UZTURS VASARĀ

UZTURS VASARĀ

Ir daļa cilvēku, kuri apgalvo, ka vasarā ir viegli sevi uzturēt formā un ēst veselīgi, tomēr ir tādi kuri piekrīt, ka šajā gadalaikā ir grūti sekot līdzi uzturam, jo ir daudz ballīšu, festivālu, pasākumu vai vienkārši grila vakari ar draugiem. Tomēr ne tikai siltā gadalaika atpūtas iespējas ietekmē mūsu uztura paradumus, karstā un mitrā sezona mēdz visu izsist no līdzsvara. Lai arī vasaras ir domātas, lai izklaidētos, baudītu saules peldes un atvaļinājuma laiku, sezonai ir savs ietekmes kopums, kas dažkārt apgrūtina mūsu veselību un būšanu formā.

Līdz ar temperatūras paaugstināšanos un garām, slinkām dienām nāk klāt tādas veselības problēmas kā dehidratācija, kuņģa darbības traucējumi, karstuma dūrieni, saules apdegumi, bakteriālas infekcijas un daudz kas cits. Tāpēc ir ļoti svarīgi piedomāt un plānot savu uzturu, lai tas nodrošinātu visas nepieciešamās barības vielas, kas ļautu ikvienam izbaudīt veselīgu vasaru. Turpinājumā uzskaitīsim vairākas noderīgas lietas, par ko piedomāt, plānojot uzturu vai iepērkoties.

Ēd svaigus ēdienus:

Vasaras sezonā ēdiens ļoti ātri sabojājas, un tāda ēdiena uzņemšana var izraisīt saindēšanos ar pārtiku. Pērkot augļus, dārzeņus vai pārtikas preces, ņem vērā, ka tie ir svaigi. Tāpat ievēro, ka nevajag sagatavot maltītes uz ilgstošu laiku, bet labāk izmantot svaigo ēdienu opcijas un regulāri tās papildināt.

Remdē savu izsalkumu:

Vasarā mūsu ķermenis pieprasa vairāk barības vielu, tāpēc nevajadzētu ilgi palikt izsalkušam, jo ķermenis, nesaņemot nepieciešamās barības vielas var tikt novājināts un izsaukt reiboņus un citas slimības. Seko līdzi arī savai porcijai – labāk ir ieturēt vieglas un nelielas maltītes vismaz četras reizes dienā, nevis smagu pārtiku lielā apjomā.

Noturi balansu starp sārmainiem un skābiem produktiem:

Lai parūpētos par organismu un savu imūnsistēmu, ir jābūt atbilstošam balansam starp sārmainiem (80%) un skābiem (20%) produktiem, ko mēs uzņemam ikdienā. Iepazīsti sārmainos produktus un centies tos lietot biežāk savā uzturā. Daži no sārmainākajiem produktiem: arbūzi, asni (dažādu graudu), biezpiens, bumbieri, citroni bez cukura, laimi, mandeles, mango utt.

Dzer kokosriekstu ūdeni:

Kokosriekstu ūdens ir ļoti labvēlīgs mūsu ķermenim. Tas satur dabiskos elektrolītus, kuriem ir liela nozīme, lai saglabātu ķermeņa ūdens stabilitāti, kā arī tas atsvaidzina ķermeni. Kokosriekstu ūdens sniegs iespēju atveldzēties un regulēs karsto vasaras svelmes nelabvēlīgo ietekmi uz organismu.

Ēd gurķus:

Vairāki vitamīni un minerāli darbojas kā dabiskas zāles un aizsargā pret vitamīnu un minerālvielu trūkumu. Gurķi satur kāliju, kas palīdz kontrolēt asinsspiedienu, kā arī tas satur 95% ūdens, kas saglabā mitrumu organismā un regulē ķermeņa temperatūru, kas palīdz uzturēt ķermeni vēsu.

Ēd jogurtu:

Jogurts ir ļoti noderīgs produkts, ko izmantot tieši vasarā (un ne tikai, protams). Kālijs, kas atrodas jogurtā, palīdz samazināt asinsspiedienu. Jogurta sastāvā esošie elementi nodrošina vieglāku ēdiena sagremošanu kuņģī, kā arī novērš smaguma sajūtu vēderā.

Lieto piparmētru:

Pavisam vienkārši – pievieno savai ūdensglāzei, ēdieniem vai, piemēram, salātiem piparmētru, jo tā palīdz saglabāt ķermeņa temperatūru normas robežās arī karstumā.

Dzer citronūdeni:

Citronūdens palīdz vasarā remdēt slāpes. Citronā ir daudz kālija, kam ir īpaša loma, lai uzturētu normālu asinsspiedienu.

Ēd zaļos dārzeņus:

Šādi dārzeņi satur ļoti augstu šķiedrvielu un ūdens līmeni. Tie palīdz saglabāt ķermeņa veselību un samazināt siltumu.

Ēd arbūzu:

Arbūzs satur daudz kālija un magnija, kas palīdz uzturēt asinsspiedienu stabilu, turklāt tas ir viens no ūdens bagātīgākajiem pārtikas produktiem, līdz ar to arī tas papildinās tavas ūdens rezerves, kas vasarā ir biežāk jāpapildina.

Ēd sezonālos augļus:

Vasarā mūsu valsti piepilda sezonas augļi. Katrā sezonā ir savi sezonālie augļi, kas ir dabā nogatavojušies un bagāti ar vitamīniem un citām svarīgām vielām tieši savā sezonā, līdz ar to, pērc sezonai atbilstošos augļus un bagātini katru maltīti ar kādu no tiem, lai atvieglotu organismu un bagātinātu to ar nepieciešamajām vielām.

Uzturs ir viens no svarīgākajiem veselības saglabāšanas faktoriem, līdz ar to parūpējies par to ne tikai vasarā, bet jebkurā sezonā!

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk