Uz licencētu interneta aptieku

Pārliecinājušies, ka ir izdevīgi iepirkties internetā, cilvēki arvien biežāk iegādājas visdažādākās preces un pakalpojumus tieši šādā ceļā. Katram, protams, ir savi apsvērumi par to, kādas lietas labāk meklēt tīmeklī , bet kādas tomēr gribas vispirms redzēt klātienē. Kā ar bezrecepšu medikamentiem? Kas jāzina, lai varētu tos internetā iegādāties droši un izdevīgi? Uz Mājas jautājumiem atbild zāļu lieltirgotavas Oriola Rīga projektu vadītāja Liene Vēvere.

Uzņēmums ir Latvijas tirgū nu jau 20 gadus un nesen tas atvēris arī savu interneta aptieku www.InternetAptieka.lv

 

Kā cilvēks, kurš internetā atrod sev vajadzīgo produktu un varbūt pat īsti neatceras, vai tas bezrecepšu medikaments vai uztura bagātinātājs, var zināt, ka to iegādāties ir tikpat droši kā tad, ja viņš būtu devies uz aptieku?

Interneta aptiekai atšķirībā no parasta interneta veikala ir Zāļu valsts aģentūras izsniegta licence, ko visi interesenti var aplūkot turpat mājaslapā. Tikai tādā gadījumā uzņēmumam ir tiesības pārdot bezrecepšu medikamentus. Tie, kuriem šādas licences nav, drīkst tirgot tikai uztura bagātinātājus, kosmētiku, higiēnas piederumus, skaistumkopšanas preces un citas lietas, ko var pārdot jebkurš parasts veikals. Saskaņā ar likumu interneta aptiekas klientam vajadzības gadījumā jābūt iespējai arī saņemt farmaceita konsultāciju. Mēs to nodrošinām trīs diennakšu laikā, jautājumus var uzdot ar elektroniskā pasta starpniecību vai telefoniski.

Kāda ir norēķinu un preču saņemšanas kārtība interneta aptiekā?

Pasūtījumu var veikt tikai reģistrēts lietotājs, apstiprinot, ka viņam ir vismaz 18 gadu. Pēc tam, kad pircējs ir nokomplektējis pasūtījumu, viņš izvēlas norēķinu formu. Rēķinu var vai nu uzreiz apmaksāt caur internetbanku vai arī var saņemt rēķinu un apmaksāt to bankā vai pastā. Var izmantot arī bankomātu. Mēs garantējam piegādi trīs darba dienu laikā kopš naudas ienākšanas mūsu kontā. Klientam tiek nosūtīts apstiprinājums par maksas saņemšanu un tālāk viņš var sekot līdzi pasūtījuma statusam. Pirms preces piegādāšanas uz norādīto adresi ar viņu sazinās kurjers. Klients var izvēlēties arī saņemt pasūtījumu mūsu aptiekā Dzelzavas ielā 120M. Tādā gadījumā pasūtījums tiek nokomplektēts, nogādāts aptiekā un viņš var norēķināties ar karti vai skaidrā naudā.

Kādi ir argumenti par labu bezrecepšu medikamentu iegādei interneta aptiekā?

Pirmkārt, izdevīgāka cena. Zāļu lieltirgotavas pārdod medikamentus un citas preces aptiekām, kurām tas viss jāpasūta, jānopērk un jāuztur noliktavā – tas viss prasa izdevumus un, realizējot šīs preces klientiem, aptiekas nosaka savu piecenojumu. Tā kā Oriola Rīga ir lieltirgotava, mums izmaksas nav tik lielas, mums šie produkti jau ir noliktavā. Cenas var viegli pārbaudīt un salīdzināt. Neraugoties uz zemajām pamata cenām, mums visu laiku arī dažādi akcijas piedāvājumi. Otrkārt, Oriola Rīga ir Starptautiskās Standartu organizācijas (ISO) un labas zāļu ražošanas prakses (GMP) sertifikāti, mēs garantējam, ka medikamentiem ir oriģināla izcelsme. Un, treškārt, mums ir plašs bezrecepšu medikamentu, uztura bagātinātāju un medicīnas ierīču sortiments. Pašreiz tajā ir aptuveni1000 preču, bet mēs visu laiku šo klāstu papildinām un tuvāko mēnešu laikā ceram to divkāršot.

Kā klienti var orientēties visā šajā klāstā?

Esam domājuši par to, lai visu būt viegli atrast. Lai nenāktos vajadzīgo meklēt pa visām sadaļām, esam nolēmuši piedāvājumus grupēt, piemēram, ceļojumam, jaunajām māmiņām, saaukstēšanās gadījumiem u.c., un klients var izvēlēties no šī komplekta to, kas viņam nepieciešams. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka cilvēks var netraucēti pārdomāt savu izvēli, jo aiz viņa nestāv citi rindā gaidītāji, kā tas mēdz būt aptiekās, un var arī izlasīt informāciju par šiem medikamentiem, jo turpat ievietots arī apraksts, katram ir saite uz Zāļu valsts aģentūras mājaslapu, kur atrodamas lietošanas instrukcijas un apraksti. Vēl ir sadaļa Interesanti zināt, kur ievietojam dažādus rakstus, padomus un arī ēdienu receptes. Piemēram, ir daudz recepšu, tiem, kuri ievēro bezglutēna diētu, jo nepanes glutēnu, kas ir kviešos, rudzos un miežos, tāpēc jālieto speciāls uzturs. Mēs izplatām bezglutēna produktus Dr.Schar – šis zīmols ir tirgus līderis ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Ņemot vērā izdevīgās cenas, ko piedāvājam, pie mums šie produkti vienmēr ir pieprasīti. Sadarbībā ar biedrību Dzīve bez glutēna katra mēneša pēdējā otrdienā rīkojam arī Diētas skolas tikšanos, kur aicinām ārstus, psihologus, šefpavārus un citus lektorus, vienmēr ir arī bezglutēna cienasts. Dalība šajā pasākumā ir bezmaksas. Tāpat mūsu majaslapā atrodamas arī receptes ar cukura aizvietotāju Canderel, kas pieejams gan ar aspartāmu, gan ar stēviju.

Kādi ir pasūtījumu piegādes nosacījumi un cik par to jāmaksā?

Parasti bezmaksas piegādi nodrošinām, ja pasūtījuma summa ir 15 eiro un vairāk. Parastā maksa par piegādi Rīgā, lielākajās pilsētās un novados, pārējā valsts teritorijā - 2 eiro. Ir iespējama arī eksprespiegāde piecu stundu laikā – tādā gadījumā jāveic pirkums līdz 13.00. Tas dažkārt var noderēt, ja cilvēkam patiešām nav cita risinājuma. Par eksperespiegādi jāmaksā 10 eiro.

Laikam tomēr bezrecepšu medikamentus internetā pārsvarā pērk cilvēki, kuriem tie nav vajadzīgi īpaši steidzami?

Jā, visticamāk, ka medikamentus akūtai situācijai internetā cilvēki neiegādāsies. Šo iespēju galvenokārt izmanto tie, kuri laikus plāno savus pirkumus un arī meklē izdevīgākās cenas. Piemēram, tas ir ērti māmiņām, kuras rūpējas par mājas aptieciņu un laiku pa laikam to atjauno, lai viss nepieciešamais būtu pie rokas, tāpat arī cilvēki, kuri pošas tūrisma braucienā vai gatavojas pārcelties uz vasarnīcu utt. Mūsu piedāvājumus aktīvi izmanto arī tie, kuriem kāds bezrecepšu medikaments vai uztura bagātinātājs nepieciešams regulāri un lielos daudzumos – viņiem tā ir iespēja jūtami ietaupīt. Vairāki mūsu klienti atklājuši, ka ir izdevīgi veikt pasūtījumus kopā ar darba kolēģiem un saņemt tos ar piegādi darbavietā. Uzņēmumu vadītāji šo iespēju var izmantot, ja, piemēram, vēlas darbiniekiem uz svētkiem sarūpēt veselību veicinošas dāvanas.

Un kā ar recepšu zālēm – vai arī tās reiz varēs iegādāties interneta aptiekā?

Cik zinu, Igaunijā jau ir pieņemts likums par recepšu medikamentu pārdošanu ar interneta starpniecību. Domājams, ka arī pie mums ar laiku būs tāda iespēja. Taču pašlaik saviem klientiem piedāvājam sadaļu „zāļu pieteikšana”, kur var pieteikt recepšu zāles. Arī tas ir cenas ziņā izdevīgi, tikai tādā gadījumā pasūtījums ir jāizņem mūsu aptiekā, atnesot recepti. Šo variantu ir ērti izmantot gadījumā, kad cilvēkam vajadzīgi gan bezrecepšu medikamenti vai citas mūsu preces, gan recepšu medikamenti. Ierodoties aptiekā ar recepti, viņu jau gaidīs nokomplektēts pasūtījums.

Vai interneta aptieku popularitāte aug?

Jā, mēs jūtam, ka cilvēkiem ir diezgan liela interese. Mēs zinām, ka paralēli tiek veidotas arī citas interneta aptiekas, šis virziens noteikti attīstīsies un es domāju, ka nākotnē tas veidos ievērojamu zāļu tirgus daļu. Pašreiz mūsu mājas lapai ir daudz skatījumu, bet ne visi reģistrējas un veic pasūtījumu, acīmredzot daudzi vispirms vēlas tikai iepazīties ar piedāvājumiem. Mēs ļoti gribētu dzirdēt lietotāju atsauksmes un labprāt sagaidītu ieteikumus arī no tiem, kuri vienkārši grib paskatīties, tāpēc aicinām reģistrēties mūsu mājaslapā un sniegt atsauksmi.Vēl varu piebilst, ka mums var sekot arī Facebook un Draugiem.lv.


Ilze Zonne

Saistīti raksti

InternetAptieka.lv lauž standartus!

Lasīt vairāk
InternetAptieka.lv

InternetAptieka.lv

Lasīt vairāk
Maija īpašie piedāvājumi 2018

Maija īpašie piedāvājumi 2018

Lasīt vairāk