UV Starojums – ādas neredzamais ienaidnieks
Saules gaisma uzlabo mūsu garastāvokli, veicina D vitamīna veidošanos, kas atbalsta visa organisma veselību, un, ja to izmanto prasmīgi, tā rada skaistu ādas iedegumu, piešķirot tai veselīgu, brīnišķīgu toni. Tomēr UV starojums negatīvi ietekmē ādas veselību, un aizsardzībai pret to vajadzētu būt jūsu ikdienas ādas kopšanas sastāvdaļai neatkarīgi no gadalaika. Kā pienācīgi aizsargāt ādu pret UV starojumu, neatsakoties no pastaigām un atpūtas pludmalē vai uz terases?
Neskatoties uz saules pozitīvo ietekmi uz mūsu labsajūtu un veselību, tomēr tās starojums var izraisīt apdegumus, ādas krāsas maiņu un pat bīstamas neoplastiskas izmaiņas. Nav nepieciešams atteikties no uzturēšanās saulē, bet ir arī jāaizsargājas no starojuma kaitīgās ietekmes.
UV starus iedala dažādos veidos – UVA, UVB un UVC –, un katram no tiem piemīt dažādas īpašības. Ja lūkojamies no ādas aizsardzības viedokļa, UVA un UVB stari ir svarīgi, jo tie reāli ietekmē ādas stāvokli un veselību. UVA starojums, kas veido lielāko daļu UV staru, dziļi iekļūst audos, izraisot izmaiņas DNS struktūrā. UVA starojums iznīcina kolagēna šķiedras, kas izraisa ādas tvirtuma zudumu un grumbu parādīšanos. Savukārt UVB starojums, iedarbojoties uz epidermas ārējo slāni, to sausina un kairina, bojājot tās ārējo, hidrolipīdu aizsargslāni. Tieši šāda veida starojums visvairāk izraisa apdegumus un rada iedegumu. Lielākā daļa SPF krēmu aizsargā ādu pret UVA un UVB starojumu.
Papildus šiem diviem starojuma veidiem saules gaismas spektrs satur arī infrasarkano starojumu, kas ir īpaši bīstams ādai. IR (infrasarkanais) starojums var izraisīt termiskus bojājumus ādai, īpaši ļoti jutīgai ādai. Infrasarkanais starojums ir svarīgs faktors ādas fotonovecošanās procesā. Infrasarkanais starojums izraisa pastiprinātu brīvo radikāļu veidošanos, bojā kolagēna un elastīna šķiedras un netieši arī ādas DNS struktūras, kas izraisa priekšlaicīgu novecošanos. Notiek arī krāsas maiņa, ko izraisa pārmērīga melanīna ražošana, un epidermas stāvokļa pavājināšanās, kā rezultātā parādās grumbas un āda kļūst nokarena. Turklāt infrasarkanais starojums var veicināt iekaisuma veidošanos ādā, kas ilgtermiņā var veicināt neoplastiskas izmaiņas. Ādu ietekmē arī redzamā gaisma (HEV), ko izstaro arī LED spuldzes, TV ekrāni, datori un citas ierīces. HEV starojums bojā ādas struktūras, padarot ādu tumšāku, saasinot iekaisumu, pastiprinot noslieci uz kairinājumu – īpaši tas attiecas uz jutīgu ādu, izraisot arī sausumu un niezi.
ĀDAS AIZSARGĀŠANA PRET STAROJUMU
Mēs varam pasargāt sevi no visa veida ādai kaitīga starojuma, izmantojot atbilstošus krēmus ar filtriem. Krēms BROAD SPECTRUM PROTECTION no Pharmaceris S sērijas ar PLAŠA SPEKTRA AIZSARDZĪBU PRET SAULI AR SPF 50+, kā arī aizsardzību pret HEV un infrasarkanajiem stariem pieaugušajiem un bērniem nodrošina visaptverošu aizsardzību pret visa veida starojumu. Krēms ir piemērots pieaugušajiem, kā arī bērniem no sešu mēnešu vecuma.
Pateicoties mūsdienīgai plaša spektra aizsargformulai, BROAD SPECTRUM PROTECTION krēms aizsargā ādu pret plašu saules izstarotā starojuma spektru, aizsargājot ādas šūnu DNS no bojājumiem. Krēms samazina kairinājuma, krāsas maiņu, saules alerģijas simptomu, ekzēmas un alerģiju risku. BROAD SPECTRUM PROTECTION krēms mitrina ādu, mazina nepatīkamo velkošo sajūtu, atbrīvo no sausuma simptomus, vienlaikus neaizsprostojot poras un nepadarot ādu taukainu.
Aktīvās vielas - šī sviests, E vitamīns un rapšu eļļa novērš ādas sausumu, aizsargā to pret pārmērīgu ūdens zudumu, baro ādu un aizsargā to pret ārējo laika apstākļu kaitīgo ietekmi. Krēma sastāvā esošais alantoīns paātrina epidermas mikrobojājumu atjaunošanos un nomierina kairinājumus.
Ikdienas ādas aizsardzība pret dažāda veida staru iedarbību pasargā to pret priekšlaicīgu novecošanos, nodrošina pareizu epidermas mitrināšanu un uztur to labā stāvoklī, saglabājot veselīgu un jauneklīgu ādas izskatu.