Reizēm harmonijai vajag tik maz... Atklāti par lubrikantu nozīmi pāra intīmajā dzīvē

Gandrīz katra sieviete dažādos dzīves posmos saskaras ar situācijām, kurās būtu jālieto lubrikanti. Par intīmajām problēmām un dažādiem lubrikantu veidiem stāsta ginekoloģe reproduktoloģe, maksts ekoloģijas speciāliste un homeopāte Oksana Babula.

Nav noslēpums – sieviete ne vienmēr ir gatava dzimumaktam vienlaikus ar savu partneri. Šādos gadījumos gļotādā var rasties mikrotraumas, parādīties diskomforts un pat nelielas sāpes seksa laikā. Tādēļ maksts gļotādas sausums dažbrīd kļūst par nopietnu problēmu abiem partneriem. Prezervatīvs – pat ļoti plāns – rada lielāku berzi nekā āda, tādēļ frikciju (dzimumlocekļa kustība makstī) laikā pat pietiekami mitrinātā gļotādā var rasties mikrotraumas.

Lai izvairītos no problēmām, kas saistītas ar sausuma sajūtām dzimumakta laikā, ieteicams lietot maksts lubrikantus. Tos jums palīdzēs piemeklēt ginekologs vai farmaceits.

Lubrikantus uz ūdens bāzes droši var lietot kopā ar prezervatīviem. Tie neizraisa ķīmiskas reakcijas lateksā, tādēļ arī nebojā prezervatīvu. Lubrikanti uz ūdens bāzes mitrina maksts gļotādu pilnīgi dabīgā veidā, turklāt mitrināšanu pastiprina to sastāvā esošā hialuronskābe. Lubrikanti uz ūdens bāzes ar dabīgu alvejas ekstraktu mitrina, aizsargā un maigi kopj jutīgu ādu. Ieteicams lietot sievietēm ar noslieci uz maksts mikrofloras izmaiņām, tostarp – slimojot ar kandidozi.

Lubrikanti uz silikona bāzes veido lielisku aizsargslāni maksts gļotādai, turklāt ir ļoti ekonomiski, jo silikons neiesūcas ādā un gļotādā. Šādi lubrikanti neizžūst, tā nodrošinot slīdēšanu ilgu laiku bez nepieciešamības uzklāt tos atkārtoti pašā nepiemērotākajā brīdī. Silikona lubrikanti ir ideāli piemēroti sievietēm menopauzes laikā, kā arī der lietošanai dušā un baseinā, jo nešķīst ūdenī. Šos lubrikantus var izmantot kopā ar seksa rotaļlietām, kas izgatavotas no cietiem materiāliem, bet nav ieteicams lietot kopā ar silikona izstrādājumiem.

“Adam & Eva Classic” uz ūdens bāzes, ar hialuronskābi – papildu mitrināšanai, bez smaržas, nodrošina dabīgo lubrikācijas sajūtu.

“Adam & Eva Natural” uz ūdens bāzes, ar dabīgās alvejas sulu un hialuronskābi –aizsargā un maigi kopj intīmās zonas jutīgo ādu.

“Adam & Eva” Unikāls sastāvs: uz ūdens un silikona bāzes – nodrošina ilgstošu lubrikāciju, īpaši piemēroti sievietēm menopauzes laikā.

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk