Brīnumainais palīgs hormonu un holesterīna līdzsvara veidošanā – naktssveces eļļa

Brīnumainais palīgs hormonu un holesterīna līdzsvara veidošanā – naktssveces eļļa

Labumi, ko sniedz naktssveces eļļa veselībai, parasti tautā tiek atspoguļoti gandrīz brīnumainā gaismā – tai tiek piedēvēta pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība, to sauc par brīnumlīdzekli holesterīna regulēšanā un par palīgu sievietes veselībai hormonu līmeņa balansam. Kas ir naktssveces eļļa un kā tā palīdz organismam – par to turpinājumā.

No kurienes radies nosaukums – naktssvece?

Dzeltenās savvaļas puķes – naktssveces – dzimtene ir Ziemeļamerika un Dienvidamerika. Šobrīd tā bieži sastopama arī Eiropā un Latvijā, ne tikai savvaļā, bet arī daiļdārzos. Šis skaistais augs zied reizi divos gados, turklāt zieds atveras naktī, tāpēc arī ieguvis nosaukumu – naktssvece. Vērtīgo eļļu parasti iegūst no auga ziedu sēklām.

Auga vērtība tiek atzīta jau no seniem laikiem, mūsdienās tā nav mazinājusies, bet eļļa vairs nav jāiegūst pašam vācot ziedus, to ērti var iegādāties, piemēram, aptiekās.

Kādas vērtīgas vielas satur dabīga naktssveces eļļa?

Naktssveces eļļas sastāvā ir daudz vērtīgu vielu, kuru dēļ šo uztura bagātinātāju nepieciešamības gadījumā iesaka lietot gan sievietēm un vīriešiem, gan arī bērniem, ja to noteicis ārsts. Eļļas sastāvā atrodas:

  • linolskābes un linolēnskābes, kas palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs. Šīs skābes tautā dēvē par omega 6 un gamma linolēnskābēm, tās pieder pie nepiesātinātajām karbonskābēm ar divām divkāršajām saitēm molekulā;
  • oleīnskābes, kas arī palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs. Oleīnskābe ietilpst nepiesātināto tauku grupā;
  • palmitīnskābes, kas veicina kalogēna izstrādi un palēnina šūnu novecošanas procesus;
  • stearīnskābes, kas veicina ādas mitrināšanu un šūnu atjaunošanos.

Kāpēc naktssveces eļļa tiek saukta par brīnumlīdzekli sievietes veselībai

Tautā mēdz teikt, ka naktssveces eļļa ir brīnumlīdzeklis sievietēm. Ir vairāki iemesli, kuru dēļ šim līdzeklim piedēvē lielu lomu sievietes pašsajūtā:

1) Uzskata, ka tā palīdz uzturēt hormonālo līdzsvaru un mazina premenstruālā sindroma izpausmes. Ja PMS laikā sieviete kļūst viegli aizkaitināma, jūtas nomākta, piedzīvo garastāvokļa svārstības vai galvassāpes, rekomendē lietot tieši šī zieda eļļas līdzekļus. Tas saistīts ar eļļas sastāvā esošo gamma linolēnskābi (GLA), pateicoties kurai tiek veicināts īpašs taukskābju sintēzes mehānisms, kas ir vitāli svarīgs līdzsvarotai hormonālajai darbībai. Regulāra naktssveces eļļas lietošana spēj sakārtot ne tikai PMS, bet arī noregulēt menstruālo ciklu, atvieglot karstuma viļņus, atbalstīt virsnieru darbību hormonālas terapijas laikā,  u.c.;

2)  Omega 6 piedalās šūnu vielmaiņā, īpaši ādas šūnu vielmaiņā, tāpēc naktssveces eļļa sejai un ķermeņa ādai var likt izskatīties veselīgākai, elastīgākai un tvirtākai. Pareizas lietošanas gadījumā redzamam rezultātam būtu jāparādās pāris mēnešus pēc līdzekļa lietošanas uzsākšanas. Uzskata, ka omega 6 atbalsts var palīdzēt arī ādas slimību gadījumos, piemēram, sirgstot ar psoriāzi vai ekzēmu.

Jāatceras, ka šis līdzeklis nav medikaments, atkārtotu problēmu vai ilgstošu sūdzību gadījumā ir jāvēršas pie ārsta. 

Vai izvēloties naktssveces eļļu var balstīties draugu ieteikumos?

Lai tiktu atrasta īstā naktssveces eļļa, atsauksmes no draugu puses var uzklausīt, bet gala lēmums tomēr jābalsta farmaceita vai ārsta ieteikumos. Labākā naktssveces eļļa katram var būt citas koncentrācijas un daudzuma. Tās izvēle atkarīga no pielietojuma mērķa, veselības stāvokļa un individuālām organisma īpašībām. InternetAptieka.lv atrodami gan atsevišķi naktssveces eļļas preparāti, gan arī vitamīnu kompleksi ar naktssveces eļļu tā sastāvā. Izvēloties uztura bagātinātāju un vitamīnu kompleksus jāņem vērā  arī citi medikamenti vai uztura bagātinātāji, kas tiek lietoti, lai uzņemto vielu daudzums būtu sabalansēts un nekaitētu organismam.

Kādos gadījumos naktssveces lietošanā jāievēro piesardzība?

Tāpat kā jebkuru līdzekli, arī lietojot naktssveces eļļu, ir jāievēro piesardzība, īpaši:

  • grūtniecības laikā - kombinējot uztura bagātinātājus bez ārsta ziņas iespējams kādu no vielām uzņemt par daudz, bet citu – nepietiekoši;
  • ja ir nosliece uz asiņošanu, piemēram, bieži asiņo deguns vai smaganas. Šī eļļa var palēnināt asins recēšanu, īpaši lietota kopā ar tādiem izplatītiem medikamentiem kā aspirīns vai ibuprofēns.

Šajos gadījumos pirms naktssveces eļļas lietošanas vēlams konsultēties ar farmaceitu vai ģimenes ārstu un īsto preparātu izvēlēties kopā.

Vai naktssveces eļļu iespējams pārdozēt

Lai naktssveces eļļa sniegtu labāko rezultātu, tā ir jālieto ilgstoši – no diviem līdz pat divpadsmit mēnešiem. Ieteicamā dienas deva pieaugušajam ir 1000 – 2000 mg, saslimšanas gadījumā konsultējoties ar ārstu var tikt noteikta arī lielāka deva, līdz pat 6000mg dienā. Ja paredzētais daudzums tiek pārsniegts, iespējama vēdera pūšanās un caureja.

Kāpēc naktssveces eļļa jāiegādājas InternetAptieka.lv?

Ja nepieciešams plašs piedāvājums, labas cenas un mūsdienīga iepirkšanās pieredze, naktssveces eļļa jāmeklē tieši InternetAptieka.lv. Pateicoties pieejamajām cenām, ātrajai piegādei un ērtajai iepirkšanās pieredzei, InternetAptieka.lv jau daudzus gadus ir līdera pozīcijās online aptieku vidū. Papildus iepriekš minētajam, katram pasūtījumam, neatkarīgi no tā vērtības, tiek nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijā.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk