kursu. InternetAptieka.lv hemoroīdus ārstējošu medikamentu klāstā atradīsi:

Procto-Glyvenol supozitorijus. Tie satur tādas aktīvās vielas kā tribenozīds, kas mazina iekaisumu sīkajos asinsvados, un lidokaīns – lokāls anestēzijas līdzeklis sāpju un niezes remdēšanai. Šis preperāts ir piemērots gan iekšējo, gan ārējo hemoroīdu ārstēšanai. Akūtos gadījumos ieteicams lietot pa vienam supozitorijam divas reizes dienā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā. Neskaidrību gadījumā vaicā ārstam vai farmaceitam.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu instrukciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Troxevasin 2% gelu ar aktīvo vielu trokserutīnu, kas palīdz samazināt tūsku un uzlabo audu trofiku. Preperāts ir piemērots visaptverošai hemoroīdu ārstēšanai. Ieteicams Troxevasin gelu lietot divas reizes dienā, to iemasējot. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā. Neskaidrību gadījumā vaicā ārstam vai farmaceitam.                                                                                                

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu instrukciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Flabien 500 mg tabletes. Pateicoties aktīvajai vielai diosmīnam, tās mazina tūsku un šim medikamentam piemīt pretiekaisuma darbība. Flabien ir piemērots tādu ar akūtu hermoroīdu slimību saistītu simptomu kā sāpes, asiņošana un pietūkums anālajā apvidū ārstēšanai. Ieteicamā deva ir 6 tabletes dienā pirmās četras ārstēšanas dienas, turpmāk – 4 tabletes dienā. Precīzu zāļu lietošanu skatīt lietošanas instrukcijā vai zāļu aprakstā. Neskaidrību gadījumā vaicā ārstam vai farmaceitam.                                                                                                

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu instrukciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Vai profilaktiski var palīdzēt aizkavēt hemoroīdu parādīšanos?

Ne vienmēr hemoroīdu iekaisuma novēršana ir iespējama, jo ierosinošie faktori var būt ne tikai ārēji. Pastiprinātu hemoroīdu attīstības risku ir iespējams arī pārmantot ģenētiski. Citiem vārdiem sakot, ja ģimenes veselības vēsturē fiksētas saslimšanas, kurām raksturīgas vājākas asinsvadu un saistaudu sieniņas, zarnu darbības traucējumi, pastāv arī lielāka hemoroīdu iespējamība. Tomēr hemoroīdiem raksturīgo simptomu parādīšanos ir iespējams aizkavēt ar šādiem profilaktiskiem pasākumiem:

  • Dzīvesveida izmaiņas

Liekais svars var palielināt spiedienu uz vēdera dobumu, tādēļ vēlams sekot līdzi savam svaram un savlaicīgi to ierobežot.

  • Veselīgs un sabalansēts uzturs, kas kavē aizcietējuma rašanos

Regulāru zarnu darbību veicina gan pietiekoša šķidruma uzņemšana, gan šķiedrvielām bagāts uzturs, kas satur daudz augļu, dārzeņu, pilngraudu un pākšaugu. Kafija, alkoholiskie dzērieni, tabaka un asi ēdieni var izraisīt hemoroīdu simptomus, tādēļ šie produkti ir jālieto uzmanīgi.

  • Regulāras fiziskas aktivitātes

Fiziskas aktivitātes veicina asinsriti un palīdz uzturēt veselīgu svaru. Vēlams izvairīties no ilgstošas sēdēšanas vai atrašanās vienā pozā. Darba vietā ieteicams vismaz reizi stundā izkustēties vai mazliet pastaigāt. Turklāt, speciālisti iesaka 30 minūtes piemērotas fiziskas slodzes vismaz piecas dienas nedēļā arī gadījumos, kad ir uzsākta hemoroīdu ārstēšana.

  • Atbilstoša higiēna

Pēc vēdera izejas vēlams izmantot maigu mitro salveti vai nomazgāties ar siltu ūdeni. Papildus ieteicamas arī sēdvannas 10–15 minūtes pēc vēdera izejas.

Noderīgi

InternetAptieka.lv nodrošina ne tikai daudzveidīgu produktu klāstu par izdevīgām cenām, bet arī ērtus piegādes noteikumus uz jebkuru vietu Latvijā. InternetAptieka.lv produktu klāstā atradīsi visu nepieciešamo efektīvai hemoroīdu ārstēšanai mājas apstākļos. 

Reklāma. Reklāmas devējs SIA “PANPHARMACY”.

 

Saistīti raksti

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk