Kosmētika aptiekās: kas par to jāzina?

Kosmētika aptiekās: kas par to jāzina?

Kosmētika aptiekās mūsdienās vairs nav reti sastopama. Pēdējos gados cilvēku uzmanība ir pārorientēta no ādas skaistuma pamatjēdziena uz plašāku ādas veselības ideju. Tas lielā mērā ir saistīts ar veselīgas dzīves tendences popularitātes pieaugumu, ko patērētāji arvien vairāk cenšas ieviest savā ādas kopšanas rutīnā. Pieaugot informētībai par ārējo faktoru, piemēram, saules, piesārņojuma un antibakteriālo līdzekļu, ilgtermiņa kaitējumu, strauji pieaug patērētāju pieprasījums pēc produktiem, kas var pasargāt no šiem bojājumiem. Bet kas jāzina par dermokosmētiku un kas to atšķir no parastas kosmētikas? Lasi un uzzini!

Kosmētika aptiekās: kas par to jāzina?

Dermokosmētika, ko iespējams iegādāties aptiekās, ir viens no ādas kopšanas risinājumiem, kurā izmantotas izsmalcinātas aktīvās sastāvdaļas, lai rūpētos par ādas veselību.

Kosmētika aptiekās atšķiras no virknes citu skaistumkopšanas produktu, jo tā:

 • sniedz zemāku ādas kairinājuma iespējamību;
 • aizsargā ādu;
 • nomierina ādu;
 • mitrina ķermeni;
 • samazina ķīmisko slodzi ādai, kas rodas ārējās vides ietekmes rezultātā.

Tas ir vidusceļš starp zālēm un kosmētiku. Būtiski zināt, ka āda, kuras kopšanai izmantoti dermokosmētikas līdzekļi, netiek aizsegta un brīvi elpo, kā arī tiek apgādāta ar vielām dziļākos ādas slāņos, kas nodrošina augstāku efektivitāti.

Dermokosmētikas izstrāde notiek stingrāk nekā cita veida kosmētikai, zinātniekiem, dermatologiem sekojot līdzi un testējot produktus, lai pārliecinātos par to ietekmi uz cilvēka ādu un, protams, arī efektivitāti. Šādas kosmētikas izstrādē ir svarīgi ievērot īpašas kvalitātes prasības.

Kas ir un nav šādas kosmētikas sastāvā?

Dermokosmētikas līdzekļu sastāvā netiek iekļautas vielas, kas var veicināt ādas kairinājumu. Turpretī tiek izmantotas īpaši aktīvas vielas, lai sasniegtu vēlamo efektivitāti. Nedaudz precīzāk – dermokosmētika atšķiras no parastas veikalos nopērkamās kosmētikas ar to, ka:

 1. izstrādei tiek izmantotas uz zinātniskiem pētījumiem balstītas formulas, lai panāktu efektīvo iedarbību dažādiem cilvēkiem;
 2. tā ir īpaši testēta, pielāgota dažādiem ādu tipiem, kā arī daudz kvalitatīvāka, kas izriet no šādu produktu komplicētā izgatavošanas procesa;
 3. sastāvā lielākoties tiek izmantoti dabiskie produkti, veidojot tos uz, piemēram, termālā ūdens, augu, aļģu un citu produktu bāzēm.

Tieši dermokosmētikas sastāva dēļ šie produkti vairumā gadījumu ir hipoalerģiski, tādējādi pasargājot cilvēku ādu un ļaujot tos izmantot plašam cilvēku lokam, nesatraucoties par negatīvu ietekmi uz ādas veselību. Dermokosmētikas sastāvā NAV pievienotas tādas sastāvdaļas kā:

 • SLS – ķīmiska viela, kas satur dioksānu;
 • parabēni – visbiežāk izmantotā kosmētiku konservējošā vielu grupa;
 • un citas smaržvielas, krāsvielas, konservanti, kas veicina alerģiju rašanos.

Kā izvēlēties?

Kosmētika aptiekās aizņem arvien lielākas vietas plauktos, tāpēc piemērotākā izvēle nav vienkārša. Kas jāatceras, izvēloties dermokosmētiku?

 1. Sākotnēji jānovērtē ādas stāvoklis. Lai to izdarītu, vari apmeklēt dermatologu vai vērsties pie farmaceita.
 2. Situācijās, ja novēro kādas nopietnas problēmas, ieteicams vērsties pie dermatologa, jo tieši viņš spēs noteikt, vai ar kosmētiku vien būs pietiekami – iespējams, ka nepieciešami arī medikamenti.
 3. Pēc situācijas izvērtēšanas vari iegādāties produktus. Tas, kuram zīmolam dot priekšroku, visticamāk paliks Tavā ziņā, jo var gadīties, ka vairāki zīmoli izgatavo produktus ar ļoti līdzīgu iedarbību, atšķiroties to cenai, iepakojuma izmēram u.c. faktoriem.

Lai pārliecinātos, vai produkts labi sadzīvo ar Tavu ādu, vari sākotnēji iegādāties to mazā daudzumā. Tāpat pirms iegādes vari iepazīties ar produkta atsauksmēm.

Kosmētika aptiekās ir lietojama arī ikdienā!

Primāri tā ir ļoti noderīga personām, kuras saskārušās ar konkrētām ādas problēmām, tomēr tas neizslēdz šādas kosmētikas lietošanu ikdienā arī citām personām, pievēršot īpašu uzmanību savai ādai, lai nodrošinātu tās labsajūtu.

Rūpējies par veselību arī Tu!

Dermokosmētika ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā barot ādu un rūpēties par to, taču ikdienas straujajā ikdienā nepieciešams atcerēties arī par citiem faktoriem, kas būtiski var uzlabot ne tikai ādas, bet visa ķermeņa veselību:

 • veselīgs uzturs – uzņem organismam nepieciešamās vielas, kā arī neaizmirsti par pietiekama ūdens daudzuma uzņemšanu ik dienu;
 • aktīvs dzīvesveids – fiziskas aktivitātes uzlabo veselību un imunitāti, rūpējoties par ķermeņa aizsardzību no ārējās vides ietekmes.

Kosmētika aptiekās ir efektīvs ādas kopšanas veids. Ja izvēlēsies savam ādas tipam piemērotu dermokosmētiku, tā noteikti arī Tev sniegs redzamus, būtiskus rezultātus, uzlabojot gan ādas labsajūtu, gan tās izskatu, samazinot ādas problēmas. To nevarēsi sasniegt, izmantojot ikdienišķu, lielveikalos nopērkamu kosmētiku.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk