Magnijs - mūsu muskuļu labākais draugs

Magnijs ir viena no visnepieciešamākajām minerālvielām cilvēka organismā – kā kalcijs ir vajadzīgs kauliem un dzelzs asinīm, tā magnijs ir mūsu muskuļu labākais draugs. Lai magniju ikdienā uzņemtu optimālajā daudzumā, ir jāzina, kur to meklēt un kādi būs ieguvumi, lietojot magniju ikdienas uzturā.

 

Magnija iesaiste cilvēka organisma procesos ir nenovērtējami liela – tā uzskatāmākie sasniegumi mūsu ķermeņos saistās ar uzlabotu nervu sistēmas darbību un muskuļu uzturēšanu formā.

Gadījumā, ja piemeklē nespēks vai grūtības saglabāt uzmanību, iespējams jādodas klauvēt pie dārgā drauga magnija durvīm un jāpadomā, vai tas tiek uzņemts gana daudz.

 

Bieži vien magniju sasaista ar muskuļu veselību – taisnība ir, ka magnijs nodrošina veselīgu muskuļu darbību, īpaši lielas slodzes vai treniņu laikā, neļaujot tiem savilkties krampjos un uzlabojot to efektivitāti. Ķermenim esot intensīvas slodzes režīmā, tas patērē līdz pat 20% (atkarīgs no aktivitātes) vairāk magnija nekā miera stāvoklī. Magnijs veicina asins ieplūšanu muskuļos un sadalīt pienskābes tajos, novēršot to uzkrāšanos, līdz ar to novēršot iespējamos sāpīgos muskuļus nākamajā dienā pēc lielām fiziskajām aktivitātēm.

 

Savukārt, ja sports nav Jūsu aizraušanās, tad magnijs ir spējīgs novērst arī cita veida problēmas. Cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu ir ieteicams uzņemt papildus magniju, lai labāk cīnītos ar nevēlamo veselības traucēkli. Kā arī cilvēki, kuri bieži sastopas ar migrēnām, reti sastopas ar magniju. Pētījumos ir novērots, ka magnijs spēj ne tikai samazināt migrēnas iestāšanās iespējamību, bet arī cīnīties ar jau esošām sāpēm un diskomfortu, kas saistās ar akūtas migrēnas lēkmi.

 

Jāpiemin arī, ka magnijs ir svarīga viela, par ko ir jāpadomā gadījumos, kad ir novērojams ievērojams enerģijas trūkums. Cilvēkos ir atrodams ļoti darbīgs un ļoti svarīgs ATF (adenozīntrifosforskābe) enzīms, kas pārvieto enerģiju no vienas mūsu šūnas uz nākamo, tas darbojas vielmaiņas procesos, kā arī nodrošina šūnu atjaunošanās procesu. Magnijs ne tikai palīdz ATF enzīmam, bet abiem ir jāsavienojas, lai enzīms kļūtu aktīvs un spētu izpildīt savus daudzos pienākumus.

 

Magnijs ir arī svarīga papildus sastāvdaļa, kas būtu jāiekļauj uzturā grūtniecēm. Šīs vielas nepietiekamība var būt cēlonis vairākiem nepatīkamiem simptomiem, kas rodas grūtniecības laikā, piemēram, sliktai dūšai, paaugstinātam asinsspiedienam, galvas sāpēm, sāpēm muskuļos un saitēs.

 

Tātad esam noskaidrojuši, ka magnijs ir vajadzīgs, lai ne tikai nodrošinātu lielisku ķermeņa darbību, bet arī cīnītos ar dažādām nevēlamām kaitēm, kas piemeklē mūs laiku pa laikam, kad aizmirstam padomāt par vienu no svarīgākajām vielām mūsu organismam. Bet, kur tad meklēt šo šķietamo brīnumlīdzekli?

 

Dažādi ēdieni ir lielisks magnija avots, to skaitā ir arī tumšā šokolāde. Tajā var atrast ne tikai magniju, bet arī dzelzi, varu un mangānu, kā arī tumšajā šokolādē ir vielas, kas nodrošina veselīgu sirds darbību. Lai šī lieliskā garduma veselīgos aspektus izbaudītu to pilnībā, iesakām uzturā izmantot tumšo šokolādi ar vismaz 70% kakao saturu. Tādā veidā tiks izbaudīta gan šokolādes patiesā garša, gan tās maksimālie veselīga uztura aspekti.

Tāpat kā šokolādē, arī augļos magnijs ir bieži sastopams – īpaši avokado un banānos. Viens vidēja izmēra avokado satur aptuveni 58 mg magnija, kas ir 15% no dienas ieteicamās magnija devas vienam cilvēkam. Savukārt, vienā vidēja izmēra banānā ir aptuveni 37 mg magnija, kas ir 9% no dienas ieteicamās magnija devas. Abos augļos, īpaši banānos, ir arī augsts kalcija saturs, kas nodrošina stiprus kaulus, kā arī tie satur visiem nepieciešamos B vitamīnus. Tiesa, banānos ir augsts cukura daudzums, tādēļ, ja ir vēlme no tiem izvairīties, ieteicams sniegties pēc kārtējā avokado nekā pēc kārtējā banāna. Tāpat lieliska magnija uzkoda paralēli augļiem var būt rieksti un sēklas, kuru saturā ir tā sauktie labie tauki, kas tāpat kā viss augstāk minētais, palīdz organismam palikt veselam.

 

Bet, ko darīt, ja nesanāk tik viegli izsekot līdzi ikdienā uzņemtajam magnija daudzumam caur pārtiku un rodas sajūta, ka tas netiek darīts gana daudz? Iesakām papildināt savu uzturu ar uztura bagātinātājiem, kas nodrošinās magnija nokļūšanu ķermenī pienācīgā daudzumā. Apskaties mūsu piedāvājumus un veic vispareizāko izvēli savam organismam jau šodien!

 

Produkti

Saistīti raksti

Minerālviela Tavai veselībai – kas ir magnijs?

Minerālviela Tavai veselībai – kas ir magnijs?

    Samazinoties magnija apjomam organismā, tiek ietekmēta ne tikai nervu sistēmas un ...

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Speciāliste: Dzelzs deficīta anēmijas dēļ cilvēks var zaudēt saikni ar realitāti

Lasīt vairāk