Ieteikumi, kā lietot serumu sejai ādas kosmētikas problēmu novēršanai

Ieteikumi, kā lietot serumu sejai ādas kosmētikas problēmu novēršanai

Augstās aktīvo sastāvdaļu koncentrācijas dēļ serumi sejai ir vieni no efektīvākajiem ādas kopšanas līdzekļiem. Lai sasniegtu vēlamo kosmētisko efektu, svarīgi ir ne tikai zināt, kas ir serums, bet arī kā lietot serumu sejai ilglaicīgam rezultātam.

Kas ir serums sejas ādai?

Par serumu tiek saukts koncentrēts ādas kopšanas līdzeklis, kas paredzēts noteiktu ādas problēmu risināšanai. Serumos aktīvo vielu koncentrācija sasniedz pat 70%, kas vairākkārtīgi pārsniedz aktīvo vielu koncentrāciju sejas krēmos vai maskās. Serumiem piemīt viegla tekstūra, šie ādas kopšanas līdzekļi ātri iesūcas ādā un iedarbojas uz tās dziļākajiem slāņiem, ļaujot iegūt acīmredzamu efektu. Serumi var palīdzēt:

 • Mitrināt un aizsargāt sejas ādu no dehidratācijas;
 • Mazināt ādas jutību;
 • Sašaurināt poras;
 • Aizkavēt novecošanās pazīmes, mazinot grumbas, uzlabojot ādas elastību un izlīdzinot krunciņas;
 • Mazināt pūtīšu un izsitumu veidošanos, attīrot poras un risinot iekaisuma rašanās iemeslus;
 • Uzlabot sejas krāsu, izgaismojot pigmentācijas defektus, matējot un veicinot vienmērīgu sejas ādas toni;
 • Veicināt ādas atjaunošanos;
 • Mīkstināt un barot ādu ar tās veselībai nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām.

Kā lietot serumu sejai?

Seruma iedarbība notiek ādas dziļākajos slāņos un atšķirībā no sejas krēmiem neveido aizsargslāni, kas pasargā sejas ādu no apkārtējās vides ietekmes. Tādēļ, lai iegūtu maksimālu efektu, serumu ieteicams lietot kombinācijā ar ādas tipam piemērotu sejas krēmu. Serumi tiek lietoti kursa veidā vienu līdz divas reizes dienā, laika posmā no 2 nedēļām līdz 2 mēnešiem atkarībā no seruma formulas. Lai nezaudētu seruma efektivitāti, ieteicams ievērot šādus lietošanas ieteikumus:

1. Ādas sagatavošana pirms seruma uzklāšanas

Pirms seruma uzklāšanas sejas, kakla un dekoltē zonas āda ir rūpīgi jāattīra no ikdienas putekļiem un atmirušajām ādas šūnām, kas var kavēt seruma iesūkšanos ādā. Seruma iedarbību uzlabo arī sejas ādas tonizēšana un mitrināšana ar toniku.

2. Seruma uzklāšana 

Serumu uzklāj pa 4-5 pilieniem. Uzklāto serumu sadala pa masāžas līnijām un ar vieglām kustībām vienmērīgi un maigi iemasē ādā, koncentrējoties galvenokārt uz ādas problēmzonām. Ieteicams izvairīties no zonām ap acīm un lūpām. Serums nav jānomazgā. Izņēmums var būt jutīgas ādas alerģiska reakcija pret kādu no koncentrētajām seruma sastāvdaļām.

3. Aizsargslāņa uzklāšana pēc seruma uzklāšanas

Pēc seruma pilnīgas iesūkšanās ādā vēlams uzklāt ādas tipam piemērotu krēmu. Krēms ne tikai pasargās ādu no ārējās vides ietekmes, bet arī ļaus seruma aktīvajām vielām netraucēti iedarboties uz ādas zemākajiem slāņiem un nezaudēt to efektivitāti.

4. Kursa atkārtošana

Lai iegūtais efekts būtu ilglaicīgs, vēlams seruma kursu atkārtot divas līdz četras reizes gadā atkarībā no ādas stāvokļa un problēmas rakstura.

Kā izvēlēties piemērotāko serumu ādai?

Serumi paredzēti noteiktu ādas kosmētisko problēmu risināšanai, tādēļ serumu izvēlas, ņemot vērā gan ādas tipu, gan tās stāvokli un vēlamo seruma iedarbības veidu. Daži no populārākajiem seruma veidiem ir:

 • Hialuronskābes serumi. Šie serumi palīdz saglabāt ādas elastību un paredzēti ādas intensīvai mitrināšanai.
 • Serumi ar C vitamīnu izstrādāti, lai veicinātu kolagēna sintēzi. Serumi ar C vitamīnu palīdz aizsargāt ādu no apkārtējās vides ietekmes un ļauj uzlabot sejas ādas toni un vienmērīgumu.
 • Retinola serumi. Serumi ar A vitamīnu veicina ādas atjaunošanos un palīdz mazināt ādas novecošanās pazīmes – smalkās krunciņas un grumbas.
 • Niacīnamīda serumi ir paredzēti, lai mazinātu ādas iekaisumu procesus un pūtīšu veidošanos.

Serumus ir ieteicams lietot arī profilaktiski. Profilaktiska seruma lietošana palīdz sagatavot un aizsargāt ādu pret dažādiem riskiem pirms acīmredzamu ādas problēmu parādīšanās, tādējādi ilgtermiņā saglabājot ādas veselību un svaigumu.

InternetaAptieka.lv plašajā piedāvājumā atradīsi visu nepieciešamo savas sejas ādas veselībai un skaistumam.

La Roche Posay MELA B3 intensīvs serums ar niacīnamīdu, hialuronskābi un glicerīnu palīdz koriģēt ādas pigmentācijas nepilnības, piemēram, saules vai vecuma plankumus, pēcaknes pēdas vai pēciekaisuma hiperpigmentāciju. Atbilstoši patērētāju pētījumam pamanāmi ādas izskata uzlabojumi redzami jau pēc divām seruma lietošanas nedēļām. Serums ir maigi jāiemasē ādā, izmantojot 3-4 pilienus divas reizes dienā.

Bioderma Sensibio Defensive serums jutīgai un sensibilizētai ādai palīdz palēnināt priekšlaicīgas novecošanās pazīmju parādīšanos ārēju faktoru ietekmes dēļ. Serums ir jāuzklāj uz attīrītas sejas un kakla ādas divreiz dienā – no rīta un vakarā.

Vichy Mineral 89 gels-serums ir ādu stiprinošs un mitrinošs koncentrēts kopšanas līdzeklis ar augu izcelsmes hialuronskābi. Vichy Mineral 89 serums ir hipoalerģisks un nesatur ne silikonus un spirtu, ne smaržvielas vai krāsvielas. Lietojams divreiz dienā un ir piemērots lietošanai arī acu un lūpu zonā.

Vairāk informācijas par šiem un citiem sejas kopšanas līdzekļiem atradīsi InternetAptieka.lv sejas kosmētikas klāstā.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk

Pēdu kopšana ar Health and Beauty kosmētiku

Lasīt vairāk