Padoms, kā nodzīvot līdz 100 gadiem

Padoms, kā nodzīvot līdz 100 gadiem

Ejot modes tendenču pavadā, ļoti daudzi cilvēki mūsdienās lieto ekoloģisku kosmētiku, ēd nemodificētu pārtiku un uzskata, ka ar to ir gana, lai uzturētu savu organismu možu un imūnu pret vīrusiem. Šim viedoklim varētu piekrist, ja Latvija atrastos nevis Baltijas jūras krastā, bet citā klimata zonā, piemēram, pie Melnās jūras.

 

Tad poliklīniku un slimnīcu telpas būtu krietni tukšākas – māsiņu un dakteru vietā par mums parūpētos saule. Tomēr, dzīvojot vietā, kur vairāk nekā pusi gada debesis aizsedz mākoņi, gribot negribot, jāmeklē citi veidi kā stiprināt gan savu, gan ģimenes veselību.

Viens no efektīvākajiem un universālākajiem līdzekļiem ir zivju eļļa, kas ne tikai nostiprina organismu, bet arī veicina smadzeņu šūnu attīstību. Būtiski, ka zivju eļļa nav mūsdienu stila ekspertu radīta modes prece, kas būtu jānēsā katras sievietes rokassomiņā – tās lietderību novērtēja jau mūsu vecvecmāmiņas!

Skaidrības labad jāpiebilst, ka mūsdienās tiek ražotas dažādas zivju eļļas. Viena no tām ir klasiskā, ko iegūst no mencu vai citu zivju aknām, bet otra – eļļa ar ir Omega 3 taukskābes zivju eļļa, kuras iegūšanā aknas nav nepieciešamas.

Būtiskākā atšķirība ir tā, ka parastajā zivju mencu aknu eļļā ir A, D un E vitamīni un tā īpaši piemērota bērniem un senioriem. Atbildīgas māmiņas zina, ka zivju eļļa ar A, D, E vitamīniem un Omega-3 taukskābēm veicina pilnvērtīgu acs tīklenes, sirds, smadzeņu un nervu šūnu attīstību. Der zināt, ka bez D vitamīna kaulos neuzsūcas kalcijs, kas ir stipru zobu un kaulu stūrakmens. Savukārt gadījumos, kad bērnam trūkst D vitamīns, tas var kļūt viegli uzbudināms, biežāk slimo un svīst, novērojuši ārsti.

Zinātnieki izpētījuši, ka zivju eļļa būtu jāiekļauj ne tikai mazu bērnu vai topošo māmiņu ēdienkartē - to ieteicams lietot visu vecumu cilvēkiem. Protams – eļļa nav superlīdzeklis pret visām slimībām, taču risināt virkni problēmjautājumu tā palīdz. Piemēram, ja organismā trūkst A vitamīns – mati un nagi kļūst sausi, var pasliktināties redze. Turpretī, ja trūkst E vitamīns, cilvēks daudz ātrāk nogurst. Domājot par sevi un, jo īpaši, saviem vecākiem, jāatceras, ka zivju eļļas lietotājiem retāk sāp locītavas, kā arī samazinās koronāro sirds slimību risks. Nav liela atšķirība vai eļļu dzer ar karoti vai kapsulās. Tā kā lielās kapsulas ir grūti norīt, Islandes kompānija LYSI piedāvā mazākas kapsulas, kuras būs viegli norīt gan vecāka gadagājuma ļaudīm, gan bērniem.

LYSI ir viena no pasaulē zināmākajām lielākajām zivju eļļas ražotājām un radījusi vairākas produktu sērijas.  Zīmīgi, ka LYSI rūpnīca atrodas Ziemeļatlantijas okeāna krastā – reģionā, kas tiek uzskatīts par vienu no tīrākajiem uz Zemes.

LYSI ne tikai kontrolē lielāko mencu lomu pasaulē, bet arī ražo eļļu ar koncentrēto Omega 3 taukskābju saturu. Ja mencu aknu zivju eļļa ir dažādi vitamīni, tad eļļā ar Omega- 3 zivju eļļā taukskābēm dabīgā veidā tos nesatur, bet ražošanas procesā tos var speciāli pievienot. Tomēr eļļa Omega-3 taukskābes nostiprina imūnsistēmu, kā arī ir neatsverams līdzeklis cīņā ar dažādām sirds saslimšanām un redzes pasliktināšanos. Kā šī šīs taukskābes eļļa darbojas? Tēlaini izsakoties, ieeļļo asinsvadus, mazinot dažādus sirds saslimšanas riskus.

LYSI šo Omega-3 zivju eļļu iegūst no salīdzinoši mazām zivīm: sardīnēm, anšoviem un skumbrijām. Maldīgs ir uzskats, ka eļļa, kas iegūta no, piemēram, lašiem, būs vērtīgāka. Patiesībā vairums uzņēmumu ir ieinteresēti no vienas zivs iegūt vairāk eļļas un tāpēc ķer lielus lašus. Pieaugušas zivis tāpat kā vecas mašīnas ir pilnākas ar netīrumiem un smagajiem metāliem,  tāpēc labāk izvēlēties mazākas zivtiņas.

Kaut arī zinātniski tas nav pierādīts, ir pamats ticēt, ka daudz lielāka iespēja nodzīvot vismaz līdz 100 gadu vecumam ir tiem cilvēkiem, kuri dzēruši zivju eļļu.

LYSI produkti savu kvalitāti un efektivitāti pierādījuši vairāku gadu desmitu garumā un iegādājami visās Latvijas labākajās aptiekās!

Saistīti raksti

Kāda zivju eļļa piemērotākā?

Lasīt vairāk

Pietiek slimot, laiks baudīt dzīvi!

Lasīt vairāk
Zivju eļļa LYSI

Zivju eļļa LYSI

Lasīt vairāk