Kā pareizi kopt sejas ādu

Lai vienmēr izskatītos un justos labi, nepieciešams ievērot elementāru higiēnu un katru vakaru rūpīgi attīrīt sejas, kakla un dekoltē zonas ādu no dienas kosmētikas un netīrumu kārtiņas, ko izveidojuši putekļi, tauku dziedzeru izdalījumi, sviedri un citas vielas. Pirms naktsmiera no sejas nenotīrīta kosmētika ir viens no lielākajiem “ļaundariem”, jo āda nespēj atpūsties un nākamajā rītā uz tās ir manāmas noguruma pēdas. Iespējams, āda var pat iekaist, un tad nelīdzēs pat viskvalitatīvākais krēms.

Sejas āda no taukainuma, netīrumiem un kosmētikas jāattīra divas reizes dienā: no rīta jāatbrīvo no nakts krēma paliekām un uzkrājušās tauku kārtiņas, vakarā – no kosmētikas, putekļiem, taukainajiem izdalījumiem un netīrumiem. Ja sejas āda vakarā ir rūpīgi notīrīta, no rīta tā izskatās labi un ir tikai viegli jāatsvaidzina ar ūdeni vai toniku. Sejas attīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi ādu vienlaikus attīra, mitrina, atsvaidzina un tonizē.

Sausai un jutīgai ādai vairāk piemērota ir attīroša želeja vai sejas mazgājamās putas, kas neattauko ādu un rada vieglu un atsvaidzinošu efektu. Ar želeju seju tīra, pusminūti apļojot ar pirkstgaliem un plaukstām.

Sejas attīrīšanu ir svarīgi pabeigt ar toniku – tas atbrīvo gan no pēdējām netīrumu, gan putu vai želejas paliekām, kas pēc sejas nomazgāšanas vienmēr atrodas uz ādas. Ja tās paliek uz ādas, tad ar laiku var radīt nelabvēlīgu ietekmi: pierādīts, ka tas ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ rodas ādas sausums, velkoša sajūta ādā, nevienmērīgs ādas tonis un epidermas kairinājums. Turklāt toniks tonizē un mitrina ādu, sagatavojot to seruma un/vai krēma uzklāšanai. Pēc tonika lietošanas gan ieteicams nogaidīt 5–7 minūtes un tikai tad uzklāt nākamo kosmētisko līdzekli. Atvērtu tonika flakonu drīkst uzglabāt ne ilgāk kā gadu.

Skrubis jālieto ne biežāk kā 1–2 reizes nedēļā, lai attīrītu un mīkstinātu ādas virsmu, piesaistītu ūdeni ādas virskārtai, to mitrinot un uzlabojot ādas ragvielas slāņa elastību. Tā kā skrubis atbrīvo ādu no atmirušajām šūnām, pārragotajām daļiņām un tauku dziedzeru izdalījumiem, āda pēc tā lietošanas izskatīsies ievērojami tīrāka un gludāka. Pēc vannas vai dušas ar apļveida kustībām skrubis 2–3 minūtes maigi jāiemasē viegli mitrā sejas, kakla un dekoltē ādā, to pārāk nespiežot un neberzējot. Pēc tam skrubis jānoskalo ar vēsu ūdeni un tā paliekas no sejas jānoslauka ar tonikā samitrinātu vates spilventiņu.

Sejas un kakla ādas attīrīšana no rīta: ir pietiekami seju notīrīt tikai ar toniku. Tad uzklājiet mitrinošu krēmu, un, ja dodaties ārā, – noteikti arī kādu kosmētisku līdzekli ar saules aizsargfiltru (piemēram, SPF 30 vai 50).

Sejas un kakla ādas attīrīšana pirms naktsmiera: 30 sekundes ar masējošām kustībām uz sejas un kakla ādas uzklājiet želeju vai putas – šis laiks nepieciešams, lai šie kosmētiskie līdzekļi sāktu savu attīrošo iedarbību. Tad seju un kaklu notīriet ar mitru salvetīti un noskalojiet ar siltu ūdeni. Tīrīšanu pabeidziet ar toniku un pēc tam uz sejas, kakla un dekoltē zonas uzklājiet serumu un/vai mitrinošu krēmu. 

IETEIKUMI

* Veselai ādai ūdens nekaitē, toties var kaitēt mazgāšanās ar parastajām ziepēm, kas pārāk attauko un sausina ādu. Savukārt kvalitatīvi sejas ādas attīrīšanas līdzekļi – želeja, putas, toniks – nemaina ādas pH līmeni.

* Tīra āda labāk uzsūc krēmus, to aktīvās vielas iekļūst dziļāk un efektīvāk pilda savu uzdevumu.

* Pat ja ikdienā lietojat tikai acu dekoratīvo kosmētiku, vakarā jānotīra arī seja, jo pa dienu uz tās ir izveidojusies tauku kārtiņa un sakrājušies putekļi.

* Attīrot seju, nedrīkst aizmirst arī par kaklu. Lai neveidotos krunciņas un dubultzods, kaklu tīra virzienā uz augšu – no dekoltē zonas līdz zodam.

* Ar toniku seju tīra no vidus (deguna) uz ārpusi – virzienā uz deniņiem, bet nekādā gadījumā uz leju vai iekšpusi. Vienīgā zona, kas tīrāma virzienā uz degunu, ir tieši zem acīm.

* Acis tīra apļojot: no acs iekšējā kaktiņa uz āru notīra augšējo plakstiņu un no ārējā kaktiņa uz iekšējo – apakšējo plakstiņu.

* Seju tīra ar ļoti vieglām kustībām, nestaipot ādu.

Jutīgai ādai der putas, kas satur parafīnu (tas izlīdzina un nogludina ādu, kā arī veido aizsargkārtiņu uz tās virsmas) un E vitamīnu (tas darbojas kā antioksidants un baro ādu).

Sausai un plānai ādai der želejas, kas satur alantoīnu – spēcīgu mitrinātāju, kurš palīdz atmirušās šūnas atdalīt no ādas virsmas, piesaista tai mitrumu, veicina brūcīšu un iekaisušu vietu dzīšanu, kā arī šūnu atjaunošanos, nomierina ādu, samazina niezi un nav kairinošs.

Nobriedušai ādai der maigas konsistences attīroši līdzekļi sejas saudzīgai kopšanai. Tie var būt gan želeja, gan putas vai toniks. Šiem līdzekļiem ir pievienotas dažādas vērtīgas aktīvās vielas, piemēram, E vitamīns, citronskābe, augu izcelsmes glicerīns un citas, kas tonizē ādu un gādā par tās labsajūtu.

Kombinētai jeb jaukta tipa ādai der putas un želejveida līdzekļi, kas satur citronskābi, E vitamīnu un betaīnu (tas palīdz attīrīt ādu no netīrumiem un taukainuma, un tam ir arī baktericīda iedarbība).

Problemātiskai ādai der vieglas putas un toniks sejas attīrīšanai. Ja šī līdzekļa sastāvā ir spēcīgi mitrinošais alantoīns, tas lieliski palīdz arī pret izsitumiem un pūtītēm.

* Pēc attīrošā līdzekļa lietošanas ādai ir jājūtas labi. Ja tā kļūst sārta vai sūrst vai rodas velkoša sajūta, tad līdzeklis nav piemērots.

Raksts tapis sadarbībā ar LV zīmolu.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk