Mīti un patiesība par imunitātes stiprināšanu

Mīti un patiesība par imunitātes stiprināšanu

Mūsu imūnsistēma ir veidota cīņai pret vīrusiem, baktērijām un sēnītēm, kas var izraisīt infekcijas. Spēcīga imūnsistēma ir svarīga, lai organisms būtu izturīgs un neslimotu. Meklējot veidus, kā stiprināt un uzlabot imūnsistēmu,  tiek dzirdēti neskaitāmi varianti, bet vai tiešām visam var ticēt?

Apkopojām dažus mītus par imunitātes stiprināšanu:

MĪTS #1: Ķiploki pasargās no vīrusa infekcijām

Lai arī kā gribētos šim ticēt, nav tomēr pietiekami daudz pētījumu, kas liecinātu, ka ķiploka kāršana kaklā pasargās kaut no parastas saaukstēšanās. Tomēr ir pētījumi, kas liecina, ka ķiploku ekstrakts var daļēji kavēt vīrusa replikāciju (dubultošanos) šūnās.

MĪTS #2: Cukurs neietekmē imūnsistēmu

Lai gan cukurs šķiet nekaitīgs un ir grūti no tā ikdienā izvairīties, tomēr pierādās, ka cukurs noārda ķermenī šūnas, kas cīnās ar baktērijām. Viena bundžiņa limonādes nomāc imunitāti par 30% uz trīs stundām.

MĪTS #3: C vitamīns pasargā no saaukstēšanās

Bieži tiek teikts, ka C vitamīna uzņemšanas daudzuma palielināšana aukstajos gadalaikos var pasargāt mūs no saslimšanas, lai gan tas nav zinātniski pierādīts. Tomēr ir pierādīts, ka palielinot C vitamīna līmeni asinīs, var saīsināt saaukstēšanās ilgumu.

MĪTS #4: Medus stiprina imūnsistēmu

Tēja ar medu ir izplatīts tautas līdzeklis pret saaukstēšanos, tomēr tas nestrādā kā imunitātes stiprinātājs vai aizsargs pret slimībām. Medus ar savām pretiekaisuma, antibakteriālajām un antiseptiskajām īpašībām var atvieglot saslimšanas simptomus.

Bieži vien šādi mīti rodas nepareizi interpretējot reālo informāciju. Tautas līdzekļiem vienmēr ir bijis un būs kāds labums mūsu veselībai, tomēr ne vienmēr tas viss  var pasargāt pilnībā. Pat ievērojot veselīgu dzīvesveidu un ikdienā rūpējoties par sevi un sabalansēti dzīvojot, nevaram būt droši, ka nesaslimsim, jo katram tomēr uznāk savs vājuma brīdis. Tomēr esi apdomīgs un rūpējies par sevi pieturoties pie ikdienišķām un pārbaudītām pieejām:

  • ļauj atpūsties savam ķermenim – izgulies;
  • vakcinējies;
  • ēd jogurtu;
  • dzer daudz šķidruma (vēlams tīru ūdeni);
  • plāno savu uzturu un ēd sabalansēti un veselīgi;
  • pārtrauc vai centies samazināt kaitīgos ieradumus (smēķēšana, veipošana, dzeršana utml.)

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk