Kas ir paštonējošie līdzekļi, kā tie darbojas un vai tie ir kaitīgi

Kas ir paštonējošie līdzekļi, kā tie darbojas un vai tie ir kaitīgi

 

Ar Latvijas saulīti ir tā, kā ar bitēm – nekad nevar droši paredzēt, kāds būs laiks un vai brīvajās dienās izdosies iesauļoties. Turklāt, kā jau ziemeļos, nepieciešams krietns laiciņš, lai ziemas ādas bālums pārtaptu par skaistu bronzas mirdzumu. Ja pietrūkst laika sauļoties vai laikapstākļi nedod iespēju kļūt brūnākam, talkā nāk paštonējošie līdzekļi. Atsauksmes liecina, ka tas ir ātrs un efektīvs veids, kā tikt pie bronzas krāsas ādas toņa. Kas īsti ir paštonējošie krēmi, kāda ir to ietekme uz ādu un kā tos lietot – par to uzziniet šī raksta turpinājumā.

Kā darbojas paštonējošie līdzekļi

Paštonējošie līdzekļi ādai ir kosmētikas produkti, kas ļauj ādai iegūt bronzas nokrāsu bez saules gaismas vai solārija ietekmes. Tie satur aktīvās sastāvdaļas, kas iedarbojas uz ādas virsmu un veido melanīna pigmenta reakciju, kas ļauj ādai izskatīties iesauļotai vai nedaudz tumšākai. Tātad – paštonējošie līdzekļi mijiedarbojasar ādas virsmu un reaģē ar tās aminoskābēm. Iedeguma procesu ietekmē sastāvā esošais dihidroksiacetons, ko iegūst no cukurniedrēm vai cukurbietēm. Rezultātā rodas īslaicīgs bronzas krāsas tonis, kas var turēties no dažām dienām līdz dažām nedēļām, pakāpeniski izskalojoties ādas dabiskās atjaunošanās procesa laikā. Lai iegūtu labākos rezultātus un izvairītos no nevienmērīgas ādas krāsas vai plankumiem, ir svarīgi līdzekļus pareizi lietot un precīzi ievērot norādījumus, kas pievienoti izvēlētajam preparātam. 

 

Paštonējošais krēms nav kaitīgs

Ja paštonējošo krēmu lieto pareizi un ievēro norādījumus, tas nav kaitīgs ādai. Patiesībā šāda iedeguma iegūšana ādai ir mazāks apgrūtinājums kā atrašanās solārijā vai agrā pavasara saulē, šāds iedegums ļauj ādai izvairīties no ultravioleto staru ietekmes un nepakļauj to pārliekam sausumam. Protams, pastāv iespēja, ka cilvēki ar jutīgu ādu var novērot kādas reakcijas, taču tās var būt saistītas ar jebkuru krēma sastāvdaļu. Lai no tā izvairītos, pirms jauna krēma lietošanas ir vēlams sagatavot ādu un veikt pārbaudi – arī par to informācija parasti atrodama uz līdzekļa iepakojuma. Ja vēlaties precizēt līdzekļa lietošanas īpatnības vai sastāvu, droši sazinieties ar InternetAptieka.lv farmaceitiem, viņi palīdzēs ar padomu.

 

Kādās formās pieejami paštonējošie līdzekļi

Paštonējošajam iedegumam ir viena ļoti liela priekšrocība – to var iegūt visu cauru gadu, turklāt iedeguma pakāpi varam regulēt izvēloties labāko paštonējošo līdzekli tieši savai ādai. To, kura no formām ir ērtāk lietojamā un atstāj vislabāko un dabiskāko efektu, katram ir jāatrod pašam, varam tikai izstāstīt, ka tie ir pieejami kā: 

  • krēmi un losjoni: paštonējošie krēmi un losjoni mēdz būt izsmidzināmi vai izklājami, maigas tekstūras krēmi. Tos vienmērīgi uzklāj uz ādas un tie tiek absorbēti, lai nodrošinātu vienmērīgu un dabisku bronzas nokrāsu. Jānošķir ķermeņa un sejas krēmi, kas atšķiras pēc sava sastāva. Paštonējoši sejas krēmi parasti veic vēl kādu svarīgu uzdevumu – piemēram, Institut Esthederm Bronz Repair sejas krēms Moderate sun ne tikai veido ādas toni, bet arī nodrošina drošu sauļošanos bez krunciņu veidošanās, stimulē šūnu atjaunošanos un kompensē mitruma zudumu ādā, ko izraisījusi saule. Savukārt, pašiedeguma ķermeņa losjons Esthederm Sun kissed, kas paredzēts visam ķermenim, maigi uzklājas un iesūcas ādā un veidots tā, lai viegli uzklājams uz lielākām ādas zonām;
  • aerosolus vienmērīgi uzklāj uz ādas, tie ir daudz ērtāki, ja nepieciešams apstrādāt grūti aizsniedzamas ķermeņa vietas vai plašākas ādas zonas; 
  • paštonējošās salvetes ir mitrās salvetes, kas ir piesūcinātas ar paštonējošo līdzekli. Tās tiek izmantotas, lai ādas tonējums vienmērīgi izlīdzinātos pa visu ķermeni;
  • paštonējošās putas ir mūsdienīgs un ērts līdzeklis, ko viegli izklāt pa visu ķermeni. Piemēram, JAMES READ Glow20 iedeguma putas ķermenim rada tūlītēju dabiska iespaida iedegumu, kas saglabājas līdz pat piecām dienām;
  • eļļas, kas ne tikai piešķir toni, bet arī mitrina un liek ādai mirdzēt. Šādas eļļas viegli klājas, tās pieejamas dažādā toņu intensitātē, atsevišķi pieejami eļļas līdzekļi arī sejai. 

Ko iesaka darīt pirms ādas paštonēšanas procedūras

Lai kurš līdzeklis Jūs uzrunātu, labam rezultātam nepieciešams arī sagatavošanās darbs. Tas nozīmē, ka apmēram diennakti pirms paštonējošā līdzekļa uzklāšanas āda ir jāsagatavo – ādai jābūt attīrītai un noskrubētai. Izteikti sausas ādas daļas, piemēram, ceļgali vai elkoņi, var uzsūkt vairāk pigmenta, tāpēc tie jānoklāj ar paštonējošo līdzekli stingri sekojot instrukcijai. Ja domājam par seju – noteikti jāizmanto tieši sejai piemērots līdzeklis, jo poras, kas atrodas uz sejas, arī var uzsūkt vairāk pigmenta. 

Saules toņa krēmi InternetAptieka.lv  – izdevīgi, ātri, patīkami iepirkties

Ja pirms ballītes, pasākuma vai cita notikuma, kurā vēlaties ierasties ar skaistu iedegumu, saulīti noķert neizdodas, Jums palīdzēs paštonējošie līdzekļi ādai. InternetAptieka.lv ir ļoti daudz variantu, no kuriem izvēlēties un atcerieties, ka visiem pasūtījumiem tiek nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijā!