Zobu šķilšanās gēls. Kā izvēlēties piemērotāko?

Zobu šķilšanās gēls. Kā izvēlēties piemērotāko?

Zobu šķilšanās gēlu veidi. Kā darbojas gēls? Kā izvēlēties piemērotāko? Lietošanas nosacījumi. Iespējamās blakusparādības.

Mazulis augot iziet vairākus attīstības posmus, un viens no šiem posmiem ir zobu šķilšanās. Vidēji aptuveni 4-9 mēnešu vecumā bērni pirmo reizi saskaras ar šo procesu, taču gadās, ka pirmie zobi parādās tikai tuvāk gadam. Kāds iziet cauri šim posmam pavisam nemanāmi, bez asarām un slikta garastāvokļa. Savukārt citi šo laiku atceras ar sirds trīcēšanu kā vienu no smagākajiem.

Protams, redzot, kā mazulis cieš, ikviena mamma ir gatava veikt jebkādus pasākumus, lai atvieglotu viņa stāvokli, taču veselības jautājumos labāk vairākas reizes padomāt un izpētīt, un tikai tad jau rīkoties.

Ir daudz variantu, kā atvieglot diskomfortu zobu šķilšanās gadījumos: smaganu masāža, zobgrauznis, māneklītis, uzmanības novēršana utt. Taču, ja ar šiem pasākumiem izrādās par maz, lielisks līdzeklis, lai palīdzētu mazuļiem, ir zobu šķilšanās gēls. Tā izvēlei jāpieiet ar visu atbildību, jo galvenais ir ne tikai palīdzēt mazulim tikt galā ar diskomfortu un sāpēm zobu šķilšanās laikā, bet arī nekaitēt, izmantojot tikai pārbaudītus drošus līdzekļus.

Zobu šķilšanās gēlu veidi

Tirgū ir liels daudzums dažādu gēlu, kuru mērķis ir palīdzēt mazuļiem, taču tie atšķiras pēc sastāva. Tos visus iedala trīs galvenajos veidos:

Pretsāpju gēli. To iedarbība vērsta uz to, lai atvieglotu izplatītos zobu šķilšanās simptomus, piemēram, sāpes un smaganu iekaisumu. Šie līdzekļi palīdz mazināt diskomfortu lidokaīna vai citu sintētisko analgētiķu un anestētiķu satura dēļ.

Kombinētie gēli. Tie spēj likvidēt smaganu iekaisuma pazīmes, turklāt tiem ir pretmikrobu iedarbība uz mutes dobuma gļotādām. To sastāvā ir sintētiski analģētiķi vai anestētiķi, piemēram, lidokaīns, polidokanols vai benzokaīns, kā arī augu ekstrakti – visbiežāk kumelītes;

Dabīgo ekstraktu gēli. Tiem ir pilnīgi dabīgs sastāvs. Satur ekstraktus, kas lieliski palīdz tikt galā ar sāpēm, turklāt tiem ir antiseptiska un pretiekaisuma iedarbība.

 

Kā darbojas gēls?

Visu līdzekļu darbība ir vērsta uz zobu parādīšanās procesu pavadošo simptomu atvieglošanu. Daļa gēlu, kuru sastāvā ir anestētiķi, darbojas tikai virspusēji, turklāt neiekļūstot zīdaiņa asinsritē. Antiseptiķis palīdz pietiekami ātri noņemt sāpju sindromu, tādējādi atvieglojot bērna pašsajūtu. Gēli, kuru sastāvā ir tikai dabīgas izcelsmes produkti, nodrošina pretsāpju efektu ar augu komponentu palīdzību.

Turklāt, neraugoties uz galveno iedarbīgo vielu, gēli sastāvā ir komponenti, kas veicina iekaisuma noņemšanu, dziedē smaganas un rada atvieglojumu citiem negatīvajiem simptomiem, kas rodas šķilšanās periodā.

Kā izvēlēties piemērotāko?

Zobu šķilšanās gēli - kā izvēlēties piemērotāko, lai pasargātu mazuli no iespējamām tā lietošanas negatīvajām sekām un reizē arī palīdzētu?

Izvēloties gēlu, vispirms pievērsiet uzmanību tā sastāvam. Nav vēlams mazuļiem lietot gēlu, kuru sastāvā ir:

• cukurs

• lidokaīns un citi vietējie pretsāpju vai anestēzijas līdzekļi

• parabēni

Tam jābūt nekaitīgam norīšanas gadījumā, ar labu garšu un, protams, paredzēts vecumam 0+.

Šajā ziņā lielisks variants būs Dentinale ® Natura. Šis ir gēls, kura sastāvā ir tikai dabīgi komponenti. Tas satur kumelīšu, alvejas sulas un bosvēlijas ekstraktu. Tā darbība ir vērsta uz brūču dzīšanu, antiseptisku ārstēšanu un pretiekaisuma darbību. Gēls darbojas, ap smaganām veidojot savdabīgu aizsargplēvi, kas palīdz mazināt sāpes, kairinājumu un novērst smaganu iekaisumu. Šis ir lielisks variants palīdzēt mazulim šajā grūtajā pirmo zobu parādīšanās periodā bez pretsāpju un anestēzijas līdzekļiem.

Lietošanas nosacījumi

Ņemiet vērā, ka lietot gēlu katra mazuļa raudāšanas reizē nedrīkst, lietojiet to tikai patiesas nepieciešamības gadījumā, bet pirms tam izmēģiniet arī citas metodes, piemēram, zobgraužņu izmantošanu

• stingri ievērojiet instrukciju un visus pievienotos ieteikumus;

• uzklājiet līdzekli ar tīru rādītājpirksta spilventiņu vai vates tamponu, paralēli masējot smaganas ar apļveida kustībām;

• uzklājiet gēlu plānā slānī;

• pēc gēla uzklāšanas turpmāko pusstundu vēlams atturēties no ēšanas;

• nedrīkst lietot gēlu vairāk par 6 reizēm dienā;

• neļaujiet bērnam laizīt gēla tūbiņu;

• mazuļiem līdz 1 gadam priekšroku dodiet līdzekļiem, kuru sastāvā pārsvarā ir augu komponenti bez ķīmiskām piedevām.

Iespējamās blakusparādības

Zobu šķilšanās gēli reti izraisa blakusparādības, bet šāda varbūtība tomēr pastāv. Sekojiet sava mazuļa reakcijai pēc gēla uzklāšanas, vērojiet viņa uzvedības izmaiņas un pievērsiet uzmanību šādu simptomu attīstībai:

• kairinājums uzklāšanas vietā;

• alerģiskas reakcijas: tūska, asarošana, nieze, apsārtums, alerģisks dermatīts;

• slikta dūša un vemšana;

• apetītes mazināšanās;

Lietojot gēlus ar anestēziju, nevajadzētu aizmirst par iespēju ietekmēt zīdīšanu: preparāti mazulim pavājina zīšanu un izraisa stīvumu mutē!

Ja esat pamanījuši blakusparādības un alerģiskas reakcijas, nekavējoties jāpārtrauc preparāta lietošana un jādodas pie ārsta.

Zobu šķilšanas gēla palīdzība nedrīkst būt pirmais un vienīgais veids, kurus pastāvīgi lietojat. Bet, kad visas metodes jau izmēģinātas, mazulis turpina mocīties, un jūs nezināt, kā vēl viņam palīdzēt, lūk, tad šķilšanās gēls nāks palīgā.

Stingri ievērojiet preparātu instrukcijas un tad varēsiet palīdzēt bērnam zobu šķilšanās periodā un izvairīties no nepatīkamām sekām. Visticamāk, jums nāksies nedaudz eksperimentēt, lai atrastu savu ideālo palīgu. Iespējams, jūs pat iztiksiet tikai ar smaganu masāžu, bet varbūt nemaz nepamanīsiet, kā mazulim šķilsies zobiņi.

Zobu šķilšanās gēls, kāds būs vispiemērotākais, lai maksimāli efektīvi un droši palīdzētu mazulim? Rezumējot visu iepriekš minēto, gribas atzīmēt, ka vispirms ir vērts dot priekšroku dabīgiem līdzekļiem, kuru sastāvā ir ārstnieciski augi, bez lidokaīna un citām ķīmiskām piedevām. Tāpat pievērsiet uzmanību līdzekļa garšai un vecuma ierobežojumiem, kā arī sekojiet līdzi sava mazuļa reakcijai pēc uzklāšanas.

Lai jūsu mazulis ir vesels un zobu šķilšanās periods paiet pēc iespējas vieglāk!

 

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk