SEJAS ĀDA VASARĀ

Vasaras sezonā mēs saskaramies ar lielāku saules iedarbību, mitrumu un spiedošu siltumu jeb sutoņu, šo faktoru jeb klimata iezīmes atstāj iespaidu arī uz mūsu ķermeņa lielākā orgāna – ādas, un visnepatīkamāk ir tad, kad tas viss atblāzmojas mūsu sejā – izmetas pleķi, pumpas, tā visu laiku spīd no sviedriem u.tml. Seja – tas ir mūsu personības spogulis, daudziem arī darba galvenais ierocis, kas jāsargā no dažādu nepatīkamu faktoru iedarbības, līdz ar to šajā rakstā labprāt apskatīsim, kā parūpēties par sejas ādu, lai tā saglabātu savu dabīgi neskarto mirdzumu ik dienas!

 

Daži ikdienas rituāli un procedūras, lai saglabātu sejas ādu veselīgu un tīru arī vasarā

  • Katru dienu ieteicams sākt un beigt ar sejas ādas attīrīšanu. Normālai vai taukainai ādai, vasaras mēnešos jāizmanto tīrīšanas līdzeklis uz gēla bāzes, savukārt sausai ādai arī krēmveidīgi tīrīšanas līdzekļi darbojas labi. Pēc tīrīšanas ieteicams uzklāt sejas toniku, kā arī speciālisti iesaka lietot C vitamīna serumu, kas aizsargās un atdzīvinās ādu.

 

  • Vasaras karstajos mēnešos pavisam noteikti svarīga ir arī aizsardzība no saules – katru dienu atceries arī uz sejas uzsmērēt sauļošanās krēmu, kas ir ar vismaz SPF 50, lai pasargātu sejas ādu no apdegumiem un kaitīgās UV starojumu iedarbības. Arī aizsarglīdzekļa formulai ir sava ietekme – vasarā labāk izvēlēties eļļu nesaturošu matētu formulu, lai novērstu aizsērētu poru veidošanos. Pārliecinies, ka sauļošanās krēms tiek uzklāts pēc sejas mitrināšanas, un tad vari arī uzklāt make-up, ja nepieciešams.

 

  • Sejas atbrīvošana no vecām, mirušām ādas šūnām, palīdzēs tai elpot un justies vieglāk. Ir pieejamas dažādas procedūras, kas ļauj atbrīvoties no atmirušās ādas, tomēr ir pieejami arī vienkāršāki līdzekļi, ko vari izmantot savā mājsaimniecībā, piemēram, dažādas tam paredzētas sejas maskas un citi līdzekļi.

 

Citi noderīgi padomi sejas ādas kopšanā

  • Neaizmirsti dzert pietiekami daudz ūdens – tici vai nē, bet pietiekams ūdens līmenis tikai var uzlabot sejas ādu un palīdzēs to uzturēt pietiekamā mitrumā.

 

  • Rūpējies arī par savu uzturu – atturēšanās no cukura un cietes saturošiem produktiem palīdzēs kontrolēt akni un veselību ilgtermiņā. Lieto pietiekami daudz augļus un dārzeņus.

 

  • Izvairies no stresa – fizisks un emocionāls stress var tikai stimulēt aknes parādīšanos dažiem cilvēkiem. Centies kontrolēt savu stresu.

 

  • Pārliecinies, ka lieto sev piemērotu kosmētiku, un vasarā nenoslogo savu seju par daudz – ļauj tai arī atpūsties.

 

  • Noslauki sviedrus – vasaras karstā saule izraisa pastiprinātāku svīšanu. Sviedri satur toksīnus un citus piemaisījumus, kas nepatīkami ietekmē arī sejas ādu un var stimulēt aknes slimību. Nēsā ikdienā līdzi dvielīti vai salvetes, lai noslaucītu sviedrus.

 

  • Ikdienas sejas higiēna – regulāri attīri ādu. Ūdens izsmidzināšana uz sejas ļauj ādai atjaunoties, un hidratācija novērš pūtīšu veidošanos.

 

Svarīgi ir rūpēties par savu veselību, ķermeni un izskatu ne tikai no ārienes, bet arī no iekšienes. Mazas rūpes ikdienā sniedz gandarījumu un pozitīvu rezultātu ilgtermiņā!

 

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk