Vai ir tādi vitamīni bērniem, kuri būtu jālieto profilaktiski

Vai ir tādi vitamīni bērniem, kuri būtu jālieto profilaktiski

Mēdz teikt, ka bērna veselībai nav nekā svarīgāka par pilnvērtīgu uzturu, svaigu gaisu un fiziskām aktivitātēm. Kā var zināt, vai visas nepieciešamās uzturvielas tiek nodrošinātas ar uzturu un vai ir tādas minerālvielas un vitamīni, kas jādod papildus? Izlasiet šajā rakstā, vai vitamīni bērniem jālieto profilaktiski un kādas ir prioritātes dažādās vecumgrupās!

 

Kā zināt, vai nepieciešami papildu vitamīni?

Vitamīnu rezerves bērniem nepieciešamas visos vecumposmos – vislabākais, ja tās tiek uzņemtas lietojot pilnvērtīgu uzturu, tomēr, ne vienmēr tas ir tik vienkārši. Dažos vecumos bērniem ir aktuālākas vienas, bet citos – citas vitamīnu grupas. Piemēram, kalcijs bērniem ir īpaši nozīmīgs gan zīdaiņa vecumā, gan pirmsskolas posmā normālai zobu un kaulu darbībai. Savukārt, pusaudzības gados pastiprināta uzmanība jāpievērš B vitamīna ieguvei un magnija rezervēm. Impulss kāda vitamīna trūkumam var būt fakts, ka bērnam ir:

·  ierobežota diēta (piemēram, bērns neēd dārzeņus vai zivis);

·  alerģijas, kuru dēļ kāda pārtikas produktu grupa netiek ietverta uzturā;

·  bieža slimošana;

·  enerģijas trūkums;

·  un citas pazīmes, kas liecina – ir jādodas pie ārsta un jāpārliecinās, vai bērns ikdienā saņem visas nepieciešamās uzturvielas!

Gan augstāk minētajos, gan citos gadījumos regulāri jāpārliecinās par vitamīnu pietiekamību un, ja to trūkst, jālieto piemēroti līdzekļi.

 

Bērnu vitamīni – no zīdaiņa vecuma

 

Pirmo reizi par nepieciešamo papildu vitamīnu lietošanu vecākiem izstāsta jau dzemdību namā – bērniņa pirmajās dzīves dienās. Turpmākā papildu vitamīnu lietošana atkarīga no tā, vai zīdainītis pārtiek no mātes piena vai cita uztura, pirmajam uzturam jāietver visas nepieciešamās uzturvielas. Sākot no sešu mēnešu vecuma, kad bērniņam tiek piedāvāts papildu ēdiens, jāpievērš uzmanība:

·  A vitamīna rezervēm, jo tas palīdz nodrošināt normālu dzelzs vielmaiņu, uzturēt gļotādu un ādas veselību, kā arī uzturēt normālu redzi;

·  C vitamīns bērniem nepieciešams gan imunitātes, gan nervu sistēmas darbībai, tas samazina nespēku un veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu;

·  D vitamīna daudzumam, jo tas nepieciešams normālai kalcija uzsūkšanās spējai organismā, zobu un kaulu veselībai,  muskuļiem un imūnsistēmas darbībai. D vitamīns bērniem ir svarīgs visos vecumos un to visbiežāk iesaka lietot papildus, jo uzņemt nepieciešamo daudzumu ar uzturu vai saules gaismu mūsu klimata joslā ir praktiski neiespējami. Par daudzumu noteikti konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, jo zīdaiņa vecumā nepieciešams līdz pat septiņām reizēm vairāk D vitamīna kā vēlākā laikā! Pirmajiem dzīves mēnešiem preparātu ieteiks ģimenes ārsts, bet no viena gada vecuma ir ērti lietot LYL sun D3 KID spreju – vienā izsmidzināšanas reizē bērns saņem 600 SV.

 

Foto: Freepik.com/ freepik

 

Bērnudārza vecumā aktuāli vitamīni imunitātes stiprināšanai

Imunitāte ir svarīga vienmēr, bet bērnudārznieku vecāki to izjūt vairāk kā citi. Lai palīdzētu bērna imūnsistēmai pielāgoties jaunajiem apstākļiem bērnudārzā, iespējams, kopā ar ārstu vai farmaceitu jāapsver piemērota uztura bagātinātāja lietošana. InternetAptieka.lv pieejami daudzi šādu līdzekļu varianti, piemēram:

·  Lysi children Omega-3 zivju eļļa – šīs košļājamās kapsulas piemērotas bērniem no četru gadu vecuma, to sastāvā esošais D3 vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību, tas arī palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību, bet DHS taukskābes palīdz uzturēt normālu redzi un smadzeņu darbību;

·  LIVOL EXTRA D Kids vitamīna lācīši ar zemeņu garšu. Šis līdzeklis nesatur cukuru, tas ir labs D vitamīna avots normālai imūnsistēmas darbībai, kaulu un zobu veselībai un muskuļu darbībai.

 

Magnijs un B vitamīns bērniem – nervu un hormonu sistēmas atbalstam

Pusaudžu gados īpašs atbalsts vajadzīgs nervu un hormonu sistēmām, tāpēc jārūpējas par to, lai organismam netrūktu B vitamīnu un magnija. B vitamīni cita starpā palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu, veicina normālu nervu sistēmas darbību un psiholoģiskās funkcijas, bet magnijs bērniem nepieciešams noguruma un nespēka samazināšanai, normālai muskuļu darbībai, zobu un kaulu veselībai kā arī daudz kam citam. Ostenol šķīdums satur vitamīnu kompleksu, kas ir labs kalcija un magnija avots, tā sastāvā ir arī B9 un D3 vitamīni. Šo līdzekli var lietot bērniem no sešu mēnešu vecuma, taču tas ir piemērots arī pusaudžiem un pieaugušajiem!

 

InternetAptieka.lv vitamīni bērniem par labām cenām

Rūpes par veselību ģimenēs, kurās aug bērni, ir nozīmīga ikdienas sastāvdaļa. Lai visus nepieciešamos preparātus iegādāties būtu ērti un izdevīgi, noteikti ieskatieties InternetAptieka.lv piedāvājumā – vitamīni bērniem šeit pieejami par zemām cenām un ļoti lielā klāstā. Šajā e-aptiekā līdzekļiem bieži tiek piedāvātas labas atlaides, 3+ Goda ģimenes kartes īpašniekiem atlaides tiek nodrošinātas vienmēr. Lai atvieglotu vecākiem dzīvi darba laikā ir iespējams konsultēties ar farmaceitiem telefoniski, online čatā vai Whatsapp platformā. Patīkams bonuss – bezmaksas piegāde visā Latvijā, neatkarīgi no pasūtījuma summas. Atcerieties, ka uztura bagātinātājus drīkst lietot tikai tam paredzētajā veidā un daudzumā, ja vēlaties konsultāciju, zvaniet InternetAptieka.lv farmaceitiem!

Izmēģiniet InternetAptieka.lv servisu – Jums tas patiks!

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk