4 lietas, ko ņemt līdzi ceļojumā ir ieteicams

4 lietas, ko ņemt līdzi ceļojumā ir ieteicams

Ceļojuma plānošana ir aizraujoša, taču arī laikietilpīga un tas ir atbildīgs process, jo nepieciešams paņemt līdzi visu svarīgāko, kas būs nepieciešams, dodoties uz konkrētu galamērķi. Izvērtējot plānoto maršrutu, ceļojuma somu sastāvs var atšķirties, taču ir arī tādas lietas, ko ņemt līdzi ceļojumā ir nepieciešams uz ikvienu debespusi. Kas tās ir? Par to uzzini šajā rakstā!

Ko ņemt līdzi ceļojumā?

Neatkarīgi no apstākļiem – ir produkti un lietas, kam jābūt ikviena ceļotāja somā, jo var būt vienlīdz nepieciešamas kā, dodoties baudīt laisku atpūtu jūras krastā, tā, sniedzot priekšroku aktīviem ceļojumiem.

#1 Atbilstošs apģērbs

Lai arī šāds lietu uzskaitījums šķiet pašsaprotams – tā nebūt nav! Izvēloties apģērbu, apavus un aksesuārus, rūpīgi izsver – ko Tev vajag, taču bez kā vari iztikt? Iespējams, piektās kleitas vietā vērts dot priekšroku džemperim vai lietusmētelim, ja dodies uz vietu, kurā ir mainīgi laikapstākļi.

Tāpat, piemēram, dodoties uz ļoti saulainu vietu, apdomā, kādu apģērbu izvēlies ikdienas tūristu pastaigām – varbūt topiņa vietā somā atvēli vietu linu blūzei, kas nosegs roku un plecu daļu, tādējādi pasargājot sevi no apdegšanas.

#2 Higiēnas preces

Viens no pašiem svarīgākajiem aspektiem, plānojot došanos ceļojumā – higiēnas preču somiņa. Apsver:

  1. Cik ilgi būsi prom. Tas ļaus izvērtēt, cik daudz nepieciešams kādu no higiēnas precēm ņemt līdzi;
  2. Kas var atgadīties. Pievērs uzmanību savam menstruālajam ciklam un citiem ar veselību saistītiem aspektiem, lai nenāktos piedzīvot nepatīkamus mirkļus atpūtas laikā;
  3. Kāda ir vieta, uz kuru Tu dodies. Iespējams, būs nepieciešams nodrošināties ar saules aizsardzības līdzekļiem, lai pasargātu no apdegšanas, vai specifiskiem vitamīniem un minerālvielām, ja ceļojums plānojas būt garāks un intensīvāks.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

#3 Medikamenti

Pats svarīgākais – medicīnisko ierīču un medikamentu saraksts. Pirms došanās ceļojumā, iepazīsties ar konkrētās valsts situācijas aprakstu – noskaidro, kādas slimības vai kaitēkļi tur var būt sastopami, lai jau laicīgi nodrošinātos pret tiem.

Ņemot vērā ceļojumam paredzēto galamērķi, var noderēt tādi medikamenti, kas paredzēti pret:

  • Saaukstēšanos. Saaukstēšanās un gripa ir tie nelūgtie viesi, kas mēdz piezagties pat nevēlamākajos brīžos;
  • Vēdersāpēm. Gremošanas sistēmas darbība ne vienmēr darbojas, kā iecerēts, īpaši tad, ja tiek nogaršoti eksotiskāki ēdieni, tāpēc ir labi, ja medikamentu somiņā ir paņemti līdzekļi pret vēdera uzpūšanos, kuņģa dedzināšanu, sliktu dūšu vai citiem simptomiem;
  • Pirmās palīdzības aptieciņa, kurā glabājas tādi līdzekļi, kas noder gan nobrāzumu un nelielu sasitumu, gan tulznu un citu nelielu brūču apkopšanai;
  • Alerģiju mazinoši medikamenti, kas var rasties no kukaiņu kodumiem, aromātiem vai saskarsmi ar kādām vielām.

Pirms zāļu lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

 

#4 Kosmētika

Būtiska ir arī ķermeņa kopšanas līdzekļu pareiza atlase. Ja zini, ka Tava āda ir jutīga pret spēcīgiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, nekautrējies nelielā iepakojumā paņemt līdzekļus tai skaitā arī matu kopšanai.

Tāpat ir nepieciešami dažādi krēmi un cita veida kosmētika, lai nodrošinātu, ka arī ceļojuma laikā ķermenis ir aprūpēts un pabarots.

Vai esi gatavs aizraujošai vasarai? Izvēlies nepieciešamās lietas, ko ņemt līdzi ceļojumā, un dodies neaizmirstamā atpūtā!

 

 

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk