Veselība bērniem: ko atcerēties visu gadu?

Veselība bērniem: ko atcerēties visu gadu?

Iestājoties pavasarim, veselība bērniem mēdz sašķobīties – parādās iesnas, kakla sāpes, arī gripa. Lai no tā izvairītos, ieteicams stiprināt veselību, kamēr vēl nav par vēlu – jau agrā pavasarī! Kā panākt, ka veselība bērniem laba visu cauru gadu, stiprinot imunitāti pret apkārtējiem vīrusiem? Uzzini rakstā!

4 ieteikumi, lai veselība bērniem saglabātos visu cauru gadu!

Ir tādas darbības un priekšnoteikumi, ko vērts atcerēties, neatkarīgi no laikapstākļiem, kas valda aiz loga. Kādi tie ir?

1. Bērnam jābūt aktīvam!

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem ir bērna aktivitātes brīvā dabā! Neatkarīgi no tā, vai ārā ir silta vasaras diena vai sniegots laiks – bērna organisms pie tā ir jāradina! Ja ziemas laikā bērns izvairīsies no regulārām āra aktivitātēm, tad pēc retām šādām aktivitātēm var piemeklēt saslimšanas.

Tāpat aktivitātes ārā, īpaši, ja notiek vasaras periodā, ļauj bērnam uzņemt svarīgo D vitamīnu, kas nodrošina pilnvērtīgu kaulu attīstību. Bet laikā, kad saules starus varam sajust mazāk, D vitamīnu var uzņemt aptiekā nopērkamo uztura bagātinātāju veidā.

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

2. Pilnvērtīgs uzturs

Uztura nozīme ir svarīga visās sezonās, jo ar pārtikas palīdzību organisms uzņem vērtīgas minerālvielas un vitamīnus. Katram gadalaikam ir raksturīgs savs pieejamo augļu un dārzeņu klāsts, ko vērts dažādot, kā arī nedrīkst aizmirst par graudaugiem, piena produktiem, gaļu, zivīm, pākšaugiem, riekstiem u.c.

3. Piemērots apģērbs

Svarīgi ir katram gadalaikam izvēlēties piemērotu apģērbu. Piemēram, pavasarī, jūtot pirmos saules starus – neļauj bērnam vilkt plānāko vējjaku, kas atrodas skapī – tas ir tiešākais ceļš uz saslimšanu! Lai arī saule patīkami silda, tā var būt mānīga un gaisa temperatūra agros pavasaros ir salīdzinoši zema.

4. Papildu vitamīni

Lai stiprinātu veselību un nodrošinātu pilnvērtīgu vitamīnu un minerālvielu uzņemšanu, vari papildināt bērna uzturu, piemēram, ar Omega-3 zivju eļļu, C vitamīnu, cinku, B grupas vitamīniem un daudz ko citu pilnvērtīgai attīstībai un labai imunitātei.

Veselība bērnam ir svarīga visa gada garumā – rūpējies par to, sniedzot savai atvasei pašu labāko, ko spēj!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk