5 idejas, ko darīt svētku brīvdienās mājās

5 idejas, ko darīt svētku brīvdienās mājās

Ilgi gaidītie pasākumi ir atcelti, arī došanās ciemos pie sen nesatiktiem draugiem vai radiniekiem gribot vai negribot būs jāpārliek uz vēlāku laiku, kad to darīt būs drošāk, sirdi sildot ar pārliecību, ka atkal satikšanās prieks būs neviltots. Bet kā jēgpilni un noderīgi pavadīt laiku mājās, lai pēc garajām gada nogales brīvdienām iesoļotu jaunā gadā dzīvespriecīgs, starojošs un kārtīgi atpūties? Piedāvājam 5 vērtīgas idejas jēgpilnām svētku brīvdienām mājās! Un – nē – šoreiz iztiksim bez zvilnēšanas pie televizora ekrāniem!

1. Pagatavo mīļāko ēdienu

Šis ir veids, kā palutināt savas un pašu tuvāko garšas kārpiņas. Vai gada garumā esi kaut reizi pieķēris sevi pie domas, ka ļoti vēlies ko pagatavot, bet vienmēr to atlicis, aizbildinoties ar citām lietām? Tad šis ir īstais brīdis, kad beidzot to īstenot, ķeroties pie kādas jaunas, sen kārotas receptes izmēģināšanas vai tieši pretēji – pagatavojot mājinieku mīļākos našķus. Izvēles iespējas ir neierobežotas, tie var būt:

  • salāti – svaigi salāti, kārtainie salāti, rasols, tradicionālā siļķe kažokā;
  • saldie ēdieni – dažādas kūkas, maizītes, cepumi, šokolādes našķi, un, protams, arī piparkūkas;
  • uzkodas – tās lieliski papildinās ikvienu galdu. Uzkodu gatavošanai vari izmantot dārzeņus, gaļu, zivis, sieru un daudz ko citu, kas pašam garšo vislabāk.

Tomēr, nododoties gastronomiskām izvirtībām – atceries par savu veselību! Lai nenoslogotu organismu, piemēram, ar pārāk lielu cukura daudzumu, vari izmantot mūsu piedāvājumā esošos Canderel saldinātājus, kas lieliski aizstās cukuru kā karstos, tā aukstos ēdienos un dzērienos.

2. Rodi mieru aktivitātēs

Veselā miesā – vesels gars! Gadu noslēdzot, vari atjaunot iekšējo mieru un ķermeņa spēku, pievēršoties aktīvākai atpūtai. Ja situācija atļauj, vari doties pastaigās ārpus mājas, tomēr, ja nē – mājoklī vari veikt vingrinājumus dažādām muskuļu grupām, nodarboties ar jogu vai izmantot velo trenažieri un skrejceliņu. Aktīvas nodarbes vienmēr nāk par labu un uzlabo ķermeņa veselību!

Aktivitāšu laikā neaizmirsti par 2 lietām:

  • svaigs gaiss. Pat, ja esi nolēmis aktivitāti īstenot iekštelpā, pārliecinies, ka telpa tiek vēdināta un Tu saņem pietiekamu daudzumu svaiga gaisa;
  • ūdens. Veicot fiziskās aktivitātes, cilvēks svīst, kā rezultātā no organisma izdalās šķidrums. Ir svarīgi šo šķidrumu uzņemt no jauna, tāpēc neaizmirsti par ūdens dzeršanu visu aktivitāšu laikā.

Ūdenim vari pievienot C vitamīna šķīstošo tableti, kas uzlabos imūnsistēmas darbību.

3. Izglītojies

Svētku brīvdienas ir domātas laikam ar sevi un mīļotajiem cilvēkiem. To laikā pievērsies izaugsmei – izlasi kādu interesantu grāmatu, noklausies vērtīgu podkāstu par sev saistošu tēmu vai izlasi noderīgu rakstu internetā, lai jaunu gadu iesāktu vēl labāk! Tas var būt jebkas – ceļošana, atpūtas iespējas, informācija par aktualitātēm pasaulē, kā arī ieteikumi veselības uzlabošanai.

4. Attīsti radošumu

Kopā ar ģimeni vari attīstīt savu un apkārtējo radošumu, izgatavojot svētku rotājumus mājai, dārzam un eglītei vai apsveikumus cits citam. Šāds process lieliski papildinās kopā būšanas laiku un vairos prieku, kā arī ģimeniskumu. Tie var būt dažādi – papīra virtenes, zvaigznes un sniegpārsliņas, putnu barotava, ko izkārt pie mājas, svečturis u.c.

5. Īsteno SPA tūri ķermeņa lutināšanai

Visbeidzot – neaizmirsti par sevi! Parūpējies par savu ķermeni, lutinot to ar īstu SPA tūri savās mājās. Nesteidzīgā vakarā velti laiku sev un mierīgi, bez steigas palutini ķermeni:

  1. mitrini sejas ādu, uzklājot sejas masku un kādu barojošu, mitrinošu krēmu. Sejas āda, kas ziemā ir aukstuma visvairāk skartā ķermeņa zona, to ļoti novērtēs;
  2. ieej siltā, ilgā vannā vai dušā – tas ļaus atslābināties muskuļiem, kā arī nomierinās prātu;
  3. attīri un pabaro ķermeni, izmantojot skrubi, dušas želeju, ķermeņa krēmu un ēterisko eļļu. Tavs ķermenis noteikti teiks Tev paldies.

Dzīve mājās svētku laikā ir skaista, to tikai nepieciešams pamanīt un izmantot! Atrodi sev piemērotāko nodarbi, ko darīt svētku brīvdienās mājās, iepriecinot kā sevi, tā mājiniekus!

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk