Kas ir DHT hormona blokators?

Kas ir DHT hormona blokators?

Hormoniem ir liela un spēcīga ietekme. Hormons, kuru sauc par dihidrotestosteronu (DHT), varētu būt iemesls, kādēļ jums notiek pastiprināta matu izkrišana.

Pārmērīgs DHT hormona līmenis vai ģenētiska jutība pret to var izraisīt matu izkrišanu. Tā iedarbībā rodas matu degradācija, saraušanās un galu galā tie pārstāj augt, mati kļūst plāni un var pat iestāties plikpaurību. Ir pierādīts, ka DHT hormona bloķēšana, kavēšana un tā līmeņa pazemināšana organismā palīdz kontrolēt šo miniaturizācijas procesu, stimulē matu augšanu un palīdz jums izaudzēt biezākus, kuplākus matus.

 

Nedaudz par dihidrotestosteronu

DHT ir hormons, kas, starp daudzām citām savām funkcijām ķermenī, ietekmē matu augšanu. DHT ir androgēnu hormons, kas iegūts no dzimumhormona testosterona. Lai gan androgēns un testosterons bieži ir saistīti ar vīriešu dzimuma īpašībām, ikviena cilvēka ķermenis rada zināmu šo hormonu daudzumu, tostarp arī sieviešu.

Ja DHT tiek izstrādāts pārmērīgā daudzumā (vai arī jūsu matu folikuliem ir paaugstināta jutība pret DHT), tiek traucēts matu augšanas cikls, izraisot folikulu saraušanos un tievāku, plānāku matu augšanu. Pārmērīga DHT ietekme ir saistīta ar androgēnu alopēciju (pazīstama arī kā plikpaurība). To rada DHT nokļūšana un ražošana galvas ādā, kur tas saistās ar receptoriem matu folikulos, liekot tiem sarukt.

 

DHT sievietēm

Ikviena organismā ir testosterons un DHT, bet vīriešiem tā parasti ir vairāk nekā sievietēm. Šis fakts, kā arī ģenētiskā sastāva atšķirības, ir iemesls, kādēļ vīrieši ir vairāk pakļauti androģenētiskai alopēcijai.

Amerikas Savienotajās Valstīs ar šāda veida matu izkrišanu saskaras aptuveni 50 miljoni vīriešu un 30 miljoni sieviešu. Sievietēm matu izkrišanu arī var izraisīt pārmērīga DHT ietekme.

 

Kādi ir dabiskie DHT blokatori?

Daži cilvēki labprātāk dod priekšroku dabiskas izcelsmes līdzekļiem.

DHT iedarbību var kavēt sekojoši uztura bagātinātāju veidā pielietojami, aug izcelsmes vielas vai produkti:

  • Zāģzobainā sabalpalma
  • Ķirbju sēklu eļļa
  • Rozmarīna eļļa
  • Likopēns

 

Ir daži zinātniski pierādījumi šo vielu efektīvai iedarbībai pret matu izkrišanu. Piemēram, 2014.gada pētījumā, kurā piedalījās 76 vīrieši ar androgēnu alopēciju, tika konstatēts, ka matu augšana par 40% palielinājās tiem, kuri katru dienu, 24 nedēļas saņēma 400 mg ķirbju sēklu eļļas kapsulas. Vēl viena, plaši atzīta būtiska uzturviela, kas veicina matu folikulu augšanu, ir biotīns, tomēr tam nav ietekmes uz DHT.

Galu galā ir nepieciešams veikt daudz vairāk zinātnisku pētījumu, lai saprastu, vai un kā šīs dabiskās vielas ārstē matu izkrišanu, un cik efektīva ir to iedarbība.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk