Mutes irigators – kas tas ir?

Mutes irigators – kas tas ir?

Mutes irigators – tā ir ierīce zobiem, kas tīra smaganas un zobu starpas, izsmidzinot šauru, spēcīgu augstspiediena ūdens strūklu. Tādējādi tiek noņemti visi aplikumi, pārtikas atliekas un baktērijas, kas parasti nav redzamas ar neapbruņotu aci un izraisa zobu bojāšanos un citas smaganu slimības.

Mutes irigatori tika izgudroti pirms daudziem gadiem, taču ilgu laiku tos izmantoja tikai zobārstu kabinetos.

Samazinoties irigatoru izmēram un cenai, tos sāka ražot individuālai lietošanai. Tagad tie ir pieejami katrai mājsaimniecībai.

 

Kādas ir mutes irigatoru priekšrocības?

Pat rūpīgi tīrot zobus tikai ar vienkāršu zobu birstīti, uz zobiem paliek aplikums un ēdiena atliekas. Šādu atlieku cena var būt ļoti dārga – ilgtermiņā tās var izraisīt dažādas smaganu slimības, zobu bojāšanās problēmas un sliktu elpu.

Ir klīniski pierādīts, ka mutes dobuma irigatora lietošana uzlabo smaganu stāvokli, noņem līdz 99% aplikuma un likvidē baktērijas. Tāpat zobu irigatori var sasniegt vietas, kuras nevar sasniegt ar parasto zobu birsti vai zobu diegu. Tāpēc zobu starpu tīrīšana ar irigatoru ir tikpat svarīga kā tīrīšana ar parasto zobu birsti un diegu. Salīdzinot ar šobrīd populāro zobu diegu, mutes irigatoriem ir liela priekšrocība – tie ne tikai nodrošina efektīvāku netīrumu noņemšanu, bet arī nekairina smaganas. Tāpat ar irigatoru palīdzību zobu starpu tīrīšanu var veikt daudz ātrāk nekā izmantojot parasto zobu diegu.

 

Neaizstājams palīgs tiem, kas nēsā breketes

Nēsājot breketes, nav viegli rūpēties par zobiem un smaganām. Breketes – lielisks pārtikas atlieku un zobu aplikuma uzkrāšanās centrs, tāpēc nepareiza mutes higiēna noved pie zobu bojājumiem un smaganu iekaisuma parādīšanās.

Irigatori ir neaizstājams līdzeklis brekešu kopšanai. Irigatori efektīvi nomazgā visus pārtikas atlikumus breketēs un zobu starpās.

Tāpat mutes irigatori, īpaši noderīgi ir tiem, kam ir zobu protēzes vai kuri cieš no smaganu slimībām, nēsā zobu kroņus, zobu plāksnītes.

Vēl viena cilvēku grupa, kurai ieteicams lietot irigatoru, ir tie, kuriem ir jutīgas un asiņojošas smaganas. Šajā gadījumā zema spiediena ūdens strūkla masē smaganas, un tās stiprina.

 

Irigatoru veidi

Irigatori ir divu veidu – stacionāri un bezvadu. To darbības būtība ir vienāda, atšķiras tikai ūdens tvertnes izmērs.

Stacionārie irigatori

Lai gan stacionārie irigatori vannas istabā aizņem nedaudz vairāk vietas, piem. Šveices ražotāja B.Well stacionārā irigatora ietilpība ir 600 ml ūdens, tas nozīmē, ka tos būs jāuzpilda retāk, kas ļaus vienā piegājienā lieliski iztīrīt visas zobu starpas. Stacionārie irigatori ir ērtāk lietojami visai ģimenei. B.Well stacionārajam irigatoram PRO-922 ir iespēja regulēt ūdens spiedienu.

 

Bezvadu irigatori

Bezvadu irigatori ir mazi, pārnēsājami, ātri uzlādējami, un tos neierobežo vadi. B.Well irigatori PRO-911 un TH-912 ir viegli, ietilpst plaukstā, tos ir ērti lietot un tie aizņem maz vietas vannas istabā. Šos irigatorus var izmantot arī dušā, jo tie ir ūdens un mitruma izturīgi. Ieteicams lietot 1-2 personām. B.Well irigatoram TH-912 ir 5 uzgaļi: 2 standarta uzgaļi ar daudzkrāsainiem marķējumiem diviem cilvēkiem, 1 uzgalis mēles tīrīšanai, 1 uzgalis periodontoloģijai tīrīšanai (smaganām), 1 uzgalis ortodontiskajai tīrīšanai (breketēm).

 

Ceļojumu irigatori

Tie ir ārkārtīgi mazi irigatori, kas var ietilpt ceļojumu somā vai pat rokassomiņā vai kabatā. B.Well PRO-913 mini irigators ir mobilā tālruņa izmērā. Neskatoties uz tā izmēru, šim irigatoram ir trīs režīmi no 207 līdz 720 kPa, un tā impulsa režīms ir pierādījis savu efektivitāti. Uzgalis griežas par 360 grādiem, lai notīrītu visgrūtāk sasniedzamās vietas. Saliekama ierīce ar oriģinālu dizainu, lieliska izvēle lietošanai mājās un ceļojumos.

 

Kā lietot irigatoru?

Irigatori darbojas pēc ūdens straumes principa, tādējādi iztīrot zobus un zobu starpas. Tīrīšanas laikā tiek sasniegtas visgrūtāk sasniedzamās mutes dobuma vietas, kurās uzkrājas vislielākais aplikuma daudzums, kas no pirmā acu uzmetiena ir pilnīgi neredzams. Katrai ierīcei ir dažādi uzgaļi. Irigators ir lietojams katru dienu. Pirmkārt, jums ir rūpīgi jāiztīra zobi ar irigatoru un tikai pēc tam jātīra zobi ar zobu birstīti. Zobu spraugu tīrīšana ar irigatoru aizņems apmēram minūti. Uzlieciet nepieciešamo uzgali irigatora turētājā, piepildiet ūdens tvertni ar ūdeni (citu šķidrumu mēs pievienot neiesakām). Pēc tam ieslēdziet irigatoru un virziet ūdens strūklu starp zobiem. Noregulējiet spiedienu ar norādītajām pogām vai pogu atkarībā no tā, kurš irigators jums ir. Tīrot zobu starpas ar irigatoru, stāviet virs izlietnes un nedaudz atveriet muti, lai ūdens no mutes ieplūst izlietnē..

Kāpēc vajadzētu iegādāties irigatoru?

Irigatori – labākais ieguldījums veselos zobos.

•           Ja jūs (vai jūsu bērns) nēsājat breketes. Irigators ļauj rūpīgāk iztīrīt zobus, nēsājot breketes.

•           Ja jums ir zobu implanti vai kroņi. Ūdens strūkla ir labs veids, kā rūpēties par mākslīgiem materiāliem, piemēram, plastmasu vai keramiku.

•           Ja Jums ir smaganu slimības. Ja smaganas asiņo vai ir iekaisušas, zobu tīrīšana ar ūdeni ir maigāka metode nekā tīrīšana ar birstīti.

•           Viegli lietojams. Tas nozīmē, ka efektīvai zobu starpu aprūpei būs nepieciešams ļoti maz laika. Un irigatoru izmantot varēs gan pieaugušie, gan bērni. Salīdzinot ar zobu diegu, šim irigatoram būs nepieciešams daudz mazāk laika zobu starpu tīrīšanai.

•           Jūs varat viegli sasniegt pat ļoti grūti sasniedzamas vietas, dziļākās zobu starpas – tā ir vēl viena šo ierīču galvenā priekšrocība.

•           Šīs ierīces ne tikai tīra, bet arī nekairina smaganas, tieši otrādi, tās maigi masē un stimulē, tādējādi uzlabojot asinsriti tajās.

 

Zobu irigators nav dārgs un lielus resursus prasošs instruments. Tas ir lielisks ieguldījums Jūsu zobu higiēnā, lai zobārsta apmeklējumi kļūst arvien retāki.

Saistīti raksti

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk