VESELĪBA ir pilnīgas fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis, ne tikai slimības vai vājuma neesamība.*

VESELĪBA ir pilnīgas fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis, ne tikai slimības vai vājuma neesamība.*

* Pasaules veselības organizācija (PVO).

Viens no svarīgākajiem veselīga dzīvesveida noteicošajiem faktoriem - uzturs.

Veselīgs uzturs - pareizi balansēta, barojoša un garšīga ēdiena uzņemšana ar nepieciešamo daudzumu dažādu uzturvielu ķermeņa attīstībai un funkcionēšanai.

Veselīgi pabarots organisms tiek nodrošināts ar tā attīstībai nepieciešamajiem “celtniecības materiāliem”, t.i. nodrošina nepārtrauktu orgānu un audu atjaunošanu, saglabājot enerģijas līdzsvaru, savlaicīgi saņem vitamīnus, mikroelementus un daudzus citus mazus vielmaiņas procesa regulatorus, kas nepieciešami normālai dzīvībai svarīgu funkciju uzturēšanai.

Mūsdienās, mainoties lauksaimniecības praksei un pazeminoties augsnes auglībai, pārtika nav tik pilnērtīga kā iepriekš. Jaunākie pētījumi rāda, ka pēdējo 50–70 gadu laikā barības vielu, minerālvielu un vitamīnu, īpaši augļos un dārzeņos, daudzums ir samazinājies līdz pat, vai dažos gadījumos pat vairāk kā 40%!

Ko darīt? Kā nodrošināt sevi un savus tuvākos ar ēdienu, kuram būtu bagātīgs sastāvs? Mēs visi vēlamies, lai uzturā pietiktu nepieciešamo elementu, kas tik ļoti svarīgi visu veselības sistēmu pareizai darbībai.

Šādi vērtīgi produkti pastāv, un tos tūkstošiem gadu izmanto cilvēki visā pasaulē. Šie dabas bagātības ir pelnījuši nosaukumu “superprodukti”.

Lietojot uzturā vienu vai vairākus superproduktus, jūsu diēta tiks bagātināta ar bagātīgu dabīgu elementu daudzumu. Iepazīstieties ar dažiem no superproduktiem un atklājiet to priekšrocības savai labklājībai:

Smiltsērkšķis - ko bieži dēvē par vienu no dabas bagātākajiem multivitamīniem, satur vairāk nekā 190 derīgas barības vielas, tai skaitā A, C, D, E vitamīnus, antioksidantus un neaizvietojamās taukskābes Ω3, Ω6, Ω9. Bagātīgais sastāvdaļu klāsts nodrošina plašu smiltsērkšķu sniegto iedarbību.

Maka sakne satur minerālvielas - kalciju, kāliju, magniju, dzelzi, cinku, selēnu un piesātinātās skābes. Maka palīdz saglabāt dzimumtieksmi (libido) gan vīriešiem, gan sievietēm, netraucējot organisma hormonālajam līdzsvaram. Maka saknē esošie polisaharīdi atbalstītu imunitāti, izturību un dabisko enerģijas ražošanu, kā arī mazina noguruma sajūtu.

Ķiploku sastāvā ir vairāk nekā 400 ķīmisku vielu, ieskaitot spēcīgus antioksidantus, kas aizkavē priekšlaicīgu ķermeņa novecošanos, un allicīnu, kam ir liela ietekme uz imunitātes un normālas asinsrites uzturēšanu.

Godži ogās ir daudz vitāli nepieciešamu aminoskābju, polisaharīdu un dažādu noderīgu karotinoīdu, kā arī vitamīnu un minerālvielu (selēns, dzelzs, varš, A un C vitamīni).

Reiši sēne (Omanitus) atbalsta imūnsistēmu. Viena no aktīvajām vielām Reiši sēnēs ir polisaharīdi, kas satur beta-glikānu, kam piemīt imunitāti atbalstošas īpašības.

Garcīnijas augļu vērtīgā viela ir hidroksicitronskābe (HCA), kuras galvenā īpašība ir ogļhidrātu sadalīšana glikogēnā, tā nodrošinot enerģijas piegādi. Glikogēns darbojas kā ēstgribu nomācošs un pazeminošs līdzeklis. Garcīnija augļu ekstrakts var būt lielisks palīgs tiem, kas vēlas zaudēt svaru.

Krokuss satur krokīnu, karotinoīdus, B grupas vitamīnus un citas derīgas vielas. Krokusi tiek izmantoti, lai pārvarētu ikdienas stresu un novērstu garastāvokļa svārstības.

Jūs varat atklāt superproduktu spēku ar SUPERFOODS NATURE'S BEST® koncentrētajiem dabisku augu ekstraktiem.

SUPERFOODS NATURE'S BEST® ir radījis tīru, ērtu un koncentrētu superproduktu formu. Uzņēmums ir izstrādājis dabiskas izcelsmes uztura bagātinātājus, kuru uzlabotais ieguves un pārstrādes process garantē aktīvo elementu augstu koncentrāciju un tīrību. Augu dabisko īpašību saglabāšana palīdz organismam absorbēt derīgās vielas un panākt vislabāko efektu.

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk