SAULES IETEKME UZ MATIEM

SAULES IETEKME UZ MATIEM

Mēs visi zinām, ka saules stari var atstāt negatīvas sekas mūsu ādas veselībai. Bet vai jūs zinājāt, ka saules ietekmē cieš arī mati? Ja mati ilgstoši ir pakļauti saules iedarbībai, UVA un UVB stari var sabojāt matu šķipsnas ārējo apvalku, ko sauc par kutikulu.

Saules ietekmē bojātu matu pazīmes:

 • Krāsas maiņa jeb matu balēšana;
 • Sausāki un trauslāki;
 • Sašķēlušies matu gali;
 • Mati paliek plānāki un vājāki;
 • Sauss matu izskats un sajūta;
 • Grūti ieveidojami, nepaklausīgi mati;
 • Parasti bojāti mati ātri izžūst.
 

Gluži kā ar ādu - jo gaišāki mati, jo lielāks risks ciest no saules negatīvās ietekmes.

Saules pozitīvā ietekme

Atrašanās mērenā saulē tomēr sniedz arī savus ieguvumus – tā paaugstina D vitamīna līmeni organismā, kas savukārt veicina matu augšanu.

 

Dermatologi un matu kopšanas speciālisti iesaka katru dienu 10–30 minūtes doties saules gaismā, lai izmantotu saules sniegtās priekšrocības, neapdraudot savu veselību.

Matu aizsardzība no negatīvās saules ietekmes

Lai pasargātu matus no  saules negatīvās ietekmes iesakām veikt šos vienkāršos soļos, lai mati būtu mirdzoši un veselīgi arī vasarā:

 • Pirms došanās uz pludmali lietojiet kondicionējošu matu masku, kas satur SPF, lai palīdzētu aizsargāt matus no saules, bet arī sālsūdens.
 • Pārliecinieties, ka papildus kopjat arī matu galus, it īpaši, ja mati ir īsi, piemēram, ar stiprinošu eļļiņu matu galiem.
 • Vismaz reizi nedēļā veiciet intensīvu kondicionēšanas procedūru pirms šampūna izmantošanas, lai vasarā mati būtu mitrināti, elastīgi un spīdīgi.
 • Cenšaties matus ķemmēt retāk.
 • Ilgstoši atrodoties tiešos saules staros, valkājiet cepuri.
 • Dzeriet daudz ūdens – pietiekams ūdens līmenis organismā palīdz uzturēt arī veselīgus matus.
 • Atcerieties par veselīgu un sabalansētu uzturu. Tas vienmēr ir būtisks jūsu matu veselībai.

 

Produkti matu atdzīvināšanai un aizsardzībai

5.1 DSD de Luxe Šampūns bojātas matu struktūras atjaunošanai, 500 ml – Palīdz atjaunot matu struktūru gadījumos, kad to bojājuši dažādi ārēji faktori: apkārtējā vide, temperatūra, ķīmiskas ietemes, matu krāsošana, pārmērīga uzturēšanās saulē un citi. Tādu struktūru uzlabojošu sastāvdaļu augstās koncentrācijas, kā fosfolipīdi, sfingolipīdi, orhidejas ekstrakts, hidrolizēts kolagēns, hidrolizēts keratīns, hidrolizēts zīds, peru pieniņa ekstrakts, vitamīni un planktona ekstrakts, ļauj atjaunot matu struktūru gan kutikulas, gan korteksa slāņa keratīna šķiedru līmenī. Pēc šampūna lietošanas mati iegūst papildus apjomu, tiek mitrināti, kļūst spīdīgi un elastīgi, un izskatās veselīgi un mirdzoši. Iesaka Latvijas Matu ārstu asociācija

5.3 DSD de Luxe Matu maska bojātas matu struktūras uzlabošanai, 200 ml – Maska palīdz atjaunot bojātu matu struktūru, kas bijusi pakļauta ārējiem faktoriem: termiska iedarbība, ķīmiska iedarbība, pārmērīga atrašanās saulē utt. Restrukturizējošo komponenšu (Fosfolipīdi, Sfingolipīdi, Orhideju ekstrakts, Hidrolizēts Keratīns, Hidrolizēts Zīds, Rauga ekstrakts un Vitamīni) augstās koncentrācijas dēļ, maska atjauno matu struktūru gan kutikulas, gan keratīna šķiedru līmenī. Pēc maskas lietošanas, Jūsu mati iegūs papildus kuplumu, tiks mitrināti, kļūs spīdīgi un iegūs veselīgu izskatu. Iesaka Latvijas Matu ārstu asociācija

 

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk