Ādas veselība: 5 paradumi, no kā atteikties ikdienā

Ādas veselība: 5 paradumi, no kā atteikties ikdienā

Ādas veselība: 5 paradumi, no kā atteikties ikdienā

Āda ietekmē ne tikai izskatu, bet arī pašsajūtu un veselību. Tā darbojas kā barjera, aizsargājot organismu no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, kā arī regulē ķermeņa temperatūru un signalizē par izmaiņām organisma darbībā. Ādas veselība ir svarīga ikvienā vecumā. No kā atteikties, lai uzlabotu ādas veselību? Uzzini InternetAptieka.lv sagatavotajā rakstā!

5 paradumi, kas jāizskauž, lai ādas veselība uzlabotos

Vesela āda ir maiga, gluda, optimāli mitrināta. Ādas stāvokli ietekmē kā ārējie faktori, piemēram, temperatūra, mitrums, saule, ķīmiskas vielas, tā iekšējie – procesi organismā. Kādus 5 paradumus ieteicams izskaust, lai ādas veselība uzlabotos?

1. Atsakies no kaitīgiem ieradumiem

Tādi kaitīgi ieradumi kā smēķēšana un alkohola lietošana negatīvi ietekmē ādas izskatu – āda straujāk noveco, virskārta tiek sausināta, var rasties tumšāki ādas pleķi. Līdz šo problēmu rašanās brīdim nav jāgaida ilgi, jo kaitīgo ieradumu ietekme uz ārējo izskatu ir tūlītēja.

Viss, ko Tu apēd, atspoguļojas ādas stāvoklī. Sabalansēts uzturs (pretēji neveselīgai pārtikai) ļauj saglabāt labu ādas veselību, apgādājot organismu ar nepieciešamajām vielām, uzlabo ādas aizsargfunkciju no apkārtējās vides, kā arī liek ādai izskatīties jaunākai.  

2. Neizmanto līdzekļus, kam beidzies derīguma termiņš

Veicot tīrīšanu mājās, neaizmirsti ieviest revīziju arī kosmētikas un ķermeņa kopšanas līdzekļu plauktos. Uz produkta ir norādīts, cik ilgi pēc atvēršanas to var lietot. Pēc noteiktā termiņa produkts zaudē savas īpašības un nespēj panākt vēlamo rezultātu. Tāpat jāatceras, ka šāds produkts var radīt nevēlamu efektu, piemēram, ādas kairinājumu.

3. Nepiever acis, ja āda signalizē par problēmām

Āda ir viens no pirmajiem orgāniem, kas mēdz signalizēt par problēmām ķermenī. Neuzskati to par pašsaprotamu, ja āda kļūst sausa, apsārtusi, niezoša vai rodas pumpas  – dodies pie speciālista, kas spēs noteikt problēmas izraisītāju.

Speciālists sniegs arī ieteikumus kosmētikas un ķermeņa kopšanas līdzekļu izvēlē – tas dos iespēju Tev iegādāties produktus, kas ir atbilstoši Tavam ādas tipam.

4. Neizmanto “agresīvus” ķermeņa kopšanas līdzekļus

Par agresīviem tiek uzskatīti tādi līdzekļi, kuru pH līmenis ir virs normas. Veselai ādai tas ir ~4,7-5,7pH. Ikdienā izmantojot pārāk sārmainus līdzekļus, tiek bojātas šūnas, mazinot virsējā slāņa aizsardzības spējas. Ja āda kļūst jutīga – noteikti nepieciešams mainīt izmantotos līdzekļus.

5. Neattīri ādu pārāk bieži

Pārāk bieža ķermeņa ādas attīrīšana samazina ādas dabīgos mitrinošos faktorus, kā arī bojā ādas virskārtas lipīdu slāni. Tādējādi āda kļūs pārāk sausa, niezoša. Laiks, kurā atjaunojas ādas dabīgais aizsargslānis, ir ~12 stundas, tāpēc ieteicams mazgāties ne biežāk kā ik pēc 12 stundām.

Ādas veselība sākas jau šodien – rūpes par to nedrīkst atlikt uz vēlāku laiku! Sāc jau tagad, izvēloties dermatoloģiski pārbaudītus un ādas tipam piemērotus ķermeņa kopšanas līdzekļus, kā arī papildu vitamīnus un minerālvielas ādai!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk