Kas jāņem vērā, lai nesaslimtu ar gripu

Slimot nav patīkami ne ar vienu saslimšanu, tomēr dažas no tām mūs biedē vairāk nekā citas. Viena no tām noteikti ir gripa, kuras sezona var būt no rudens līdz pat vēlam pavasarim. Ik gadu dzirdam par to, ka tiek izziņota gripas epidēmija, dzirdam par gripas upuriem. Tāpēc vienmēr ir aktuāls jautājums, kā sevi un savus tuviniekus pasargāt no šīs neprognozējamās un bīstamās vīrusa infekcijas. 

  • Vakcinēšanās pret gripu

Vakcīna ir pats efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no saslimšanas, izslimot gripu daudz vieglāk un izvairīties smagām komplikācijām. Vakcinēties vislabāk ir rudenī vēl pirms aktīvās gripas sezonas, tomēr to var darīt arī visas sezonas laikā, bet jāņem vērā, ka vakcīna jūs sāk aizsargāt pret vakcīnā iekļautajiem vīrusa celmiem, kad pēc injekcijas veikšanas būs pagājušas aptuveni 2-3 nedēļas. Īpaši rekomendējama vakcinēšanās ir bērniem, grūtniecēm un senioriem, kā arī cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām. 

  • Rūpīga roku higiēna

Cītīga roku mazgāšana samazinās risku saslimt ne tikai ar gripu, bet arī citām saslimšanām, tāpēc vienmēr ir vērts pārliecināties, ka jūsu ģimenē visi ievēro roku higiēnu, it īpaši, ja būts sabiedriskās vietās. Jāatceras, ka nav vēlams aiztikt ar rokām seju, lai neļautu vīrusiem iekļūt organismā.

  • Imunitātes stiprināšana

Imunitāti stiprināt var gan ar dabiskiem līdzekļiem, gan papildus izvēlēties aptiekās pieejamos uztura bagātinātājus un vitamīnus. Šajā periodā īpaši noderīgs būs D vitamīns, krila vai zivju eļļa, arī B un C grupas vitamīni. Īpaši ieteicami vitamīni būs tiem, kuriem ir liela slodze un stress, kas var novājināt imunitāti.

  • Svaigs gaiss un fiziskās aktivitātes

Protams, organisma labsajūtai un imunitātes uzturēšanai vienmēr par labu nāk regulāra būšana svaigā gaisā un fiziskās aktivitātes, kaut vai pastaigas, ja veselība neatļauj izvēlēties kaut ko aktīvāku.

  • Regulāra telpu vēdināšana un mitrā uzkopšana

Visbiežāk gripas vīruss tiek ieelpots vai nodots fiziska kontakta ceļā, tāpēc ir svarīgi rūpēties par telpu vēdināšanu un uzkopšanu, lai mazinātu iespēju saslimt. Īpaši svarīgi tas ir tad, ja mājās jau ir kādas gripas slimnieks. 

  • Veselīgs un sabalansēts uzturs

Veselīgs, vitamīniem un mikroelementiem bagāts ēdiens ir pamats labai veselībai un pašsajūtai. Ieteicams vairāk iekļaut uzturā dārzeņus, augļus, svaigi spiestas sulas, zaļumus. Tāpat noteikti ieteicams papildināt uzturu ar tādiem vērtīgiem produktiem kā medus, ķiploki, ziedputekšņi u.c.

  • Izvairīšanās no sabiedriskām vietām

Jo vairāk apkārt cilvēku, jo lielāka iespēja sastapties ar gripas vīrusu. Tāpēc bez vajadzības nebūtu vēlams apmeklēt sabiedriskas vietas, piemēram aiz gara laika pavadīt ar ģimeni brīvdienas lielveikalā. Labāk tā vietā izvēlēties aktivitātes svaigā gaisā.

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk