Acu sāpes un kā ar tām tikt galā

Acu sāpes ir viss, kas apraksta diskomfortu acīs, tās iekšpusē, aizmugurē vai ap to. Sāpes var būt vienpusējas vai divpusējas - citiem vārdiem sakot, jūs varat piedzīvot labās acs sāpes, sāpes kreisajā acī vai diskomforts var ietekmēt abas acis. Kad rodas šāds diskomforts, cilvēkam uzreiz ir tieksme aci aiztikt un berzēt ik pa laikam, jo sāpes centru nevar īsti aizsniegt. Šādi berzējot acis, tās drīz vien kļūst pavisam sarkanas.

Kas tad var izraisīt šīs sāpes?

- Gandrīz viss, diemžēl. Jūsu acis var kairināt svešķermeņi, sākot ar nelielu puteklīti, līdz pat skropstu tušas daļiņai, kas sažuvusi un atdaloties iebirusi acīs. Acis var niezēt vai sūrstēt, tikt kairinātas no alerģijām, netīrām kontaktlēcām vai pārāk daudz stundu, kas pavadītas pie datora. Varbūt jums kāds netīšām trāpīja pa aci vai kā citādi to savainojāt. Viena vai otra iemesla dēļ, jūsu acis var nesaražot pietiekami daudz asaru, kas savukārt izraisa sūrstēšanu un sausas acis. Ir pat iespēja iegūt konjunktīvas iekaisumu (baktēriju vai vīrusu infekcija membrānā), kas acs balto daļu un plakstiņu iekšpusi aptver ar plāniem, caurspīdīgiem audiem. Iespējams acīs ir miežgrauds, kas ir infekcija vienā no plakstiņa eļļas dziedzeriem. Citi iespējamie acu sāpju cēloņi ir blefarīts, kas ir plakstiņu malu iekaisums, kā arī alerģijas izraisīts iekaisums. Katrs no šiem iekaisumiem var pārvērst jūsu skaistās acis apsārtušos pūslīšos. Šeit ir daži padomi, ko varat izmēģināt, lai mazinātu sāpes un uzlabotu acu veselību.

Uzlieciet ledu uz sāpošās vai sakairinātās vietas

Ja acis tikušas traumētas vai tikušas pie kādas infekcijas, ieteicams nekavējoties uz acīm vismaz 15 minūtes paturēt ledu. Aukstums var samazināt sāpes un pietūkumu.

Izmantojiet acu pilienus

Lai cīnītos pret sausām acīm, samitriniet savas acis ar mākslīgajām asarām. Šis produkts atdarina īstas asaras.

Uzlieciet kompresi

Pirmie miežgrauda simptomi ir jutīgums pret gaismu un sajūta, ka kaut kas ir jūsu acī. Tad plakstiņš paliek sarkans, uzbriest un sāp. Lai no tās ātri atbrīvotos, piesūciniet vatīti vai kādu lupatiņu ar siltu ūdeni un turiet uz iekaisušās acs ik pa divām stundām 15 minūtes. Komprese sašķeļ eļļu un ļauj tai notecēt. Atceries – neberzē aci un neliec kosmētiku uz tās.

Izskalojiet acis

Lai atbrīvotos no puteklīša vai cita netīruma, kas nokļuvis kādā no acīm un nav redzams, izskalojiet acis ar sāls šķīdumu (kurš nesatur konservantus). Izmantojiet destilētu ūdeni vai acu pilienus, izņemot gadījumus, kad acīs iekļuvušas kodīgas ķīmiskas vielas.

Aizdzen iebrucēju

Ja netīrums vai puteklītis vai kāds cits negaidīts ciemiņš (mušiņas) tikušas acīs un ir redzamas uz acs baltās daļas, ieteicams to viegli noņemt ar mitru vates kociņu vai mitru salvetes stūrīti.

Izvingrini plakstiņus

Vēl viens veids, kā atbrīvoties no nepiederoša elementa acīs, ir augšējo plakstiņu pārliekot pār apakšējo, kas ļaus netīrumam aizķerties aiz apakšējām skropstām vai ādas un tikt brīvībā.

Atsvaidziniet sausās un nogurušās acis

Lai atvieglotu sausas un nogurušas acis, ik pa divām stundām uz piecām minūtēm novietojiet uz acīm maisiņu ar sasmalcinātu vai veselu ledu vai aukstu olu, kas tikko izņemta no ledusskapja.

Protams, acu iekaisumi var izrādīties arī bīstamāki, kas var novest arī pie neatgriezeniskām sekām, tāpēc, ja saproti, ka tas nav parasts puteklītis, sausas acis vai alerģija, bet gan kas tāds, kas tevi krietnu laiku neliek mierā un rada sāpes vai kairinājumu – negaidi! Apmeklē acu ārstu, lai saprastu iespējamos iemeslus un labāko ārstēšanas veidu!

Neaizmirsti parūpēties par savu acu veselību arī ikdienā, it īpaši, ja bieži nākas sēdēt pie datora. Izvingrini savas acis vismaz ik pa pusstundai un ļauj tām atpūsties.

InternetAptieka.lv saviem klientiem piedāvā plašā klāstā acu pilienus, kas būs acu sausām actiņām, to mitrināšanai gan arī ja ir graušanas sajūta, vai acu apsārtuma gadījumā, kā arī kataraktas terapijai.

 

Rūpējies par acīm, jo tās paver skatu uz dzīvi!

Saistīti raksti

Kā pasargāt sevi no traumām, esot aktīvam

Lasīt vairāk

Traumas vasarā!? Jā, tās var piemeklēt arī tevi!

Lasīt vairāk
SĀPES CEĻOS UN GRŪTĪBAS KUSTĒTIES – VAI MAN IR OSTEOARTRĪTS?

SĀPES CEĻOS UN GRŪTĪBAS KUSTĒTIES – VAI MAN IR OSTEOARTRĪTS?

Lasīt vairāk