Kazas piena maisījums: kuru labāk izvēlēties jaundzimušajam

Kazas piena maisījums: kuru labāk izvēlēties jaundzimušajam

Pirmajos dzīves mēnešos zīdaiņus baro tikai ar mātes pienu. Šajā periodā bērni aug visstraujāk - līdz sešiem mēnešiem bērniņa svars jau būs divreiz lielāks nekā piedzimstot. Notiek aktīva gremošanas, nervu sistēmas un smadzeņu attīstība. Tieši šajā laikā bērnam ir nepieciešams pilnvērtīgs, sabalansēts uzturs. Kā atzīmē bērnu piena maisījumu ražotāji un pediatri, mātes piens ir nenovērtējams būtiskāko mikroelementu avots. Tomēr dažādu iemeslu dēļ mammām nākas pāriet uz mākslīgo piebarošanu. Kā izvēlēties maisījumu, lai mazulis saņemtu visu, kas nepieciešams viņa aktīvi augošajam organismam?

Pāreja uz maisījumiem - kad tas ir nepieciešams?

Agrāk nebija jautājumi par zīdīšanu principā, jo mātes piens bija vienīgais veids, kā mazulis izdzīvoja, un tā vitalitātes avots. Šodien ir pieejami piena maisījumi, kas nav pilnīgs mātes piena aizstājējs, bet var palīdzēt, ja:

● jaunā māmiņa iziet nopietnu ārstēšanu;

● jaunajai māmiņai nepietiek piena un ir nepieciešama piebarošana;

● jaunajai māmiņai attīstījās kāda krūts slimība (mastopātija, mastīts, galaktocele).

Ja Jums ir nepieciešams ieviest piena maisījumu mazuļa uzturā, sākotnēji noteikti konsultējieties ar savu pediatru par uztura izvēli. Un nebrīnieties, kad tas ieteiks pievērst uzmanību maisījumiem ar kazas pienu.

Kādas ir kazas piena un kazas piena maisījumu priekšrocības?

Kāpēc kazas piens? Kopš bērnības vārds "piens" mums asociējās ar govs pienu, bet par kazas pienu mēs pat neatceramies. Bet kādreiz mazuļus bāreņus baroja tieši ar kazas pienu. Tagad uz kazas piena bāzes tiek gatavoti barojoši piena maisījumi.

● Kazas pienā ir daudz albumīna olbaltumvielu. Pateicoties tām, kazas piens ātrāk un vieglāk uzsūcas mazuļa organismā, neizraisot gremošanas traucējumus. Pētījumi liecina, ka pēc 2 stundām pēc mazuļa barošanas, bērna kuņģis tika galā 50% ar kazas pienu un tikai 35% ar govs pienu.

● Kazas piens ir bagātāks ar vērtīgām Omega – 3 un Omega – 6 taukskābēm, un tās uzsūcas asinīs caur zarnām.

● Kazas pienā esošais dzelzs un kalcijs arī labāk uzsūcas mazuļa organismā.

● Kazas piens ir bagāts ar varu, mangānu un molibdēnu, kas ir nepieciešams bērna organismam.

Protams, kazas piens (un kazas piena maisījumi) ir dārgāki nekā govs piena maisījumi, un tam ir pamatoti iemesli:

● Kazas ir daudz prasīgākas pret barības, ūdens kvalitāti un to uzturēšanās vietas tīrību. Ja kazas netiek pienācīgi aprūpētas, tad to pienam parādās raksturīgā "kazas" smarža un garša.

● Kaza dienā dod līdz 3,5 litriem piena, bet govs - līdz 25 litriem. Protams, ir iespējams palielināt piena izslaukumu no kazas līdz 10-15 litriem, taču šādam pienam vairs nebūs augsta uzturvērtība un labās garšas īpašības.

Gan ārsti, gan mammas jau ir pārliecinājušās par vērtīgajām kazas piena priekšrocībām. Tagad atliek tikai atrast piemērotāko kazas piena maisījumu.

Mēs piedāvājam tuvāk iepazīties ar vienu kazas piena maisījumu zīmolu - Kabrita.

Kabrita kazas piena maisījumi: sastāva analīze

Kabrita piena maisījumu sastāvu ir izstrādājuši bērnu pārtikas eksperti, tādējādi, lai Jūsu mazulis saņemtu visas nepieciešamās uzturvielas. Vissvarīgākais šajos maisījumos ir vērtīgās kazas piena sūkalas. Kabrita piena maisījumi satur 63% kazas piena sūkalas. Tā olbaltumvielas sauc par "ātrajiem proteīniem", jo tie ātri izslīd cauri kuņģim, iekļūstot zarnās un tie labi absorbējas mazuļa organismā. Pateicoties šim mehānismam, bērni ātri aug un attīstās.   Pie tam Kabrita ir vienīgais piena maisījumu ražotājs, kuram piena sūkalas un kazas piens ir iekļauti Eiropas GRAS sarakstā kā “drošs kazas olbaltumvielu avots piena maisījumu ražošanai zīdaiņiem no dzimšanas”.

Bet kazas piena maisījumu sastāvā ir vēl daudz vērtīgu sastāvdaļu mazuļa organisma pareizai attīstībai.

● Unikāls simbiotiķis ir GOS prebiotikas un bifidobaktērijas.

● Selēns un cinks.

● Taurīns un L-karnitīns.

Turklāt Kabrita maisījumi satur mazāk olbaltumvielu, un pēc satura tie ir vairāk līdzīgi mātes pienam (1,3 g uz 100 ml sagatavotā piena maisījuma), kas ir ļoti svarīgi gada pirmajā pusē pēc mazuļa piedzimšanas, kad zīdaiņa organisms vēl nav gatavs lielam olbaltumvielu daudzumam uzturā. Tajā pašā laikā Kabrita piena maisījumi nesatur maltodekstrīnu un sojas lecitīnu. Šīs vielas ir absolūti nekaitīgas, bet jo mazāk lieko sastāvdaļu iekļauj bērna uzturā, jo labāk.

Piena maisījumu ražošana

Kabrita tiek ražots no svaiga lauku piena, kas nonāk rūpnīcā no privātām saimniecībām, kuras strādā vienīgi ar konkrēto piena maisījuma ražotāju. Ražotāja mājas lapā ir iespējams atrast daudz informācijas par mazo privāto saimniecību lomu piena maisījumu ražošanā.

Piens, kuru izmanto Kabrita maisījumiem, tiek saņemts no baltām piena Saanen šķirnes kazām. Dzīvniekus regulāri mazgā, un to voljērus tīra katru dienu. Tēviņi un mātītes dzīvo atsevišķi, kas pozitīvi ietekmē produkta garšu, smaržu un produkta kvalitāti. Tos baro ar speciālu barību - zāles, siena un skābbarības zālāju maisījumu, pievienojot kukurūzas, kartupeļu un augļu izspiedumu. Tas ir dārgs, augstas kvalitātes dzīvnieku uzturs, taču tieši tas maisījumiem piešķir maigu saldā krējuma garšu ar augstu uzturvērtību..

 

Kā izvēlēties piena maisījumu zīdaiņiem jauktai barošanai?

Kad mazulis pāriet no krūts uz jaukto vai mākslīgo barošanu, tas vienmēr ir liels stress nenobriedušai gremošanas sistēmai. Bērnam tas izpaužas kā vēdergraizes, bieži aizcietējumi vai, gluži pretēji, gremošanas traucējumi. Viņš jūt diskomfortu, bieži raud, un miega ilgums (gan mazulim, gan mammai) ievērojami samazinās. Tāpēc Kabrita eksperti atgādina: labāk pēc iespējas ilgāk barot bērnu ar mātes pienu, bet, kad pacelsies jautājums par jaukto barošanu, nepieciešams rūpīgi izvēlēties piena maisījumu un noteikti konsultēties ar savu ārstu. Tikai tad pāreja uz piena maisījumu paies bez problēmām Jums abiem!

Pirms jauna veida maisījuma ieviešanas bērna uzturā nepieciešama konsultācija ar speciālistu.

Skatīt produktus

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk