Kas ir homeopātija?

Kas ir homeopātija?

Līdztekus mūsdienu klasiskajai medicīnai eksistē arī citas pieejas dažādu kaišu un saslimšanu ārstēšanā. Par to zinātniskumu daudzi strīdas, tomēr nevar noliegt, ka arī ar alternatīvām metodēm izdziedēts ir ne viens vien. Neatkarīgi no tā, vai rezultāta sasniegšanā nospēlējis ir praktisks iemesls vai tā saucamais placebo efekts, beigu beigās visi varam piekrist, ka galvenais ir tas, ka esam sveiki un veseli.

Šoreiz rūpīgāk apskatīsim vienu no alternatīvās medicīnas metodēm, par kuru ir dzirdējis ikviens – homeopātiju.

Kas ir homeopātija?

Homeopātija ir alternatīvās medicīnas ārstniecības metode, kurā tiek izmantoti no dabas vielām iegūti preparāti, lai stimulētu organisma dabisko atveseļošanās spēju. Šī metode ir radusies 18. gadsimta beigās, kad vācu zinātnieks Samuels Hanemans izmantoja seno grieķu ārstniecības speciālistu radītās idejas, lai izveidotu savu homeopātisko zāļu teoriju. Šai metodei ir jau vairāk nekā 200 gadu un mūsdienās tā joprojām tiek praktizēta gandrīz visās valstīs, līdz ar to tā ir otrā lielākā ārstnieciskā sistēma, ko izmanto pasaulē. Kā apgalvo paši eksperti, homeopātija neapslāpē slimības simptomus, bet tā vietā tiek stiprināti organisma dabiskie dziedināšanās procesi, tādējādi nostiprinot ārstēšanās rezultātu.

Homeopātija balstās uz četriem pamatprincipiem, kas nav mainījušies kopš tās pastāvēšanas sākuma. Tie ir:

  • līdzīgs jāārstē ar līdzīgu;
  • viena preparāta princips;
  • mazo devu princips;
  • zāļu potencēšanas princips.

Homeopātijas pamatā ir “līdzīgā princips”, kas nozīmē, ka jebkuru slimību var ārstēt ar to līdzekli, kas izsauc tās simptomus. Homeopāti izmanto preparātus ļoti mazās devās, ko sauc par atšķaidījumiem.

Zāles homeopātijā tiek izgatavotas no augu, dzīvnieku, minerālu, kā arī sintētiskas izcelsmes vielām, bet mazo devu principa rezultātā šie preparāti nemēdz būt kaitīgi. Tomēr tāpat tos lietojot ir rūpīgi jāievēro lietošanas pamācība un neskaidrību gadījumā nevajadzētu baidīties konsultēties ar ārstu.

Kam un kad noder homeopātija?

Homeopātija ir piemērota tiem pacientiem, kas slimo bieži – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tā palīdz stiprināt imunitāti un samazināt slimošanas biežumu, smagumu un ilgumu. Protams, jāņem vērā, ka homeopātija neizslēdz, bet tikai papildina tradicionālās ārstēšanas metodes.

Visplašāk homeopātiju lieto darbā ar tiem pacientiem, kas cieš no depresijas, alerģijas, astmas, migrēnas, trauksmes, artrīta, noguruma, ādas problēmu, vairogdziedzera vai autoimūnās sistēmas traucējumiem un gremošanas problēmām. Veģetatīvās un psihosomatiskās kaites arī var censties risināt ar homeopātijas palīdzību.

Homeopātiskas zāles var lietot gan grūtnieces un ar krūti barojošas māmiņas, gan alerģiski slimnieki. Tā derēs pacientiem jebkurā vecumā – pieejama gan homeopātija bērniem, gan pieaugušajiem.

Kur iegādāties homeopātiskus preparātus?

Šobrīd Latvijā nav daudz vietu, kur iegādāties homeopātiju, bet neuztraucies, jo homeopātiskās zāles ir atrodamas InternetAptieka.lv.

Ja nomāc kāda viegla kaite un gribas mēģināt ar to tikt galā ar homeopātiskām metodēm, bet nav zināms, kādus preparātus labāk lietot, šeit talkā var nākt ārsts – homeopāts. Šiem speciālistiem ir augstākā medicīniskā izglītība, kā arī pabeigta rezidentūra un sertifikāts pamata specialitātē, un tikai pēc tam mediķi var kārtot sertifikācijas eksāmenu homeopātijā. Līdz ar to varam nešaubīties, ka speciālisti ir tiešām zinoši un izglītoti, un viņu ekspertu viedoklim var uzticēties. Kā nekā galvenais bauslis jebkurā medicīnas veidā ir – nekaitēt.

Homeopātiskos medikamentus nevajadzētu jaukt ar uztura bagātinātājiem, kuri pēc Eiropas Savienības regulējuma ietilpst pārtikas produktu, nevis medikamentu kategorijā.

Pirms zāļu lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Skatīt produktus

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk