Kapsulas, pulveris, šķidrais - kādas formas kolagēnu izvēlēties?

Kapsulas, pulveris, šķidrais - kādas formas kolagēnu izvēlēties?

Skaisti mati un skaists smaids – tie ir izcili palīgi katram no mums, ja vēlamies labi justies skatoties savā atspulgā spogulī. Lai to nodrošinātu, nepieciešams laikus rūpēties par vitamīnu un uzturvielu rezervēm, jo tie ir mūsu veselības pamatā. Viens no būtiskākajiem proteīniem matu, zobu, ādas un daudzu citu orgānu darbībai ir kolagēns, taču tā rezerves mēdz izsīkt diezgan strauji. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā visefektīvāk papildināt kolagēna rezerves un kādās formās tas ir pieejams InternetAptieka.lv!

Kas ir kolagēns un ko tas dara organismā

Kolagēns ir proteīns jeb olbaltumviela, kas atrodas mūsu muskuļos, kaulos, skrimšļos un gļotādā. Ir vairāk kā divdesmit astoņi dažādi kolagēna veidi. Šis proteīns ir vitāli nepieciešams, lai organisms varētu nodrošināt audu struktūru un izturību. Ja organismā ir pietiekoši daudz C vitamīna, kas veicina kolagēna veidošanos, tas tiek izmantots normālai asinsvadu, kaulu, zobu, skrimšļu un ādas normālai darbībai. Piekritīsiet, šīs jomas ietekmē gan iekšējo pašsajūtu, gan ārējo skaistumu, tāpēc ir vērts pacensties, lai kolagēna rezerves organismā vienmēr būtu pietiekošā daudzumā.

Kā zināt, ka organismam ir kolagēna trūkums?

Pavisam vienkārši – par kolagēna trūkumu var liecināt tādas redzamas pazīmes kā nagu trauslums un šķelšanās, ādas elastīguma un mirdzuma zudums, zobu un kaulu trauslums. Kolagēna deficīts var piemeklēt arī tos, kas ikdienas uzturā nelieto gaļu, zivis, olas – svarīgākos kolagēna rezervju papildināšanas produktus. Ja ir aizdomas, ka kolagēna organismā ir par maz, jāveido tā rezerves, nepieciešamības gadījumā lūdzot padomu veselības speciālistam.

Efektīvākās rūpes par kolagēna rezervēm – sabalansēts uzturs plus uztura bagātinātājs

Veicināt kolagēna izstrādi var un vajag, to var darīt ēdienkartē iekļaujot lasi, siļķes, skumbrijas un citas zivis, gaļas produktus un buljonu, augu eļļas, soju u.c. Neizsakāmi svarīgi, lai ikdienas uzturā būtu arī pietiekoši daudz C vitamīna, jo tas nepieciešams organismam kolagēna veidošanā. Latvijas apstākļos tam noderēs paprika, kāposti, upenes, smiltsērkšķi u.c. Organisms kolagēnu patērē lielā daudzumā, turklāt – jo vecāki kļūstam, jo vairāk kolagēna nepieciešams matu, kaulu, ādas un citu orgānu normālai darbībai.  Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, ja uzskatāt, ka Jums vajadzētu uzņemt šo proteīnu papildus.

Formas, kādās ir pieejams kolagēns

Kā papildu līdzekli kolagēna uzņemšanai var izmantot kompleksos uztura bagātinātājus, kur ir iekļauts kolagēns vai arī atsevišķā veidā - kapsulu, tablešu, pulvera vai šķidrā formā. Lai rastos skaidrība par to, kurš no veidiem būtu vislabākā izvēle tieši Jums, turpinājumā nedaudz vairāk par katru no formām, kādās tas pieejams.

Kolagēna tabletes – ērti, kompakti, plašs piedāvājums

Šī forma piemērota tiem, kam nav laika gatavot brokastis vai smūtijus, bet paciņa ar kolagēna tabletēm tiek vienkārši iemesta somā. Šīs formas priekšrocība ir tā, ka tabletes ir pieejamas ļoti plašā klāstā. Ir iespējams izvēlēties līdzekļus, kas īpaši piemēroti, matu, nagu vai kaulu veselībai un papildināti ar citām vērtīgām vielām. Piedāvājumā atradīsies arī tādi līdzekļi, kas piemēroti, piemēram, vegāniem. 

Kolagēna pulveris – viegli pievienot ēdienam vai dzērienam

Šis kolagēna veids ir ērti lietojams un labi uzsūcas organismā. Tā priekšrocība attiecībā pret tabletēm ir tāda, ka to viegli pievienot ēdienam vai dzērienam, piemēram, rīta augļu un dārzeņu smūtijam. Kolagēns kapsulās arī parasti satur šo pulveri, tikai mazākā devā, tomēr daudzi izvēlas kapsulas tieši lietošanas ērtības dēļ. 

Šķidrais kolagēns – vieglāk uzsūcas organismā

Šķidrais jeb dzeramais kolagēns kļūst arvien populārāks. Šī kolagēna veida priekšrocība slēpjas faktā, ka tā molekulārā struktūra ir mazāka nekā cietajam kolagēnam, tāpēc tas vieglāk uzsūcas organismā un mazāk vielu tiek iznīcinātas zarnu traktā. Šo kolagēna formu ražotāji piedāvā ērti lietojamos flakonos. Tie mēdz būt papildināti ar C vitamīnu un citiem vitamīniem, kas veicina tā darbību. To, līdzīgi kā kolagēna pulveri, var ērti pievienot ēdienam vai dzērienam. Ideāli, ja izveido ieradumu, piemēram, dienas devu pievienot rīta kafijai vai tējai.

Kāpēc kolagēnu iegādāties InternetAptieka.lv

Ja vēlaties izbaudīt ērtu iepirkšanos, laipnu attieksmi un profesionālu apkalpošanu, noteikti izmēģiniet InternetAptieka.lv. Pie mums tiek piedāvāts plašs līdzekļu klāsts par labākajām cenām tirgū, turklāt piegāde visā Latvijā ir bez maksas, neatkarīgi no pasūtījuma vērtības.

Ja nevarat izšķirties, kurš būs piemērotākais kolagēns - kapsulās, tabletēs, pulveris vai šķidrā veidā - darba laikā droši sazinieties ar mūsu farmaceitiem, viņi palīdzēs ar padomu uztura bagātinātāju izvēlē:

·      attālināti – telefoniski, Whatsapp vai online čatā;

·      klātienē – Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 8 vai Dzelzavas ielā 120M.

 

Apskaties piedāvājumu, novērtējiet un esiet veseli!

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk