Laiks pīlingam! Kā izvēlēties efektīvu un saaudzīgu pīlinga līdzekli
Rudens un ziemas sezona ir labākais laiks, kad sejas ādas izskatu uzlabot ar tādu kopšanas procedūru kā pīlings, kas palīdz ādai atgūt mirdzumu, padara to gludu un zīdainu, kā arī saglabā tās veselību un jaunību. Pareizi izvēlēts un lietots pīlinga līdzeklis izlīdzinās un uzlabos ādas virsējo slāni jeb tā saucamo raga slāni. Uz šī virsējā ādas slāņa šūnu atjaunošanās procesā mēdz krāties atmirušās šūnas un radīt pelēku sejas krāsu, kā arī kavēt sejas kopšanas līdzekļu un ūdens uzsūkšanos ādā. Pīlinga mērķis ir iespējami maigā veidā palīdzēt ādai atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām, izlīdzinot sejas ādas raga slāni, nevis šo slāni noņemot vai sabojājot.
Pīlingi iedalās divos veidos – fizikālais jeb mehāniskais un ķīmiskais. Fizikālajā veidā ietilpst dažādi skrubji, maskas un sejas birstītes, kas atmirušās šūnas noņem mehāniski. Taču svarīgi neizvēlēties pārāk agresīvus un abrazīvus līdzekļus, jo skrubji ar abrazīvām sastāvdaļām, piemēram, riekstu čaumalām, sejas ādu nobrāž nevis izlīdzina.
Savukārt ķīmiskais pīlings atmirušās šūnas izšķīdina ar skābju palīdzību, kā piemēram, glikolskābe un citas alfa-hidroksiskābes (AHA) un beta-hidroksiskābes (BHA) virspusējiem pīlingiem, rezorcīns vidēji dziļiem pīlingiem, fenols (karbolskābe) dziļajiem pīlingiem, dažādas koncentrācijas trihloretiķskābe (TCA) visu veidu pīlingiem. Dermatoloģijā izmanto visas augstāk minētās skābes, bet kosmētikas nozarē tiek izmantotas tikai AHA (alfa-hidroksiskābes) un BHA (beta-hidroksiskābes).
Institut Esthederm zinātniskajās laboratorijās ir radīts pīlinga koncentrāts – Intensive AHA pīlinga serums lietošanai mājas apstākļos – ar AHA jeb augļskābēm: glikolskābi, pienskābi, citronskābi, un BHA, t.i. salicilskābi.
Ar būtiskākajām Institut Esthederm AHA pīlinga īpašībām iepazīstina Esthederm kosmētiķe un apmācību vadītāja Jekaterina Suhoparova: “Lai iegūtu maksimālus rezultātus, būtiski, lai pīlinga produktā ir izvēlēties skābes, kuru iedarbīgums un penetrācijas spēja papildina viena otru, lai aizsniegtu visus epidermas slāņus. Institut Esthederm AHA pīlinga seruma sastāvā iekļautās skābju kombinācijas maksimāli samazina reakciju risku un nodrošina optimālu AHA panesību, pateicoties Esthederm inovācijai – oriģinālam glikolskābes un arginīna kompleksam. Tas nodrošina kontrolētu un pakāpenisku glikolskābes difūziju un novērš tās jaudas izraisīto kairinājumu. Tas nozīmē, ka produkts iedarbojas efektīvi un dziļi, bet āda netiek kairināta.”
Esthederm pīlinga seruma sastāvā nav arī ne silikona, nedz arī konservantu.
Uz jautājumu par Esthederm pīlinga seruma lietošanu, J.Suhoparova iesaka: “Pīlinga serumu uzklājam vakarā uz attīrītas, sausas sejas ādas. Esthederm pīlinga serums nav jānomazgā! Krēms virs pīlinga seruma nav jālieto, taču, ja pēc seruma lietošanas sejas ādai ir velkoša sajūta, krēmu var uzklāt, nogaidot apmēram 30 minūtes pēc pīlinga seruma uzklāšanas. Serumu lietojam kursa veidā – katru vakaru līdz iepakojums izlietots.”
Ja sanāk uzturēties saulē (atvaļinājums, izteikti saulaina diena), vēlams lietot dienas krēmu ar aizsardzību pret saules iedarbību.