Mazulim šķiļas zobiņi?

Mazulim šķiļas zobiņi?

Simptomi

Šķilšanās secība

Kā palīdzēt mazulim zobiņu šķilšanās laikā?

 

Zobu šķilšanās – tā ir dabiska mazuļa attīstības stadija. Tas ir svarīgs un samērā sarežģīts periods gan mazulim, gan arī viņa vecākiem. Mazulim sāp, viņš nesaprot kas notiek, kļūst nemierīgs un niķīgs. Rūpējieties par mazuli šajā periodā, lai tas paietu pēc iespējas vieglāk!

 

Simptomi

Pamata simptomi zobu šķilšanās laikā:

 1. Smaganu pampums, apsārtums un nieze
 2. Paaugstināta siekalu izdalīšanās
 3. Mazulis visu bāž mutē
 4. Samazinās apetīte
 5. Niķīgums un aizskaitināmība
 6. Nemierīgs miegs
 7. Paaugstināta ķermeņa temperatūra
 8. Gremošanas traucējumi

 

Zobu šķilšanās secība

Zobu formēšanās notiek aptuveni 40-ajā grūtniecības dienā. Piena zobu šķilšanās parasti sākas 6-8 mēnešu vecumā. Taču vajadzētu atcerēties, ka katrs mazulis ir individuāls un nelielas atšķirības pamata rādītājos ir pilnīgi normālas. Individuālas zobu šķilšanās perioda īpatnības parasti ir iedzimtas. Daudzi pediatri saka, ka zobu šķilšanās termiņš ir atkarīgs arī no bērna dzimuma – meitenēm tas parasti notiek mazliet agrāk un ātrāk.

 

Kā palīdzēt mazulim zobiņu šķilšanās laikā?

Zobu šķilšanās periods var nākt kopā ar sāpēm, miega un apetītes traucējumiem,  tāpēc līdzekļu arsenāls, kas tiek izmantots šajā gadījumā ir sākot no zobu košļājamiem riņķiem un beidzot ar dažādiem ārstniecības līdzekļiem.

 

1.Smaganu masāža

Smaganu masāža ir viegla smaganu masēšana ar pirkstu apkārt vietai, kur šķiļas zobs.  Lai to veiktu, nepieciešams rūpīgi nomazgāt rokas, īpašu uzmanību pievēršot zonai zem nagiem, un pēc tam vēl apstrādāt rokas ar antiseptiķi. Tā kā masāžas laukums ir maziņš, vislabāk to veikt ar mazo pirkstiņu. Smaganas jāmasē ar apļveida kusībām no priekšas, no aizmugures un sānos. Šādas pat manipulācijas var veikt ne tikai ar pirkstu, bet ar silikona masāžas birstīti – uzpirksteni.

 

2.Zobgraužņi

Tie ir paredzēti, lai novērstu nepatīkamās sajūtas piena zobu šķilšanās laikā. Zobgrauznis var būt izgatavots no silikona, gumijas vai koka. Vislabāk, izvēlēties zobgrauznīti bez sīkām, un slikti nostiprinātām detaļām, kuras mazulis var nejauši norīt.  Zobgrauznim ir jābūt ar dažādu tekstūru virsmām, kuras pamasēs un nomierinās sakairinātās mazuļa smaganas.

 

3.Geli zobu šķilšanās laikā

Šobrīd ir iespējams iegādāties lielu daudzumu dažādu gelu, kas bērniem atvieglo sāpju simptomus zobu šķilšanās laikā. Nosacīti tos var iedalīt 3 kategorijās:

 • Sintētiskie geli (to pamata komponents ir anestētiķis, piemēram, lidokaīns, polidakonols utt)
 • Kombinētie geli (anestētiķis + augu ekstrakti)
 • Geli uz augu ekstraktu pamata

Svarīgi atzīmēt, ka lidokaīns – tas ir ārstniecisks līdzeklis, anestētiķis. Ļoti bieži, lidokaīns sajaucoties ar siekalām, var padarīt nejūtīgu visu muti. Jaunākiem bērniem, tas var izraisīt mēles nējūtīgumu, un līdz ar to, traucēt rīšanas procesam un izraisīt aizrīšanos ar siekalām.

Iesakam Jums izvelēties gelus, kas nesatur anestētiķus vai analgētiķus. Pievērsiet uzmanību bērnu gelam zobiņu šķilšanās laikā Dentinale® natura. Tā pamata sastāvs – dabīgi ekstrakti: alvejas sula, kumelītes un bosvēlijas ekstrakti, sniedz pretiekaisuma, brūču dziedējošu un antiseptisku iedarbību. Šis gels nesatur lidokaīnu, taču tam ir pretsāpju iedarbība pateicoties bosvēlijai – dabīgs pretiekaisuma līdzeklis. Gels Dentinale® natura veido uz smaganām aizsargplēvīti un samazina iekaisumu. Tiek ražots pazīstamā farmācijas uzņēmumā Montefarmaco (Itālijā).

Pats svarīgākais ir sniegt mazulim pēc iespējas vairāk mīlestības un tad, šis grūtais, bet tik ļoti svarīgais posms paies daudz vieglāk!

Skatīt produktus

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk