Kakla sāpes?!
Publicēts 10:39, Veselība

 Kas tad īsti ir tās kakla sāpes? Nereti nepatīkama sajūta augšējos elpceļos, ko izraisa baktērijas, vīrusu infekcijas vai dažādi kairinātāji. Kakla sāpes atnāk negaidot un var padarīt lielisku dienu par savu personīgo ellīti, jo šķietami visa dienas kvalitāti samazinās uz pusi. Cīnīsimies ar kakla sāpēm kopā! Noskaidrosim visbiežāk sastopamos iemeslus un pāris veidus, kā cīnīties ar slimību, kad ir jau par vēlu izvairīties no sāpēm.

 

Mūsu vaininieki un izraisītāji: vīrusu infekcijas (piemēram, gripa, saaukstēšanās, mononukleoze, masaliņas, vējbakas), baktēriju infekcijas (piemēram, angīna), deguna dobumu infekcijas, alerģijas, atvilnis, kairināti elpceļi (ar piemēram, sausu gaisu, ķīmisku vielu atrašanos gaisā, cigarešu dūmiem), laringīts (parasti piemeklē indivīdus, kuri balsi izmanto kā instrumentu savā ikdienas profesijā).

 

Kā cīnīties ar vaininiekiem?

Protams, varam meklēt palīdzību aptiekās un iegādāties kādu no produktiem, kas palīdzēs novērst infekciju, piemēram - https://internetaptieka.lv/lv/pret-kakla-sapem

 

Atgādinām, ka nopietnu un ilgstošu kakla sāpju gadījumā ir nepieciešams doties pie ārsta un saņemt profesionāļa palīdzību.

 

Skalošana ar sālsūdeni. Sāls dezinficē kaklu un iznīcina baktērijas, kas ir nosēdušās jūsu elpceļos. Nelielā krūzē jāielej vārīts, atdzesēts, bet silts ūdens, tam jāpievieno divas ēdamkarotes vārāmā sāls, kārtīgi jāsamaisa, lai sāls izšķīst un nenogulsnējas krūzes dibenā. Nedaudz jāiedzer, jāpaskalo rīkle un jāspļauj laukā. Tiesa, šī nav garšīgākā metode, bet tā ir ļoti efektīva, lai ātri uzceltu sevi atpakaļ uz kājām.

 

Tēja ar medu. Silta, sildoša un vēlams zāļu tēja jau tā ir spēcīgs līdzeklis elpceļu ārstēšanai. Bet, pievienojot medu, kas ir dabīgs un arī gards vitamīnu avots un kam piemīt nomierinošas īpašības. Tēja kļūst par daudz, daudz efektīvāku ieroci cīņai ar sāpju nomocīto kaklu. Atkal uzvārām ūdeni, ieberam krūzē zāļu tējas maisījumu, tēja jāaplej ar karsto ūdeni, kad biezumi ir nokāsti, jāpieliek tējkarote saldā medus. Tēja jāizdzer ātri, lai tā nezaudē siltumu un ir efektīvāka cīņā ar baktērijām un vīrusiem, pēc tam viss process jāatkārto vairākas reizes pēc kārtas. Siltas tējas palīdz ne tikai ķermeņa sildīšanai, bet arī skalo laukā visas nevēlamās vielas no organisma, kas arī ir papildus pluss cīņai ar slimībām.

 

Karsta duša vienmēr cieņā. Ieiešana karstā dušā ir ne tikai patīkams process, bet arī ļoti noderīgs slimošanas gadījumos. Mitrs gaiss nereti atvieglo kakla sāpes, samazinot pietūkumu elpceļos, kā arī karstais ūdens un tvaiki ļauj ādai vieglāk atbrīvoties no nevēlamajiem toksīniem, kas vienmēr ir noderīgi, pat, ja šobrīd nenotiek slimošana. Papildus tam savu mājokli ir iespējams piepildīt ar mitru gaisu, uzliekot vārīties katlu ar ūdeni, pievienojot tam pāri pilienu ēteriskās eļļas, ja ir tāda vēlme. Tiešam un ātram risinājumam šo pašu svaigi vārīto ūdeni var izmantot kakla sāpju mazināšanai, uzliekot uz galvas dvieli un pārliecoties pāri kūpošajam ūdens traukam un aktīvi ieelpojot ūdens tvaikus.

 

Vienkārši vajag atpūtu. Ja kakls sāp, bet zināt, ka tā nav saslimšana - pie visa vainīga tikai lielā balss saišu izmantošana, tad mūsu ieteikums būs neliela klusuma ieturēšana. Tāpat kā visam citam tavā ķermenī, arī balss saitēm laiku pa laikam ir nepieciešams neliels atvaļinājums. It īpaši, ja balss kalpo kā ikdienas instruments – par to ir jārūpējas īpaši rūpīgi un saudzīgi.

 

Lai nebūtu vajadzības meklēt paņēmienus, kā rūpēties par sāpošo kaklu, rūpējieties par savu veselību laikus, regulāri mazgājiet rokas, dzeriet daudz ūdens un izvairieties no citiem slimniekiem, kas varētu jūs aplipināt.