KĀ PADARĪT MĒNEŠREIŽU LAIKU VIEGLĀKU: 7 IETEIKUMI, KAS STRĀDĀ
Materiāls sagatavots kopā ar Freedom®
Katrai sievietei menstruācijas norit savādāk – kādai šīs dienas ir patiesi mokošas, citai tādas pašas ka citas dienas. The Challenger ir apkopojis noderīgus ieteikumus un knifiņus par to, kā padarīt šo menstruāciju laiku mazāk nepatīkamu.
Pareizs uzturs
Uzņemiet vairāk produktu, kas satur omega 3 nepiesātinātās taukskābes, piemēram, lasi, tunci, olīveļļu, avokado, čia sēklas. Tāda ēdienkarte palīdz tikt vaļā no nepatīkamajām sāpju sajūtām mēnešreižu laikā. Papildus tam, pie ļoti lieliem mēnešreižu izdalījumu apjomiem, ir veselīgi uzņemt pārtiku, bagātu ar dzelzs saturu – lēcas, griķus, liellopa gaļu, zemesriekstus.
Piemeklējiet piemērotus higiēnas līdzekļus
Uzticami higiēnas līdzekļi sniegs iespēju justies pašpārliecinātākai un nodarboties ar pierastajām ikdienas lietām mēnešreižu laikā. Freedom® tamponi sirsniņas formā ir izgatavoti no hipoalerģiska medicīnas porolona. Tie piekļaujas ķermeņa formai un nejūtas iekšpusē. Tamponi nemaina savu atrašanās vietu, droši pasargā no noplūdēm, kā arī no nepatīkamajām smakām, un vēl tie ir viegli izņemami. Lai ērtāk veiktu izņemšanas procedūru, var pietupties.
Ieprieciniet sevi
Menstruāciju laikā dažas sievietes izjūt nogurumu, kļūst neuzmanīgas un jūtīgas. Tas ir normāli. Pirmajās cikla dienās mainās hormonu līmenis asinīs un tādēļ gadās garastāvokļa izmaiņas. Atcerieties to, kas Jums sagādā prieku – tikšanās ar draugiem, mīļākās filmas skatīšanās, zīmēšana, pastaiga.
Ja Jūs nejūtaties labi, pēc iespējas centieties neplānot neko nozīmīgu šajās dienās. Pasākumi, kuros nepieciešama Jūsu aktivitāte, labāk atlikt uz citu laiku. Ja Jūs, pretēji, jūtaties lieliski – Jums ir paveicies. Nodarbojieties ar ierastajām lietām, tam Jums būs nepieciešami tikai pareizi piemeklēti higiēnas līdzekļi.
Ieviesiet kalendāru
Atzīmējiet cikla sākumu un mēnešreižu dienas papīra kalendārā vai speciālās mobilā telefona aplikācijās (piemēram, Clue, Eve, Flo). Tā, nākamās menstruācijas sākums, nebūs Jums par pārsteigumu. Nozīmīgi ir atzīmēt tās dienas, kurās Jūs pamanījāt apetītes palielināšanos vai straujas garastāvokļa izmaiņas.
Parasti, šīs parādības var ieverot vienās un tajās pašās cikla dienās.
Ar kalendāra palīdzību, organizējiet savas darīšanas tādā veidā, lai dienās, kad Jūs nejūtaties labi, sevi lieki nepārslogotu. Šīs piezīmes Jums noderēs arī vizītē pie ginekologa: palīdzēs identificēt izmaiņas ciklā un citas problēmas.
Veltiet laiku savam ķermenim
Mēnešreizes nav slimība. Ja Jūs jūtaties labi, nav vērts gulēt mājās. Atcerieties kādas skaistuma procedūras Jūs jau sen bijāt atlikusi. Aizejiet uz masāžu, palutiniet matus un seju ar kādu procedūru – vienvārdsakot, palutiniet sevi. Atcerieties: laimes hormons endorfīns, samazinās sāpes.
Sportojiet, izvēloties vieglu aktivitāti: pastaigas, nesteidzīgu skriešanu, elpošanas vingrinājumus.
Neliels, īru pētnieku izmeklējums, ir pierādījis, ka aerobikas vingrinājumi atvieglo sākuma disminoreju (tās pašas, cikla pirmo dienu sāpes). Mēnešreižu laikā, visērtāk nodarboties ar sportu ir ar Freedom® tamponiem. Tie ir ļoti mīksti un nav sajūtami aktivitāšu veikšanas laikā. Vēl ar tiem var peldēt baseinā un apmeklēt SPA. Pietiekoši ir izvelēties piemērotu uzsūcamības pakāpi: mini vai normal
Izgulieties
Izgulēties nepieciešams katru dienu, taču īpaši menstruāciju laikā.
Neizgulēšanās stimulē kortizola izstrādi, kā dēļ mēnešreizes var kļūt vairāk sāpīgas.
Ievērojiet vienkāršus noteikumus: centieties iet gulēt līdz pusnaktij, pirms miega izvediniet istabu, gultā nelietojiet telefonu vai planšeti, nedzeriet uz nakti kafiju. Tad Jūsu miegs būs maksimāli ciešs.
Mīliet
Mēnešreizes nav iemesls atteikties no seksuālajiem priekiem. Iespējams, ka orgasms būs košāks, nekā parastās dienās, un pateicoties endorfīniem, sāpes samazināsies.
Neaizmirstiet par vienkāršu higiēnu pirms un pēc dzimumakta. Un, lai arī gultas veļa paliktu tīra, izmantojiet Freedom®*. Pateicoties mīkstajam materiālam, tie nav jūtami mīlēšanās laikā.
Uzzināt vairāk par Freedom® tamponiem Jūs varēsiet ŠEIT
*Tamponi nav kontracepcijas līdzeklis vai aizsarglīdzeklis pret seksuāli transmisīvajām slimībām. Pirms izmantošanas nepieciešams konsultēties ar speciālistu.